دوشنبه، 25 شهریور 1398 23:07:59
آخرین اخبار

دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری برگزار می شود

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری(INOTEX۲۰۱۵) امسال با استقبال کشورهای مختلف مواجه شده و تاکنون حضور ۱۳ کشور از نقاط مختلف جهان در این نمایشگاه بزرگ قطعی شده است.

به گزارش عطنا به نقل از مهر ، تاکنون حضور شرکت‌هایی از کشورهای روسیه، هند، کره‌جنوبی، بلژیک، فرانسه، آلمان، انگلستان، ایتالیا، یونان، رومانی، جمهوری آذربایجان، پاکستان و چین در این دوره از نمایشگاه نهایی شده است.

دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری با حضور شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، سازمان‌ها و مراکز علمی و پژوهشی داخلی و خارجی از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

هم‌زمان با برپایی دومین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری، نشست بین‌المللی «شبکه‌سازی نوآوری» به‌مدت ۲ روز برگزار خواهد شد.

در این نشست بین‌المللی که در راستای اهداف دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری پیش‌بینی شده است، صاحب‌نظران، سیاست‌گذاران و اساتید حوزه فناوری و نوآوری در شش بخش تخصصی، به بحث و بررسی موضوعات مرتبط با موضوع نشست خواهند پرداخت.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اساتیدی از کشورهای کره‌جنوبی، فرانسه و اتریش در کنار بیش از ۲۰ صاحب نظر ایرانی در نشست بین‌المللی «شبکه‌سازی نوآوری» که برای نخستین بار در خلال برگزاری نمایشگاه INOTEX۲۰۱۵ برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

جایگاه و اهمیت شبکه‌­ها در فرآیند نوآوری، نقش زیرساخت­‌ها و شبکه­‌های مشاوره و پشتیبان، ویژگی‌های و ساختار شبکه نوآوری به منظور ارتقاء اثربخشی و کارآیی فرآیند نوآوری، نقش شبکه­‌ها در مراحل مختلف فرآیند نوآوری، ارائه موردی شبکه بیوتکنولوژی پزشکی، سیاست‌گذاری و نقش دولت­‌ها در پشتیبانی از زیرساخت­‌های لازم برای موفقیت شبکه­‌های نوآوری و مهم‌ترین عوامل و الزامات ارتقای توانمندی نوآوری بنگاه‌­ها در شبکه­‌های نوآوری محورهای برگزاری این نشست است.

در این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی، نوین ترین و آخرین دستاوردهای فناوری و نوآوری خود را درحوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نفت، گاز و پتروشیمی، اتوماسیون صنعتی و سیستم‌های هوشمند، زیست فناوری، نانو فناوری، انرژی های نو، هوافضا و تجهیزات پزشکی در معرض دید علاقه مندان قرار خواهند داد.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری با رویکرد بسترسازی برای تعریف همکاری‌های فناورانه بین‌المللی و تسهیل تبادل توانمندی‌های فناورانه کشورهای مختلف دنیا (انتقال فناوری‌های بروز دنیا) برگزار می‌شود.

بسترسازی برای تبادلات فناوری میان شرکت‌های فناور ایرانی و خارجی، تبدیل شدن به بزرگترین رویداد تبادل فناوری منطقه، توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی، شکل‌گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول محور فناوری، تبادل تجارب شرکت‌های موفق در تجاری‌سازی و توسعه فناوری، تقویت مناسبات بین‌المللی و افزایش ظرفیت سیاسی با استفاده از فناوری وکمک به شکل‌گیری و گسترش اتحاد منطقه‌ای با استفاده از ظرفیت فناوری برخی از اهداف کلان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری است.

سال گذشته و در اولین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری، ۱۸ تفاهم نامه تبادل فناوری بین شرکت‌های ایرانی و کشورهای شرکت کننده در نمایشگاه به ارزش تقریبی ۶ میلیون دلار منعقد شد و براساس قراردادهای انتقال فناوری نهایی شده ۶ شرکت نیز از تسهیلات قرض‌الحسنه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که به این موضوع اختصاص یافته بود، بهره‌مند شدند.

این نمایشگاه در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در سالن حجاب تهران برگزار گردید که با توجه به استقبال شرکتهای فناور، INOTEX در تقویم نمایشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفت و از سال ۲۰۱۴ با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *