جمعه، 20 تیر 1399 20:14:15
آخرین اخبار

برگزاری نشست بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها

 

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از برگزاری نشست مدیران و معاونین دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تحت عنوان ” نشست بین‌المللی کردن دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی” خبر داد.

دکترسالارآملی

به گزارش عطنا به نقل از ایسنا، دکتر حسین سالار آملی با بیان اینکه در این نشست ۴۰ دانشگاه و ۱۰ پارک علم و فناوری حضور دارند،گفت:محورهای این جلسه که روز چهارشنبه در دانشگاه الزهرا برگزار می‌شود صادرات کالا و خدمات دانشجویی،چگونگی ارزیابی فعالیت های بین المللی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و توسعه بین المللی همکاری‌های علمی و فناوری است.

وی با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی وزارت علوم در سال ۹۳ اظهار کرد:در سال ۹۳ برای اولین بار صادرات منظم و برنامه ریزی پارک‌ها و مراکز رشد صورت گرفت که مجموع این صادرات پنج میلیون دلار بود. همچنین بیش از ۱۴۹۰ تن از اساتید و اعضای هیات‌های بین المللی،دانشمندان و ایرانیان فرهیخته خارج از کشور برای برگزاری دوره های آموزشی،حضور در سمینارها و نشست‌ها و انجام پروژه‌های مشترک وارد کشور شدند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از افزایش صد در صدی میزان جذب دانشجویان خارجی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ خبر داد و افزود:در سال ۹۳ همچنین هفت پروژه تحقیقاتی بین ایرانیان خارج از کشور و دانشگاه‌های داخل با حمایت شورای عالی ایرانیان به مرحله عقد قرارداد و شروع پروژه رسید.

دکتر سالار آملی در پایان تاکید کرد:روند کلی این نشست ارزیابی فعالیت های قبلی،تبادل تجربیات و افزایش کیفی و کمی فعالیت ها است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *