شنبه، 10 خرداد 1399 20:06:17
آخرین اخبار
حسین سلیمی‌بجستانی در گفت‌وگو با عطنا؛

مراسم نو‌ورودی‌ها‌ تا ۲۰ مهرماه برگزار می‌شود/ انجام بازسازی و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی در تابستان

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی با اعلام این خبر که جشن استقبال از ورودی‌های جدید دانشگاه تا ۲۰ مهر ماه برگزار می‌شود به تشریح برنامه‌های معاونت دانشجویی و معاونت فرهنگی و اجتماعی در سال تحصیلی جدید پرداخت.

حسین سلیمی‌بجستانی، معاون دانشجویی و سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در گفت‌وگو با عطنا با بیان اینکه از هفته گذشته ستاد استقبال از ورودی‌های جدید دانشگاه تشکیل شده است، اظهار کرد: با توجه به مسئولیت همزمان معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی-اجتماعی، سعی کردیم انسجامی بین این دو بخش وجود داشته باشد و در حال حاضر ستاد استقبالی متشکل از تمام مدیران این دو معاونت تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به اعلام نتایج آزمون‌های دکترا، کارشناسی‌ارشد و کارشناسی برنامه‌های اسکان و استقبال را اعلام کردیم، برنامه استقبال شامل میز ثبت‌نام در هر دانشکده است که نماینده معاونت‌های دانشجویی و فرهنگی-اجتماعی در آنجا حضور دارند و در ادامه تا ۱۵ مهر‌ماه که مراسم توجیهی ورودی‌های جدید را با توجه به حال و هوای ماه محرم برگزار می‌کنیم.

سلیمی بجستانی با اشاره به برنامه‌های استقبال از ورودی‌های جدید، گفت: طرح پایش سلامت همانند سال گذشته با همکاری مرکز مشاوره، مرکز بهداشت و تربیت بدنی اجرا می‌شود؛ بر اساس این طرح یک پایگاه مرکزی در پردیس‌ مرکزی پیش‌بینی شده و در دانشکده‌های دیگر هم به صورت سیار، پایش سلامت انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: ضمناً کارگاره‌های آموزشی، توجیهی ۵ ساعته در گروههای کوچک ۲۰ تا ۳۰ نفره برای دانشجویان جدید‌الورود با موضوع مهارتهای زندگی تحصیلی و با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی توسط مرکز مشاوره دانشگاه برگزار خواهد شد.

ضمن‌آنکه دوره‌های توجیهی بهداشت و روان و مرکز مشاوره هم برگزار می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبائی با بیان اینکه پس از پایان برنامه‌های ورودی‌های جدید با برگزاری مراسمی از والدین آنها نیز دعوت می‌کنیم، یادآور شد: نشست اولیا و دانشگاه که یک نشست تخصصی خانوادگی است نیز برگزار می‌شود، این طرح سال گذشته نیز برگزار شد که استقبال خوبی از آن صورت گرفت.

وی در ادامه به اقداماتی که برای بازسازی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه انجام شده است اشاره کرد و افزود: از اردیبهشت سال جاری برنامه‌‌ریزی برای تجهیز و بازسازی خوابگاه‌ها را شروع کردیم، پس از برآوردهای تیم کارشناسی گزارش به رئیس دانشگاه ارسال و سپس برای مشخص شدن اعتبارات به معاونت توسعه و منابع انسانی ارجاع داده شد و آخر تیرماه عملیات بازسازی و تجهیز شروع شد.

سلیمی‌بجستانی با بیان اینکه کار بازسازی خوابگاه‌ها از اواخر تیرماه آغاز شد، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی ما بلوک (ب) خوابگاه شهید سلامت بود که به دلیل قدیمی بودن تأسیسات آن در دستور کار قرار گرفت و تعمیر اساسی شد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه‌طباطبائی اضافه کرد: در بخشی از سرویس‌های بهداشتی، آشپرخانه‌ها و به ویژه رستوران خوابگاه شهید همت تعمیرات اساسی انجام شد و از ابتدای این هفته توزیع غذا در رستوران این خوابگاه انجام شد.

وی تصریح کرد: همچنین ما در حال تبدیل ساختمان سابق معاونت دانشجویی به یک خوابگاه جدید هستیم؛ این روزها ساختمان سابق معاونت دانشجویی (کوچه نادر) را تا با توجه به استانداردهای صندوق رفاه دانشجویان به خوابگاه دانشجویی ولی‌عصر(ع) تبدیل شود که کار زمان‌بری است و تا چند روز آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

سلیمی‌بجستانی با بیان اینکه دانشگاه علامه‌طباطبائی هفت رستوران دارد که طی چند سال گذشته تغییرات عمده‌ای نداشتند، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های ما رستوران دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی بود که تعمیرات اساسی درمورد آن صورت گرفت و اکنون آماده ارائه خدمات است. ضمن‌آنکه در رستوران دانشکده علوم اجتماعی نیز بازسازی و نوسازی‌هایی صورت گرفت.

وی با بیان اینکه خوابگاه شهید بهشتی نیز از سال جاری میزبان دانشجویان دختر خارجی است، گفت: در حال حاضر همزمان با ثبت‌نام آموزشی دانشجویان ما آماده اسکان آنها هستیم و با ثبت‌نامی که از طریق سیستم سما انجام می‌شود و می‌توانند به صورت خودکار ثبت‌نام خوابگاه را نیز انجام دهند.

وی افزود: اگر چه دانشجویان ترم ۵ ارشد و ۹ کارشناسی نمی‌توانستند از طریق سیستم سما در خوابگاه ثبت‌نام کنند اما با دستوری که دکتر نعمت‌اللهی، معاون آموزشی دانشگاه دادند این امکان برای آنها فراهم شد.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبائی گفت: در مجموع معاونت دانشجویی و مدیران و مسئولان خوابگاه‌ها سه ماه تابستان پرکار داشتند و در این مدت میزبان مهمانان خارجی فارسی‌آموز بنیاد سعدی هم بودیم که جا دارد از همه همکاران این معاونت به ویژه دکتر مقامی،یزدان‌پناه، نداف‌زاده، ساعی، منصوری، ابراهیمی، گمار، اخگر و مسئولان محترم روز و شب خوابگاهها نیز تشکر و قدردانی می‌کنیم.

سلیمی‌بجستانی در پایان گفت: یکی از کارهایی که رئیس محترم دانشگاه علامه طباطبائی همواره مشوق آن بوده‌اند و در سال تحصیلی جاری هم آن را ادامه خواهیم داد، برنامه‌های فرهنگی خوابگاه‌ها است و هدف از اجرای این برنامه‌های فرهنگی تبدیل، خوابگاه‌های دانشگاه به محیطی پویا و تربیتی است.   

نظرات (1)

  1. رحیمی
    1396/07/02 - 5:41 ب.ظ

    آقای دکتر سلیمی از فعال ترین و پرکارترین معاونان تاریخ دانشگاه علامه است. آرزوی موفقیت های بیشتر برای ایشان دارم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *