دوشنبه، 1 بهمن 1397 16:18:23

آرشیو اخبار

دسته بندی عمومی

گزارش تصویری/ نشست «نظریه تاریخی انقلاب اسلامی؛ تاملات نظری و روش‌شناختی»

نشست «نظریه تاریخی انقلاب اسلامی؛ تاملات نظری و روش شناختی» با سخنرانی محمد رجبی و حسین کچویان برگزار شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: باید بین حوزه علم و فرهنگ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعادل برقرار شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید بین حوزه علم و فرهنگ تعادلی در شورا برقرار شود، البته فرهنگ محور […]

مدیر مرکز آزمون‌های جهاد دانشگاهی اعلام کرد؛ جزئیات برگزاری ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور

مدیر مرکز آزمون‌های جهاد دانشگاهی به تشریح جزئیات برگزاری ششمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور پرداخت و گفت: متقاضیان […]

شرایط معافیت سه خواهری سربازی برای تک پسر ها اعلام شد

به گزارش عطنا و بر اساس اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی، معافیت سربازی جدیدی (معافیت سه خواهری و تک پسر/ […]

در دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی؛ نشست سه جانبۀ همکاری ایران، هند و افغانستان برگزار شد

نشست تخصصی همکاری های ایران، هند و افغانستان در پروژۀ بندر چابهار با همکاری میز افغانستان انجمن علوم سیاسی ایران، […]

با حکم وزیر علوم؛ غلامرضا ذکیانی رئیس موسسۀ حکمت و فلسفۀ ایران شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی دکتر غلامرضا ذکیانی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی را […]

دانشجویان در حضور طائی از دغدغه‌هایشان گفتند؛ تریبون آزاد «اگر من رئیس دانشکده بودم» در دانشکده اقتصاد +فیلم و صدا

تریبون آزاد دانشجویی با عنوان «اگر من رئیس دانشکده بودم» به ابتکار رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با حضور دانشجویان طیف‌های مختلف در این دانشکده برگزار شد.

بهروز دانش‌پژوه: تبیین شبهات سیاسی وظیفه خطیر ناظران شورای نگهبان است

استاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: در شرایط فعلی کشور و باوجود هجمه رسانه‌های بیگانه وظیفه خطیر ناظران شورای نگهبان، تبیین شبهات سیاسی – اجتماعی موجود در جامعه است.

محمدباقر خرمشاد در نشست «چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران»: (5) اگر ایدئولوژی امام خمینی(ره) و اسلام هژمون نمی‌شد، انقلاب ایران به پیروزی نمی‌رسید

استادتمام گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه هیچ انقلابی هم بدون هژمون شدن یک ایدئولوژی به پیروزی نمی‌رسد و اگر ایدئولوژی امام خمینی(ره) و اسلام هژمون نمی‌شد، انقلاب ایران هم به پیروزی نمی‌رسید، اظهار کرد: در انقلاب اسلامی ایران گروه‌های زیادی ازجمله چپ‌ها، سوسیالیست‌ها و لیبرال‌ها بودند ولی چرا کریم سنجابی و یا بازرگان رهبر انقلاب نشد؟ و امام خمینی(ره) رهبر شد.

بازدید مسئولان و استادان دانشگاه علامه از خوابگاه دانشجویی شهید همت (۶)

تعدادی از مسئولان معاونت دانشجویی و استادان دانشگاه علامه طباطبائی به‌ مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو از خوابگاه دانشجویی پسرانه شهید همت بازدید کردند.

مدیر همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد: امضای ۱۳ سند همکاری علمی بین‌المللی با دانشگاه‌های خارجی در ۶ ماه نخست سال جاری

مدیر همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه در چارچوب سیاست بین‌المللی‌سازی فعالیت‌‏های علمی خود با رایزنی و گفت‌وگوهای انجام شده در نیمه نخست سال جاری، ۱۳ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری علمی بین‌المللی با دانشگاه‌‏های معتبر در سطح بین‌المللی منعقد کرده‌ است.

گزارش تصویری/ نشست مسئولان امور عمومی‌های دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده روان‌شناسی

نشست مسئولان امور عمومی‌های بخش‌های مختلف دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی این دانشگاه برگزار شد.

کیومرث فرحبخش: طرح تدبیر زندگی دانشجویی برای دانشجویان ورودی جدید الزامی است

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه هر دانشجویی موظف است در ۸ ساعت دوره آموزشی این مرکز شرکت کنند، گفت: طرح تدبیر زندگی دانشجویی مجموعه‌ای از مهارت‌های زندگی است که به دانشجو می‌آموزد از امکانات علمی و فرهنگی دانشگاه بهتر استفاده کند تا به موفقیت و رشد دست یابد.

سردار یزدی در جمع دانشجویان دانشگاه علامه بیان کرد: پیکر شهید ۱۷ ساله «تنگه ابوقریب» هنوز برنگشته است/ «دشمن جرئت حمله ندارد»

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ با بیان اینکه در «تنگه ابوقریب» ۵۲ شهید دادیم که پیکر یکی از شهدا که ۱۷ سال داشت هنوز برنگشته است، بیان کرد: در این عملیات ۵ نفر از شدت تشنگی شهید شدند.

گزارش تصویری/ نشست «نگاهی تاریخی به دانش و فناوری آب در ایران»

نشست «نگاهی تاریخی به دانش و فناوری آب در ایران» با حضور جمعی از استادان دانشگاه و پژوهشگران حوزه آب در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.

به مناسبت روز جهانی گردشگری؛ سه نیاز دیجیتالی توریسم ایران

روز جهانی گردشگری که شعار امسال آن «گردشگری و تحول دیجیتال» بود درحالی سپری شد که به‌نظر می‌رسد نگاه به‌روز و تحول‌خواهانه مبتنی بر دیجیتال در صنعت گردشگری کشور چندان موردتوجه قرار نگرفته و مغفول مانده است.

فرشاد مومنی: بهره‌گیری از تجربه جهانی و سهمیه‌بندی کالاهای اساسی نقطه قوت دولت دفاع مقدس بود

فرشاد مومنی: دولت دفاع مقدس با استفاده از تجربیات جهانی اقدام به سهمیه‌بندی کالاهای اساسی کرد که البته این طرح در ابتدا با مخالفت بنی‌صدر مواجه شد؛ تصمیم صحیحی که اگر اجرایی نمی‌شد، هزاران مورد مرگ و میر و بروز اپیدمی در طولانی‌ترین و نابرابرترین جنگ ۴۰۰سال اخیر ایران رخ می داد.

شریعتی نیاسر خبر داد: اختصاص ارز دولتی به دانشجویان خارجی در ایران

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کنونی اگر دانشجویانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند قصد بازگشت به کشور را دارند با کمال میل آنان را پذیرش می‌کنیم، گفت: از طرف دیگر به دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در ایران ارز دولتی داده می‌شود.

غلامعلی حداد عادل در افتتاحیه دهمین همایش بین‌المللی «زبان‌شناسی ایران»: دانشگاه علامه در حوزه علوم انسانی بسیار قابل اعتماد شده است

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در افتتاحیه دهمین همایش بین‌المللی زبان‌شناسی ایران ضمن قدردانی از فعالیت‌های دانشگاه علامه طباطبائی در حوزه زبان‌شناسی گفت: : مسائل موجود در زبان به لطف تقویت رشته زبا‌ن‌شناسی بسیار زیاد شده است و این نوید فعالیت‌های جدی‌تر را به ما می‌دهد. تخصص و تنوع امروز زبان‌شناسی نشانگر افزایش نیروی فعال در این رشته است.

احمد مسجدجامعی: من این دلکش زمین را خواهم از جان

در شاهنامه فردوسی، ایرانیان از زبان‌ها و زیست‌بوم‌های مختلف‌اند و خاندان‌های پهلوانی و پهلوانان بی‌شمار از این سرزمین دفاع می‌کنند و هر یک از این گُردها از شهری و دیاری هستند. آنچه آن‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد نام ایران است و هرکدام در دفاع از این آب‌وخاک و سنت و آیین مشترک بر دیگری سبقت می‌جوید. این پهلوانی در حوزه‌ها و عرصه‌های فرهنگ و هنر و صنعت نیز چهره می‌نماید.

معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد: پذیرای همه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل خارج از کشور هستیم

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به رشته‌های مصوب دانشگاه آزاد توضیح داد: از مجموع ۶ هزار و ۹۱۹ رشته محل اعلام شده ازسوی دانشگاه آزاد، بیش از ۹۶ درصد رشته‌محل‌ها مورد تایید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم قرار گرفته است.