جمعه، 26 مرداد 1397 13:28:38
معاون ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تشریح کرد:

چگونگی دریافت وام و مجوز خروج دانشجویان متقاضی سفر اربعین+ نمودار

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان چگونگی دریافت وام و مجوز خروج از کشور دانشجویان متقاضی سفر اربعین را تشریح کرد.

به گزارش عطنا به نقل از ایرنا محمد زارع گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که بین ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان وظیفه عمومی ناجا منعقد شده، مقرر شد مجوز خروج از کشور دانشجویان اربعین با ضمانت ستاد، توسط سازمان وظیفه عمومی صادر گردد.
او افزود: تفاهم نامه ای نیز بین ستاد و سازمان بسیج دانشجویی کشور که مسئول دبیرخانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان می باشند منعقد شده و به منظور کاهش هزینه، تصمیم گرفته شد مراجعه به محضر و ثبت تعهد نامه محضری در دفتر اسناد رسمی از مدارک حذف شود.
وی توضیح داد: دانشجویان باید با مراجعه به سامانه ستاد ملی اربعین دانشگاهیان به آدرس www.sagha-noor.ir و پس از ثبت درخواست خروج از کشور و معرفی ضامن ثبت نام خود را انجام دهند. از طریق سیستم فرمی در اختیار آنها قرار می گیرد که آن را باید تحویل دفاتر بسیج دانشجویی در دانشگاه خود کنند. ستاد نیز پس از دریافت اطلاعات دانشجویان نسبت به ارسال اطلاعات به سازمان نظام وظیفه عمومی اقدام خواهد کرد.
زارع گفت: پس از ثبت اطلاعات در سامانه ناجا، اطلاعات دانشجویان به دانشگاه محل تحصیل دانشجو ارسال و پس از تایید دانشگاه، اطلاعات مجددا به سازمان وظیفه عمومی ارسال و سازمان اقدام به صدور مجوز خروج از کشور می نماید.
معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تاکید کرد: امکان صدور مجوز برای دانشجویانی که مشکل اتمام سنوات تحصیلی،فارغ التحصیلی و موارد این چنینی داشته باشند، وجود نخواهد داشت و می بایست با مراجعه به سازمان وظیفه عمومی و سپردن ضمانت های لازم مجوز خروجشان را دریافت نمایند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، مذاکرات لازم جهت اعطای وام اربعین با صندوق رفاه دانشجویان انجام شده است و پس از نهایی شدن و انعقاد تفاهم نامه از طریق سایت لبیک به اطلاع زائرین گرامی خواهد رسید.

سازمان بسیج دانشجویی هم در نموداری نحوه اقدام برای زائران اربعین را توضیح داده است:

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *