سه شنبه، 22 آبان 1397 20:10:35
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی مدیریت

مجتبی محمودزاده: تصمیمات آمریکا ممکن است تاثیر مثبت تغییرات نرخ ارز بر گردشگری را خنثی کند

اگر ارزش پول کشور مقصد کم باشد، تعداد توریست‌هایی که به آن کشور می‌روند بالا می‌رود. با توجه به اینکه هر توریست می‌تواند جنس‌های مرغوب و باکیفیت را با حداقل قیمت بخرد، بنابراین حجم قابل توجهی ارز را همراه خود وارد کشور مقصد می‌کند و همچنین با خرید اجناس بومی به اقتصاد داخلی آن کشور هم کمک می‌کند.

به همت انجمن علمی-دانشجویی مدیریت بازرگانی برگزار شد؛ کارگاه دیجیتال مارکتینگ برای دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی

کارگاه دیجیتال مارکتینگ به همت انجمن علمی-دانشجویی مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه طباطبائی برای علاقه‌مندان این حوزه برگزار شد.

حامد دهقانان در همایش ملی «مطالعات ایرانیان دور از وطن؛ هویت‌ها، پیوندها و سیاست‌ها»: (4) ایرانیان دور از وطن به مراکز خیریه داخلی اعتماد ندارد/ ضرورت تقویت کانال‌های ارتباطی برای بهبود نگرش خیّرین

عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه ‌طباطبائی با بیان اینکه در بین ایرانیان خارج از کشور نسبت به مراکز خیریه داخلی عدم اعتماد وجود دارد، اظهار کرد: براساس یافته‌های پژوهشی شفاف نبودن عملکرد نهادهای داخل کشور و عدم پاسخگویی نهادهای داخلی در قبال منابع دریافتی از مهم‌ترین دلایل عدم مشارکت در حوزه‌های خیریه و اقتصادی ایرانیان دور از وطن است.

پیام حنفی‌زاده در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پر نوسان ارز»: (2) فعالان صنعت گردشگری باید به ترجیحات جدید مشتری‌های خود پاسخ بدهند

عضو هیئت‌علمی گروه مدیریت صنعتی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه ایران باوجود پتانسیل‌های بالای خود درزمینهٔ گردشگری دارای رتبه نود و سوم است، گفت: باید نیازها و ترجیحات جدید افراد در صنعت گردشگری را شناسایی کنیم تا بتوانیم از ظرفیت‌های بالای کشورمان استفاده کنیم.

ضرغام بروجنی در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پر نوسان ارز»: (1) کشور ما به مرکزی برای تبدیل کسب‌وکار سنتی به دیجیتالی نیاز دارد

عضو هیئت‌علمی گروه مدیریت جهانگردی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی گفت: امروز کشور ما نیازمند ایجاد مرکزی برای تبدیل کسب‌وکار سنتی به دیجیتالی است که می‌توان آن‌ را با همراهی دانشگاهیان ایجاد کرد.

ولی تیموری در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پرنوسان ارز»: (4) ساختارهای صنعت گردشگری ایران نیازمند اصلاح است

مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری گفت: اگر قرار باشد که از داشته‌های کشورمان در حوزه گردشگری استفاده کنیم باید ساختارهای درونی صنعت، نیروی انسانی و ساختارهای حقوقی را اصلاح کنیم.

ابراهیم پورفرج در همایش «چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پر نوسان ارز»: (3) تکرار دوباره تحریم و تهدید موجب افت ۴۲ درصدی گردشگری شده است

رئیس هیئت‌مدیره جامعه تورگردانان ایران با اشاره به رشد منفی گردشگری در نیمه دوم سال ۹۷ تکرار تحریم‌ها را عامل آن دانست و گفت: ما از دولت انتظار داریم که امنیت ایران را در بازارهای جهانی تبلیغ کند.

گزارش تصویری/ نشست «هم‌اندیشی چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پرنوسان ارز»

نشست «هم‌اندیشی چالش‌های گردشگری دیجیتال در بازار پرنوسان ارز» با حضور استادان این حوزه و صاحب‌نظران سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.

همراه با رونمایی کتاب «جغرافیای گردشگری در ایران» برگزار شد؛ گرامیداشت روز جهانی گردشگری در دانشگاه علامه طباطبائی+تصاویر کامل

همایش روز جهانی گردشگری با عنوان «گردشگری و تحول دیجیتال» و رونمایی کتاب «جغرافیای گردشگری در ایران» به همت گروه مدیریت جهانگردی دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه برگزار شد.

سیدمحمد رجایی‌باغسیایی: ادغام بانک‌ها به اجرای بانکداری بدون ربا کمک می‌کند

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: وقتی بانک‎ها ادغام شوند و بانک‎های بزرگ‌تری پدید آیند، سودآوری آن‌ها بیشتر خواهد شد و سود واقعی بیشتری نیز به سپرده‎گذاران پرداخت خواهند کرد؛ به همین دلیل معتقدم ادغام بانک‎ها به اجرای بهتر بانکداری بدون ربا هم کمک می‌کند.

برای صد ساله شدن باید نخست متولد شد؛ واکاوی دلایل شکست شرکت‌های نوآور

نوآوری و استفاده از تکنولوژی‌های جدید و ناشناخته ازجمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین گزینه‌ها برای هر مدیری به‌ویژه مدیران جوان و تازه‌کار محسوب می‌شود. به عبارت بهتر کمتر مدیری را می‌توان سراغ گرفت که پس از آگاهی یافتن از شکل‌گیری و معرفی یک تکنولوژی و نوآوری خاص در برابر وسوسه به‌کارگیری و اضافه‌کردن آن به سبد فناوری‌ها و محصولات شرکت تحت رهبری‌اش مقاومت کند، چراکه تقریباً تمام مدیران بر این اعتقادند که هر تکنولوژی جدید و نوآوری تکنولوژیک یک فرصت پیشرفت و جهش جدید برای سازمان و سکوی پرتابی برای مدیری است که سرچشمه معرفی و به‌کارگیری آن تکنولوژی و نوآوری و تبدیل آن به محصول نوآورانه بوده است.

سید محمد رجایی‌باغسیایی: کارکنان بانک‎ها برای سیستم ربوی تربیت شده‌اند

عضو هیئت‎علمی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: با توجه به اینکه کارکنان بانک‌ها قبل از انقلاب در سیستم ربوی کار کرده بودند و ذهنیت ربوی داشتند، بنابراین همین مسئله باعث شد که بعد از انقلاب نیز تصور این‌همانی در آنها ایجاد شود و گمان کنند که تغییر خاصی رخ نداده و فقط اسم‎ها عوض شده است.

سعید اسلامی بیدگلی: امیدوار نباشید/ به یکباره با کاهش شدید قیمت دلار روبه‌رو نمی‌شویم

استادیار بیمه دانشگاه علامه طباطبائی درباره آثار بسته ارزی دولت گفت: فکر نکنم به یکباره با کاهش شدید قیمت دلار روبه‌رو شویم اما هیجان بازار تا حدودی گرفته می‌شود و در خصوص صنایع بورسی نیز احتمالا صنایع پتروشیمی و فلزات با رشد‌هایی روبه‌رو خواهند شد.

محمود ضیایی: سازمان میراث‌فرهنگی حساب‌های اقماری گردشگران را ارائه دهد/ هنوز آمار گمرک ملاک گردشگران است

استاد مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی در خصوص حساب‌های اقماری و درآمد حاصل از گردشگران ورودی می‌گوید: در کشور ما هنوز تعداد گردشگران بر مبنای آمار گمرک محاسبه می‌شود و به‌همین دلیل این آمار‌ها را نمی‌توان با قطعیت پذیرفت و در چنین شرایطی تصور موجود بودن حساب‌های اقماری سخت خواهد بود.

نخستین همایش بهبود کیفیت و تأمین مالی خدمات در صنعت گردشگری برگزار شد؛ اسلامی‌بیدگلی: سرمایه‌گذاری در گردشگری، عبور از بحران بیکاری

نخستین همایش بهبود کیفیت و تأمین مالی خدمات در صنعت گردشگری با حضور سعید اسلامی بیدگلی عضو هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه علامه طباطبائی، علی کاظمی مدیر سرمایه‌گذاری صندوق احیا و جمعی از استادان، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به حوزه گردشگری کشور برگزار شد.

اهمیت جهانی گردشگری؛ سیاست هندی برای توسعه توریسم داخلی

مسئولان کشور می‌توانند با اصلاح سیاست‌ها و رفع قوانین مزاحم و ایجاد بسترهایی همچون دو روزه کردن تعطیلات پایان هفته و آزادسازی قیمت‌گذاری‌ها، زمینه‌ساز تحولی قابل‌توجه در گردشگری داخلی کشور شوند؛ عرصه‌ای که امروز و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور بیش از هرزمانی لزوم توسعه و شکوفایی آن احساس شود.