سه شنبه، 3 مهر 1397 03:32:48
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی مدیریت

سیدمحمد رجایی‌باغسیایی: ادغام بانک‌ها به اجرای بانکداری بدون ربا کمک می‌کند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: وقتی بانک‎ها ادغام شوند و بانک‎های بزرگ‌تری پدید آیند، سودآوری آن‌ها بیشتر خواهد شد و سود واقعی بیشتری نیز به سپرده‎گذاران پرداخت خواهند کرد؛ به همین دلیل معتقدم ادغام بانک‎ها به اجرای بهتر بانکداری بدون ربا هم کمک می‌کند.

ادامه مطلب
برای صد ساله شدن باید نخست متولد شد؛ واکاوی دلایل شکست شرکت‌های نوآور

نوآوری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید و ناشناخته ازجمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای هر مدیری به‌ویژه مدیران جوان و تازه‌کار محسوب می‌شود. به عبارت بهتر کمتر مدیری را می‌توان سراغ گرفت که پس از آگاهی یافتن از شکل‌گیری و معرفی یک تکنولوژی و نوآوری خاص در برابر وسوسه به‌کارگیری و اضافه‌کردن آن به سبد فناوری‌ها و محصولات شرکت تحت رهبری‌اش مقاومت کند، چراکه تقریباً تمام مدیران بر این اعتقادند که هر تکنولوژی جدید و نوآوری تکنولوژیک یک فرصت پیشرفت و جهش جدید برای سازمان و سکوی پرتابی برای مدیری است که سرچشمه معرفی و به‌کارگیری آن تکنولوژی و نوآوری و تبدیل آن به محصول نوآورانه بوده است.

ادامه مطلب
سید محمد رجایی‌باغسیایی: کارکنان بانک‎ها برای سیستم ربوی تربیت شده‌اند

عضو هیئت‎علمی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: با توجه به اینکه کارکنان بانک‌ها قبل از انقلاب در سیستم ربوی کار کرده بودند و ذهنیت ربوی داشتند، بنابراین همین مسئله باعث شد که بعد از انقلاب نیز تصور این‌همانی در آنها ایجاد شود و گمان کنند که تغییر خاصی رخ نداده و فقط اسم‎ها عوض شده است.

ادامه مطلب
سعید اسلامی بیدگلی: امیدوار نباشید/ به یکباره با کاهش شدید قیمت دلار روبه‌رو نمی‌شویم

استادیار بیمه دانشگاه علامه طباطبائی درباره آثار بسته ارزی دولت گفت: فکر نکنم به یکباره با کاهش شدید قیمت دلار روبه‌رو شویم اما هیجان بازار تا حدودی گرفته می‌شود و در خصوص صنایع بورسی نیز احتمالا صنایع پتروشیمی و فلزات با رشد‌هایی روبه‌رو خواهند شد.

ادامه مطلب
محمود ضیایی: سازمان میراث‌فرهنگی حساب‌های اقماری گردشگران را ارائه دهد/ هنوز آمار گمرک ملاک گردشگران است

استاد مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص حساب‌های اقماری و درآمد حاصل از گردشگران ورودی می‌گوید: در کشور ما هنوز تعداد گردشگران بر مبنای آمار گمرک محاسبه می‌شود و به‌همین دلیل این آمار‌ها را نمی‌توان با قطعیت پذیرفت و در چنین شرایطی تصور موجود بودن حساب‌های اقماری سخت خواهد بود.

ادامه مطلب
نخستین همایش بهبود کیفیت و تأمین مالی خدمات در صنعت گردشگری برگزار شد؛ اسلامی‌بیدگلی: سرمایه‌گذاری در گردشگری، عبور از بحران بیکاری

نخستین همایش بهبود کیفیت و تأمین مالی خدمات در صنعت گردشگری با حضور سعید اسلامی بیدگلی عضو هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبائی، علی کاظمی مدیر سرمایه‌گذاری صندوق احیا و جمعی از استادان، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به حوزه گردشگری کشور برگزار شد.

ادامه مطلب
اهمیت جهانی گردشگری؛ سیاست هندی برای توسعه توریسم داخلی

مسئولان کشور می‌توانند با اصلاح سیاست‌ها و رفع قوانین مزاحم و ایجاد بسترهایی همچون دو روزه کردن تعطیلات پایان هفته و آزادسازی قیمت‌گذاری‌ها، زمینه‌ساز تحولی قابل‌توجه در گردشگری داخلی کشور شوند؛ عرصه‌ای که امروز و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور بیش از هرزمانی لزوم توسعه و شکوفایی آن احساس شود.

ادامه مطلب