جمعه، 26 مرداد 1397 13:31:43
شریعتی نیاسر خبر داد:

«نشاط و قانون‌مداری» شعار سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها

معاون اموزشی وزارت علوم ،تحقیقات وفناوری گفت: نشاط و قانون مداری شعار سال تحصیلی جدید دانشگاه‌هاست و در راستای اقتصاد مقاومتی ۲طرح آمایش اموزش عالی اجرا می شود .

به گزارش عطنا به نقل از صدا وسیما مجتبی شریعتی نیاسر در گفت‌وگوی ۲۰ امشب شبکه ۴ درباره تببین برنامه‌های آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: امسال در مجموع ۷۲۷هزار و ۴۰۰ دانشجو وارد دانشگاه می شوند .

وی افزود: در مقطع کارشناسی ۳۷۸ هزاردانشجو ،در مقطع کارشناسی ارشد ۳۲۵هزار دانشجو و در مقطع دکتری ۲۴هزارو ۴۰۰ دانشجو وارد دانشگاه می شوند .

معاون اموزشی وزارت علوم با بیان اینکه امسال رقابت سالمی در دانشگاه‌ها وجود دارد افزود :براساس مصوبه آمایش آموزش عالی هماهنگی های لازم برای میزان ظرفیت های دانشگاه‌ها شکل گرفته است .

شریعتی نیاسر درباره صندلی خالی در بخش موسسات غیر انتفاعی گفت :صندلی خالی واژه درستی نیست وبهتر است به صندلی مازاد اشاره کنیم البته در این راستا ما در وزارت علوم ماموریت گرایی را تقویت می کنیم تا در دانشگاه‌ها رقابت مناسبی شکل گیرد .

وی با بیان اینکه برخی از موسسات غیر انتفاعی به سطح انحلال رسیده اند اظهار داشت :موسساتی که کیفیت مطلوبی ندارند به سطح انحلال می رسند و موسساتی که وضعیت خوبی داشته باشند ارتقا می یابند .

معاون اموزشی وزارت علوم گفت :سیاست وزارت علوم تقویت بخش خصوصی است .

وی درباره جایگاه و نقش دانشگاه در اقتصاد مقاومتی گفت :شعار امسال دانشگاه‌ها نشاط و قانونمداری است و در بخش اقتصاد مقاومتی ۲مورد مربوط به آمایش اموزش عالی است که اول پیاده سازی طرح آمایش اموزش عالی و دوم رساندن ۵دانشگاه به تراز بین المللی است که در این راستا فعالیت ها در حال انجام می باشد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *