دوشنبه، 29 مرداد 1397 08:05:39
حجت الاسلام مجید حبیبیان:

اهتمام غیر شعاری به اقتصاد مقاومتی، کلید توسعه اشتغال است

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی(ره)، اهتمام عملی و غیر شعاری به اقتصاد مقاومتی را کلید توسعه اشتغال در کشور دانست.

به گزارش عطنا، حجت الاسلام مجید حبیبیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه با اشاره به تاکیدات فراوان رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر مبنی بر اهتمام جدی مردم ، بخش خصوصی و به خصوص دولتمردان و مسئولان به تحقق اقتصاد مقاومتی ابراز داشت: آنچه مسلم است این که اقتصاد مقاومتی نه یک سال و دو سال که باید سال ها به عنوان یک هدف و استراتژی کلان در کشور مطرح باشد و در این میان مسئولان و دولتمردان باید شرایط تحقق آن را به کمک مردم و بخش خصوصی فراهم کنند.

وی با تاکید بر این که حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای کشور ماست، افزود: چنانچه ما می خواهیم که در مقطع حساس فعلی با معضل بیکاری و رکود در کشور مقابله کنیم، راهکارش همانا اهتمام به اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن آن در همه سطوح و بخش هاست.

عضو انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به نقش بسیار مهم رسانه ها در ترویج و تبیین مولفه های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اگر رسانه ها به خصوص رسانه های جمعی در این عرصه وارد میدان نشوند، قطعاً ما نمی توانیم به همه اهداف خود درباره اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید و اشتغال در کشور نائل شویم .

وی در خاتمه صحبت های خود از مسئولان و دولتمردان خواست برای ایجاد و توسعه اشتغال به دنیال فراهم سازی بسترهای حمایتی از تولیدکنندگان باشند و موانع فراروی آن ها را در این قضیه از میان بردارند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *