سه شنبه، 22 آبان 1397 20:17:47
آخرین اخبار

آرشیو کل اخبار

ضیائی‌بیگدلی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه؛ رئیس دانشکده باید مدافع سرسخت منافع دانشکده و دانشگاه باشد/ شغل رئیس دانشکده فرصتی برای خدمت‌

استاد حقوق بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی در مراسم تودیع و معارفه رئیس این دانشکده با بیان اینکه شخصیت رئیس دانشکده به‌عنوان یکی از مدیران دانشگاهی از جایگاهی ویژه‌ای در نظام آموزش عالی برخوردار است، گفت: رئیس دانشکده باید مدافع سرسخت منافع دانشکده و دانشگاه خود باشد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادان، دانشجویان و هیئت‌رئیسه دانشگاه در سالن شهید بهشتی این دانشکده برگزار شد.

ادامه مطلب
آیت‌الله سید مصطفی محقق‌داماد در همایش «یادمان علامه سیدمحمدحسین طباطبائی»؛ (2) علامه طباطبائی چهره درخشان دانش الهیات/ «اگر فکر استاد در جامعه نهادینه می‌شد، این‌گونه به هم نمی‌پریدیم»

استاد حقوق دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه علامه طباطبائی یکی از چهره‌های درخشان دانش الهیات است، اظهار کرد: علامه طباطبائی، متن‌نویس و البته دشوارنویس بود و هرکس به‌راحتی متوجه دیدگاه‌های او نمی‌شد اما موضوعی که برای من طلبه در آن زمان بسیار موردتوجه است، احترام او به همه ادیان بود.

ادامه مطلب
حسین سلیمی در همایش «یادمان علامه سیدمحمدحسین طباطبائی»؛ (1) حتی دانشگاهیان آن‌سوی جهان هم از تکرار کانت، هگل و مارکس خسته شده‌اند

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه در عرصه تفکر جهانی به‌نظر می‌رسد که حتی دانشگاهیان آن‌سوی جهان هم از تکرار کانت، هگل، مارکس و مواردی از این قبیل خسته شده‌اند، گفت: در شرایط امروزی از استادان اهل نظر این دانشگاه انتظار می‌رود تا با استفاده از اندیشه‌های علامه طباطبائی، دیدگاه‌های تازه‌ای ارائه دهند، چون شرایط جدید جهانی به شدت تشنه این اندیشه‌ها است.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ میزگرد تخصصی «هدایت تحصیلی و شغلی؛ بایدها و نبایدها» در دانشگاه علامه (۱)

میزگرد تخصصی «هدایت تحصیلی و شغلی؛ بایدها و نبایدها» در قالب اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
محمد زاهدی‌اصل خبر داد: بررسی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در همایش ملی «مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار»

مدیر گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه ۶۰ سال مددکاری در ایران در همایش ملی «مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار» مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: توانمند‌سازی انسان‌ها هدف مشترک توسعه‌پایدار و مددکاری اجتماعی است.

ادامه مطلب
مسعودی‌‌فرید در نشست خبری همایش ملی «مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار» مطرح کرد: باید جایگاه مددکاری اجتماعی در برنامه‌ریزی‌های آینده کشور مشخص شود

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی بیان کرد: امیدواریم خروجی‌های همایش «ملی مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار» بتواند مسیریابی جایگاه مددکاری در کشور را به‌صورت کلی مشخص کند و براساس آن در برنامه‌ریزی‌های آینده، سمت‌وسوی حرکت مددکاری اجتماعی مشخص شود.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ همایش یادمان «علامه سید محمدحسین طباطبائی» در دانشگاه علامه طباطبائی

همایش سالانه یادمان علامه سید محمدحسین طباطبائی با موضوع «تشیع و مختصات فرهنگ شیعی» و با حضور اندیشمندان، صاحب‌نظران و استادان دانشگاه در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
مهدی نوید‌ ادهم در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه»؛ (3) حرکت نظام آموزش‌و‌پرورش به‌سوی آینده باید با کمک «مشاوره مدرسه» باشد

دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: حوزه مشاوره کار بسیار حساس و خطیری است و از کارکرد نظام آموزشی جدایی‌ناپذیر است، اگر اصلی‌ترین کارکرد مشاوره را توانمندساختن بچه‌ها برای خوب تصمیم‌گرفتن و خوب انتخاب کردن بدانیم کار بسیار ضروری، مهم و حساسی است.

ادامه مطلب
حسین سلیمی در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» مطرح کرد؛ (2) «مقابله با شبکه‌ سوداگرایانه مشاوران درسی»/ آمادگی دانشگاه علامه برای همکاری با آموزش‌ و پرورش

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به آمادگی این دانشگاه برای همکاری با وزارت آموزش‌وپرورش در زمینه مشاوره مدرسه، گفت: شبکه‌ای از مشاوران درسی (مشاوران مدرسه) شکل گرفته است که با سوداگری و یک اقتصاد سیاسی بسیار پیچیده در مدارس برای فعالیت‌های سوداگرایانه خود کار می‌کنند.

ادامه مطلب
آتوسا کلانتر هرمزی در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» بیان کرد؛ (1) تحقق مدارس ۱۴۰۴ نیازمند تقویت نقش و جایگاه مشاوره مدرسه/ پذیرش ۶۱ مقاله علمی-پژوهشی

مدیر گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه ۶۱ مقاله در سطح علمی-پژوهشی در این همایش پذیرفته‌شده است، بیان کرد: دانشگاه علامه طباطبائی تصمیم دارد تا باهدف تبیین جایگاه مشاوره در سند بنیادین در راستای تحقق مدارس ۱۴۰۴، نقش و کارکردهای مشاوران مدارس را مورد بررسی قرار دهد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ همایش «عدالت آموزشی در دانشگاه» با سخنرانی سیدمجید حسینی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی علامه

همایش عدالت آموزشی در دانشگاه «دانشگاه ایده‌آل» با سخنرانی سیدمجید حسینی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ کرسی ترویجی «مد‌ل‌سازی زبانی مبتنی بر شبکه‌های عصبی» در دانشکده علوم ریاضی و رایانه

کرسی ترویجی «مد‌ل‌سازی زبانی مبتنی بر شبکه‌های عصبی»، توسط محمد بحرانی، استاد گروه رایانه دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی در سالن همایش‌های این دانشکده ارائه شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ میزگرد «بررسی طرح افزایش سن قانونی ازدواج» در دانشکده علوم اجتماعی علامه

میزگرد «بررسی طرح افزایش سن قانونی ازدواج» با حضور استادان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن شهید مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی

مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» با حضور مسئولان کشوری، صاحب‌نظران و استادان دانشگاه در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
افشین عزیزی: رسانه و حریم خصوصی مشاهیر!

درمورد انتشار تصاویر خصوصی باید میان افراد عادی و مشاهیر تفکیک قائل شد و لازم است برای مشاهیردایره این حریم خصوصی را باتوجه جایگاهی که دارند و تاثیری که می‌توانند بر جامعه بگذارند و همچنین امتیازاتی که به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم و به واسطه شهرتشان در سطح جامعه نصیب خود می‌کنند، محدود و محدودتر ساخت و نباید اجازه داد حریم خصوصی تبدیل به مستمسکی در ید مشاهیر گردد تا به‌وسیله آن چهره واقعی خود را از مردم پنهان سازند.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ سه‌شنبه‌های مشاوره‌ای با اجرای تئاتر آموزشی «زندگی زناشویی» در دانشکده روان‌شناسی

سه‌شنبه‌های مشاوره‌ای با اجرای بخش سوم از مجموعه تئاتر‌های آموزشی با عنوان «زندگی زناشویی» در سالن آمفی تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
حسین اسکندری در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: (2) فشارهای تحریم علیه ایران بیشتر جنبه ذهنی دارد تا نمود بیرونی/ ایجاد پیوند میان اقتصاد و روان‌شناسی

مدیر گروه روانشناسی بالینی و عمومی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی ضمن تاکید بر ایجاد ارتباط میان دانشکده‌های اقتصاد و روانشناسی این دانشگاه اظهار کرد: ماهیت علم یک ماهیت بین رشته‌ای است. ما ظرفیت و ذخایر علمی زیادی داریم و اگر نگاهی به فضاهای مختلف علمی و تعاملات علمی بیندازیم به وضوح آن را مشاهده می‌کنیم.

ادامه مطلب
مدیر همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد: امضای ۱۳ سند همکاری علمی بین‌المللی با دانشگاه‌های خارجی در ۶ ماه نخست سال جاری

مدیر همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه در چارچوب سیاست بین‌المللی‌سازی فعالیت‌‏های علمی خود با رایزنی و گفت‌وگوهای انجام شده در نیمه نخست سال جاری، ۱۳ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری علمی بین‌المللی با دانشگاه‌‏های معتبر در سطح بین‌المللی منعقد کرده‌ است.

ادامه مطلب
با موضوع بزرگداشت مقام استاد مرحوم علامه طباطبائی؛ ثبت‌نام سی‌و‌هفتمین دوره دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی آغاز شد

ثبت‌نام سی‌و‌هفتمین دوره دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه از روز ۱۹ آبان به مناسبت سالروز رحلت ملکوتی فیلسوف و عالم فرزانه علامه طباطبائی (ره) با موضوع بزرگداشت مقام شامخ این استاد متعهد آغاز شد.

ادامه مطلب