پنجشنبه، 26 مهر 1397 09:35:17
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی معرفی کتاب

ترامپ درونت را بکش! مرور کتابی که راهکار مقاومت در برابر شوک‌های ترامپ را می‌آموزد

گزارش معرفی کتاب «نه گفتن کافی نیست؛ مقاومت در برابر شوک‌های جدید و به دست آوردن جهانی که می‌خواهیم» در زمانی نوشته می‌شود که جهان در «شوک» رسانه‌ای حمله موشکی مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه است. حمله‌ای که دقیقاً شاهدی بر مدعیات نویسنده کتاب، خانم «نیومی کلاین» است!

ادامه مطلب
با عنوان «خندستان خدایی»؛ «کمدی الهی» دانته با ترجمه میرجلال‌الدین کزازی به بازار کتاب آمد

ترجمه میرجلال‌الدین کزازی، استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبائی از «کمدی الهی» دانته با عنوان «خندستان خدایی» راهی بازار نشر شد.

ادامه مطلب
با همکاری دانشجویان حقوق دانشگاه‌های علامه و شهیدبهشتی؛ کتاب «حقوق استارت‌آپ‌ها» منتشر شد

کتاب «حقوق استارت آپ ها» که نخستین کتاب در نوع خود است که به بررسی وضعیت حقوقی استارت‌ آپ‌ها می‌پردازد، با همکاری دانشجوی دکتری حقوق بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی منتشر شد.

ادامه مطلب
به قلم قدرت‌‎الله رحمانی؛ کتاب «جرم سیاسی در حقوق ایران» منتشر شد

کتاب «جرم سیاسی در حقوق ایران»، تألیف جدید جانباز، دکتر قدرت الله رحمانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی منتشر شد.

ادامه مطلب
نوشته ناصر فکوهی؛ کتاب «دانشگاهی که بود» منتشر شد

کتاب «دانشگاهی که بود» تاملاتی درباره دانشگاه، دانشگاهیان و دانشجویان نوشته ناصرفکوهی است که از سوی انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی منتشر شد.

ادامه مطلب
به کوشش هادی خانیکی؛ دانشگاه، ارتباطات و توسعه ملی در ایران منتشر شد

کتاب دانشگاه، ارتباطات و توسعه ملی در ایران اثر مجید تهرانیان به کوشش هادی خانیکی توسط پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی منتشر شد.

ادامه مطلب
نگاهی بر کتاب «درآمدی پیشرفته بر زیست سیاست» نوشته توماس لمکه؛ سیاست و زندگی بیولوژیک

توماس لمکه، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه هایزنبرگ در این کتاب نخستین بررسی جامع و نظام‌مند از تاریخ مفهوم زیست‌سیاست را فراهم می‌آورد، جایگاه آن را در بحث‌های نظری معاصر می‌کاود و اثری مقدماتی درباره‌ این موضوع پدید می‌آورد. لمکه، یکی از بهترین فوکوپژوهان، نه‌تنها در این کتاب تحلیلی جامع از مفهوم زیست‌سیاست فراهم کرده بلکه به کاربردها و نقدهای معاصر آن نیز می‌پردازد و افق‌های پژوهشی جدیدی را پیش‌روی خواننده می‌گذارد.

ادامه مطلب
انتشارات «فرهنگ نشر نو» منتشر کرد؛ کتاب «مقدمه‌‎‌ای فلسفی بر علوم شناختی» اثر رم هره

علوم شناختی به زبان ساده «پژوهش علمی درباره ذهن و مغز» تعریف می‌شود. هدف علوم شناختی بررسی فعالیت‌های شناختی در انسان مثل استدلال‌کردن، به یادآوردن و فعالیت‌هایی از این دست است. دقیق‌تر، علوم شناختی به ماهیت فعالیت‌های ذهنی می‌پردازد: مانند تفکر، طبقه‌بندی و فرایندهایی که انجام این فعالیت‌ها را ممکن می‌کند.

ادامه مطلب
توسط دانش‌آموختگان حقوق ارتباطات دانشگاه علامه صورت گرفت؛ انتشار کتاب «فرهنگ حقوق ارتباطات»

کتاب «فرهنگ حقوق ارتباطات» که نخستین فرهنگ منتشر شده در زمینه حقوق ارتباطات در کشور است، توسط سه تن از دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد رشته «حقوق ارتباط» دانشگاه علامه طباطبائی منتشر شد.

ادامه مطلب
انتشارات نقش و نگار منتشر کرد؛ کتاب «عدالت اجتماعی، آزادی و توسعه در ایران امروز» تالیف فرشاد مومنی

کتاب «عدالت اجتماعی، آزادی و توسعه در ایران امروز» به قلم دکتر فرشاد مومنی، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی منشر شد.

ادامه مطلب
به قلم استادان دانشگاه علامه؛ کتاب آموزش و پرورش ویژه با رویکرد فناوری منتشر شد

کتاب «آموزش و پرورش ویژه با رویکرد فناوری» تالیف اسماعیل زارعی زوارکی، الهه ولایتی و رحیم مرادی از سوی انتشارات رشد فرهنگ منتشر شد.

ادامه مطلب
به همت انتشارات آوای نور؛ کتاب «مدیریت مراکز یادگیری؛ مرکز یادگیری دانشگاه» منتشر شد

کتاب «مدیریت مراکز یادگیری؛ مرکز یادگیری دانشگاه» تالیف دکتر اسماعیل زوارکی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و ابراهیم ابوالقاسمی، دانشجوی دکترای مدیریت رسانه منتشر شد.

ادامه مطلب
به قلم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی؛ کتاب اصول اساسی حقوق رسانه‌ها منتشر شد

کتاب اصول اساسی حقوق رسانه ها (در نظام حقوقی ایالات متحده آمریکا) اثر مشترک جنیل بلماز و وین اوربک با با برگردان دکتر هدی غفاری و فرزاد باباخانی از سوی انتشارات مجمع علمی و فرهنگی مجد منتشر شد.

ادامه مطلب
به قلم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه صورت گرفت؛ انتشار کتاب درآمدی بر مبانی تحلیلی نظام جمهوری اسلامی ایران

جلد نخست کتاب «درآمدی بر مبانی تحلیلی نظام جمهوری اسلامی ایران» نوشته هدی غفاری عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی منتشر و روانه بازار نشر شد.

ادامه مطلب
به قلم هدی غفاری؛ کتاب حقوق اساسی کشورهای اسلامی منتشر شد

کتاب «حقوق اساسی کشورهای اسلامی» به قلم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی منتشر و روانه بازار نشر شد.

ادامه مطلب
با ترجمه پژوهشگر دکتری علامه صورت گرفت؛ انتشار کتاب جایگزین‌های حبس در انگلستان و ولز، آلمان و ترکیه

کتاب جایگزین‌های حبس در انگلستان و ولز، آلمان و ترکیه توسط انتشارات میزان و با برگردان حمیدرضا دانش‌ناری و حامد صفائی آتشگاه به بازار کتاب کشور عرضه شد.

ادامه مطلب
با ترجمه و تحقیق استاد دانشگاه علامه؛ کتاب حقوق و رسانه منتشر شد

کتاب حقوق و رسانه اثر مشترک سارا هادوین و دانکن بلوی با با برگردان هدی غفاری و فاطمه سرخیل از سوی انتشارات خرسندی منتشر شد.

ادامه مطلب
با مقدمه‌ای از هادی خانیکی؛ ویرایش و چاپ دوم «قدرت ارتباطات» منتشر شد

ویرایش و چاپ دوم کتاب «قدرت ارتباطات» تالیف «مانوئل کاستلز»، نظریه پرداز علوم ارتباطات و با ترجمه‌ای از حسین بصیریان جهرمی و نیز با نظارت حسام‌الدین آشنا،‌ مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری با مقدمه هادی خانیکی توسط انتشارات علمی فرهنگی منتشر شد.

ادامه مطلب
به قلم غلامرضا لطیفی و وحدان محمدشهری؛ کتاب رهیافتی بر مدیریت بومی آب؛ بازار و محله منتشر شد

کتاب جدید «رهیافتی بر مدیریت بومی آب؛ بازار و محله» به قلم دکتر غلامرضا لطیفی، استاد دانشگاه علامه طباطبائی و وحدان محمدشهری روانه بازار شد.

ادامه مطلب
به قلم غلامرضا لطیفی و فاطمه منجزی؛ کتاب مدیریت بحران در بافت‌های فرسوده منتشر شد

کتاب جدید «مدیریت بحران در بافت‌های فرسوده؛ راهبردی در توسعه پایدار شهری» به قلم دکتر غلامرضا لطیفی، استاد دانشگاه علامه طباطبائی و فاطمه منجزی روانه بازار شد.

ادامه مطلب