چهارشنبه، 2 مرداد 1398 06:54:05
آخرین اخبار

مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان افتتاح شد

مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان صبح امروز و با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم کشورمان و معاون وزارت صنایع و فناوری های نوین جمهوری قزاقستان در محل تکنوپارک شهر آلماتی قزاقستان افتتاح شد.

999988888

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم،  در این مراسم دکتر احمدی در سخنانی اظهار داشت : با تحقق اقداماتی نظیر افتتاح مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان در آلماتی می توان در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه ای و بین المللی گام های موثری برداشت.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم افزود: توسعه ارتباطات می تواند باعث شناخت بازارهای خارجی برای شرکت های فناور ایران باشد و نیز تجربه بسیار مفیدی به منظور عرضه فناوری در دیگر کشورها خواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت تمرکز بر صادرات افزود: از ابزار مهم صادرات حضور در مجامع بین المللی است زیرا این مهم عامل ارتقای استانداردها و شاخص ها در حوزه فناوری می باشد.

مرکز مبادلات فناوری ایران و قزاقستان پیرو سیاست های توسعه صادرات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه صادرات کالا و خدمات دانش بنیان و پیرو امضای توافقنامه همکاری بین پارک علم و فناوری خراسان و پارک فناوری های نوین آلتائو در محل پارک فناوری های نوین آلماتی فعال شده است.

در ایران ۳۰ پارک علم و فناوری وجود دارد که پارک علم و فناوری خراسان یکی از بزرگ ترین آنها در منطقه شرق کشور بوده و فعالیت های این پارک در عرصه های مختلف خدمات مهندسی، تجهیزات پزشکی، خدمات کشاورزی، انرژی، نفت، گاز و آب جریان دارد.

پروژه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT) استان خراسان رضوی نیز توسط پارک علم و فناوری خراسان در حال انجام است.

پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکت ها و موسساتی که بر پایه علم و دانش در محیط پارک این فعالی هستند آغاز کرده است.

گفتنی است هم اکنون ۲۲۰ موسسه فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت می کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *