پنجشنبه، 19 تیر 1399 11:57:51
آخرین اخبار

چهارمین گزارش ارزیابی خرد آموزش عالی منتشر شد

چهارمین گزارش ارزیابی خرد آموزش عالی به همت معاونت نظارت و راهبردی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، بخش ارزیابی آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر پیچیدگی و پویایی کیفیت در آموزش عالی، پس از سالها تلاش مستمر(بیش از ۱۴ سال) چهارمین ارزیابی خُرد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را از طریق داده‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌ها (مربوط به سال‌های ۹۲-۹۳) پس از تجزیه و تحلیل در قالب ۱۵۹ جدول و ۸۶ نمودار و گزارش مستند تهیه کرده است.

آمار و اطلاعات این گزارش مربوط به حدود ۶۵ دانشگاه وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که آمار و اطلاعات خود را کم و بیش در سامانۀ ارزیابی هیأت نظارت و ارزیابی وارد کرده اند.

بسیاری از اطلاعات موجود در این گزارش برای اولین بار و به صورت اختصاصی از طرف هیأت نظارت و ارزیابی فرهنگی و علمی ارائه ‌شده است و در صورتی که آمار و اطلاعات وارد شده در دیگر بانک‌های اطلاعاتی (نظیر گزارش‌های آموزش عالی و قانون بودجۀ کل کشور) موجود بوده‌اند، مطابقت صورت گرفته و در صورت لزوم اصلاح شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی،چهارمین ارزیابی خُرد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی با محوریت اطلاعات ارسالی از طرف دانشگاه‌ها تدوین شده اما با این وجود، برای پربارتر شدن گزارش، در صورت لزوم از دیگر منابع اطلاعاتی (همچون سازمان سنجش آموزش کشور، مؤسسۀ پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، یونسکو و …) نیز استفاده شده است.

این گزارش شامل فصول شاخص های کلی،شاخص های آموزشی، شاخص های پژوهشی،شاخص های دانشجویی، شاخص های فرهنگی،امکانات و اعتبارات است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *