سه شنبه، 27 شهریور 1397 22:52:35
شهیندخت مولاوردی در دیدار با هیئت رئیسه دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی:

اجرای حقوق شهروندی عزم جدی همه نهادها را می‌‌خواهد

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در دیدار با اعضاء هیئت رئیسه دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی گفت: اشاعه حقوق شهروندی در کشور نیازمند گفتمان‌سازی و تعامل همه نهادهای دولتی، مراکز دانشگاهی و سازمان‌های مردم نهاد است .

به گزارش خبرنگار عطنا، شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی ظهر چهارشنبه، ۱۲ مهرماه در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دبیرخانه دائمی کنگره حقوق شهروندی از تهیه برنامه اقدام وعمل برای پیشبرد اهداف منشور حقوق شهروندی در کشور خبرداد.

بنا بر گزارش دبیرخانه حقوق شهروندی، دستیار ویژه رئیس جمهور در این دیدار از دستاوردهای علمی و آموزشی دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی قدردانی به عمل آورد و لزوم همکاری کلیه نهادهای علمی و اجرائی برای پیشبرد اهداف عالیه منشور حقوق شهروندی ضروری دانست.

در ابتدای این دیدار خانم مونس کشاورز، دبیر کنگره بین المللی حقوق شهروندی ضمن ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات و فعالیت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی دبیرخانه از شناسایی بیش از ۱۰۰۰ پژوهشگر عرصه حقوق شهروندی و حضور این پژوهشگران در اولین کنگره بین المللی حقوق شهروندی در سالروز رونمائی منشور حقوق شهروندی خبرداد.

وی مهمترین اقدامات علمی و پژوهشی دبیرخانه را برگزاری سلسله نشست‌های حقوق شهروندی، جلسات بازخوانی منشور حقوق شهروندی و دوره کشوری تربیت مربی حقوق شهروندی و نیز میزگردهای علمی- تخصصی حقوق فرهنگی شهروندان با مشارکت دفتر حقوقی و امور مالکیت فکری وزارت فرهنگ وارشاد و سلسله نشست‌های حقوق دانشگاهیان برنامه مشترک با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برشمرد.

در این دیدار دکترسید محمد هاشمی، دبیر علمی اولین کنگره بین المللی حقوق شهروندی و دکتر نوروزی، رئیس شورای سیاست گذاری دبیرخانه حقوق شهروندی و دکتر مصطفی شعبانی، دبیر کارگروه تالیف کتاب‌های حقوق شهروندی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص ضرورت هم افزائی نهادهای اجرائی و بدنه علمی کشور پرداختند.

گفتنی است اولین کنگره بین المللی حقوق شهروندی ۲۹ آذر ۹۶ در سالروز رونمائی منشور حقوق شهروندی برگزار خواهدشد.

علاقه‌مندان جهت حضور در این رویداد علمی، پژوهشی و آموزشی می‌توانند مقالات و تالیفات خود را به نشانی cr2016.ir@gmail.com ارسال کنند و یا بامراجعه به وب سایت دبیرخانه به نشانی hsh1395.ir در جریان آخرین اخبار حقوق شهروندی قرار بگیرند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *