سه شنبه، 6 فروردین 1398 17:27:39

آرشیو اخبار

دسته بندی مدیریت

گزارش تصویری/ همایش «مبارزه با فساد در ایران؛ نظام‌مند یا موردی؟» در دانشگاه تهران

همایش یک روزۀ «مبارزه با فساد در ایران؛ نظام‌مند یا موردی؟» به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در دانشگاه تهران برگزار شد.

با ابلاغ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ سه قطب علمی جدید در دانشگاه علامه طباطبائی ایجاد شد

با ابلاغ منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تشکیل سه قطب علمی مدیریت تکنولوژی و نوآوری، ارتباطات و […]

در گفت و گو با کارشناسان مطرح شد؛ کسب و کارهای نوین و اهمیت مالکیت فکری

وجود مالکیت معنوی در جامعه باعث می شود، افراد خلاقیت های خود را بروز دهند و اندیشه ها شکوفاتر شود. […]

تاثیرات سه شاخص ویژگی‌های مقاصد گردشگری در جذب گردشگران خارجی

 به گزارش عطنا، نتایج یک تحقیق نشان داده است که از سه شاخص کلی مربوط به ویژگی‌های مقاصد گردشگری، یعنی […]

محمدهاشم بت‌شکن در میزگرد «مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه»: (2) مهمترین مشکل اساسی نظام اقتصادی کشور، مسئله پولی و بانکی است

استادیار حسابداری دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی درباره اولویت‌ مهم خوشه مشورتی پولی و بانکی بیان کرد: موضوع FATF که الان رنگ و بوی سیاسی پیدا کرده یکی از مواردی است که خوشه پولی و بانکی به طور تخصصی درموردش اظهار نظر می‌کند.

سجاد نیری در مراسم افتتاح شتاب‌دهنده «سی سو تک» مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی: توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق یک برنامه ملی است

آیین افتتاحیه اولین شتاب‌دهنده تخصصی استارت‌آپ‌های حوزه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی «سی سو تک» مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی و نیز رونمایی از سامانه ثبت ایده استارت آپ ها در ۳ حوزه یادشده بانام Allamehtech.com برگزار شد.

گزارش تصویری/ نشست کارآفرینی و تجاری سازی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی

نشست کارآفرینی و تجاری سازی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی با حضور مسئولان مراکز کارآفرینی و رشد دانشگاه علامه […]

با تقدیر از پژوهشگران برتر برگزار شد؛ اختتامیه هفته پژوهش دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه

اختتامیه هفته پژوهش دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با تقدیر از استادان و پژوهشگران برتر این دانشکده برگزار شد.

گزارش تصویری/ نشست تخصصی «ربا در نظام بانکداری ایران و استفاده از قوانین موجود جهت برخورد با فرایند ربوی»

نشست تخصصی «ربا در نظام بانکداری ایران و استفاده از قوانین موجود جهت برخورد با فرایند ربوی» با حضور استادان دانشگاه و مسئولان بانکی در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

از سوی پایگاه شاخص های اساسی علم (ESI)؛ مقصود امیری به عنوان دانشمند برتر ۱ درصد بین‌المللی معرفی و برگزیده شد

عضو هیئت علمی گروه مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت و حسابداری، برای دومین بار از سوی پایگاه شاخص‌های اساسی علم (ESI) به عنوان دانشمند ۱ درصد برتر بین‌المللی برگزیده و معرفی شد.

به همت انجمن علمی-دانشجویی مدیریت بازرگانی برگزار شد؛ کارگاه دیجیتال مارکتینگ برای دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی

کارگاه دیجیتال مارکتینگ به همت انجمن علمی-دانشجویی مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبائی برای علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.

حامد دهقانان در همایش ملی «مطالعات ایرانیان دور از وطن؛ هویت‌ها، پیوندها و سیاست‌ها»: (4) ایرانیان دور از وطن به مراکز خیریه داخلی اعتماد ندارد/ ضرورت تقویت کانال‌های ارتباطی برای بهبود نگرش خیّرین

عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه ‌طباطبائی با بیان اینکه در بین ایرانیان خارج از کشور نسبت به مراکز خیریه داخلی عدم اعتماد وجود دارد، اظهار کرد: براساس یافته‌های پژوهشی شفاف نبودن عملکرد نهادهای داخل کشور و عدم پاسخگویی نهادهای داخلی در قبال منابع دریافتی از مهم‌ترین دلایل عدم مشارکت در حوزه‌های خیریه و اقتصادی ایرانیان دور از وطن است.

مجتبی محمودزاده: تصمیمات آمریکا ممکن است تاثیر مثبت تغییرات نرخ ارز بر گردشگری را خنثی کند

اگر ارزش پول کشور مقصد کم باشد، تعداد توریست‌هایی که به آن کشور می‌روند بالا می‌رود. با توجه به اینکه هر توریست می‌تواند جنس‌های مرغوب و باکیفیت را با حداقل قیمت بخرد، بنابراین حجم قابل توجهی ارز را همراه خود وارد کشور مقصد می‌کند و همچنین با خرید اجناس بومی به اقتصاد داخلی آن کشور هم کمک می‌کند.

پیام حنفی‌زاده در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پر نوسان ارز»: (2) فعالان صنعت گردشگری باید به ترجیحات جدید مشتری‌های خود پاسخ بدهند

عضو هیئت‌علمی گروه مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه ایران باوجود پتانسیل‌های بالای خود درزمینهٔ گردشگری دارای رتبه نود و سوم است، گفت: باید نیازها و ترجیحات جدید افراد در صنعت گردشگری را شناسایی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های بالای کشورمان استفاده کنیم.

ضرغام بروجنی در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پر نوسان ارز»: (1) کشور ما به مرکزی برای تبدیل کسب‌وکار سنتی به دیجیتالی نیاز دارد

عضو هیئت‌علمی گروه مدیریت جهانگردی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی گفت: امروز کشور ما نیازمند ایجاد مرکزی برای تبدیل کسب‌وکار سنتی به دیجیتالی است که می‌توان آن‌ را با همراهی دانشگاهیان ایجاد کرد.

ولی تیموری در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پرنوسان ارز»: (4) ساختارهای صنعت گردشگری ایران نیازمند اصلاح است

مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری گفت: اگر قرار باشد که از داشته‌های کشورمان در حوزه گردشگری استفاده کنیم باید ساختارهای درونی صنعت، نیروی انسانی و ساختارهای حقوقی را اصلاح کنیم.

ابراهیم پورفرج در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پر نوسان ارز»: (3) تکرار دوباره تحریم و تهدید موجب افت ۴۲ درصدی گردشگری شده است

رئیس هیئت‌مدیره جامعه تورگردانان ایران با اشاره به رشد منفی گردشگری در نیمه دوم سال ۹۷ تکرار تحریم‌ها را عامل آن دانست و گفت: ما از دولت انتظار داریم که امنیت ایران را در بازارهای جهانی تبلیغ کند.

گزارش تصویری/ نشست «هم‌اندیشی چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پرنوسان ارز»

نشست «هم‌اندیشی چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پرنوسان ارز» با حضور استادان این حوزه و صاحب‌نظران سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

همراه با رونمایی کتاب «جغرافیای گردشگری در ایران» برگزار شد؛ گرامیداشت روز جهانی گردشگری در دانشگاه علامه طباطبائی+تصاویر کامل

همایش روز جهانی گردشگری با عنوان «گردشگری و تحول دیجیتال» و رونمایی کتاب «جغرافیای گردشگری در ایران» به همت گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه برگزار شد.

سیدمحمد رجایی‌باغسیایی: ادغام بانک‌ها به اجرای بانکداری بدون ربا کمک می‌کند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: وقتی بانک‎ها ادغام شوند و بانک‎های بزرگ‌تری پدید آیند، سودآوری آن‌ها بیشتر خواهد شد و سود واقعی بیشتری نیز به سپرده‎گذاران پرداخت خواهند کرد؛ به همین دلیل معتقدم ادغام بانک‎ها به اجرای بهتر بانکداری بدون ربا هم کمک می‌کند.

برای صد ساله شدن باید نخست متولد شد؛ واکاوی دلایل شکست شرکت‌های نوآور

نوآوری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید و ناشناخته ازجمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای هر مدیری به‌ویژه مدیران جوان و تازه‌کار محسوب می‌شود. به عبارت بهتر کمتر مدیری را می‌توان سراغ گرفت که پس از آگاهی یافتن از شکل‌گیری و معرفی یک تکنولوژی و نوآوری خاص در برابر وسوسه به‌کارگیری و اضافه‌کردن آن به سبد فناوری‌ها و محصولات شرکت تحت رهبری‌اش مقاومت کند، چراکه تقریباً تمام مدیران بر این اعتقادند که هر تکنولوژی جدید و نوآوری تکنولوژیک یک فرصت پیشرفت و جهش جدید برای سازمان و سکوی پرتابی برای مدیری است که سرچشمه معرفی و به‌کارگیری آن تکنولوژی و نوآوری و تبدیل آن به محصول نوآورانه بوده است.