سه شنبه، 20 آذر 1397 02:37:08
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی علامه پلاس

گذاری بر تاریخ؛ ۹۲ سال از ورود تلفن به تهران گذشت

تلفن نخستین بار در دستگاه دولتی ایران و در عصر ناصری به راه افتاد. چهار سال بعد هم مرکز تلگراف بی‌سیم امواج کوتاه نجف‌آباد در اراضی جنوب شرق طهران، پس از مرکز فرستنده موج بلند بی‌سیم قصر که در سال ۱۳۰۵ افتتاح شد، به‌عنوان دومین مرکز نوین تلگراف طهران، روز شنبه سوم آبان سال ۱۳۰۹ با سخنرانی وزیر پست و تلگراف، میرزا قاسم خان صوراسرافیل افتتاح گردید.

بر اساس اعلام پایگاه رتبه‌بندی تایمز؛ دانشگاه‌های ایران در ۹ حوزه موضوعی در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفتند

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام«ISC» گفت: از میان رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه‌های ایران توانسته‌اند در ۹ حوزه در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گیرند.

راه‌های کاهش استرس؛ پیشنهاداتی برای یک زندگی آرام

همه‌چیزهای استرس‌زا قابل‌کنترل نیستند اما برخی از آن‌ها چرا! کنترل آن بخش از زندگی‌تان را که باعث استرس شما می‌شود و می‌توانید آن را تغییر دهید، در دست بگیرید.

نتایج اولیه بزرگترین مطالعات خواب در جهان نشان داد؛ خواب کمتر یا بیشتر از ۸ ساعت عملکرد شناختی را کاهش می‌دهد

نتایج اولیه بزرگ‌ترین مطالعات خواب در جهان نشان داده است که خواب شبانه بالاتر یا کمتر از هفت تا هشت ساعت عملکرد شناختی افراد را کاهش می‌دهد.

نگاهی کوتاه به تاریخچه بزرگترین دانشگاه علوم انسانی کشور؛ «علامه طباطبائی» نقطه عطف دانشگاه‌های تخصصی

تاسیس دانشگاه علامه طباطبائی را شاید بتوان نقطه عطفی در نظام آموزش عالی کشور دانست که نگاه اندیشمندان و دانشگاه‌های […]

هر رسانه‌ای امروز کنار نام اهواز از عبارت حمله «تروریستی» استفاده نکرد، دشمن ماست

مهدی جلیلی، دانشجوی دکترای علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و مدیرکل اخبار چند رسانه‌ای ایرنا با انتشار توییت‌گرام در صفحه استوری اینستاگرام خود به حوادث تروریستی اهواز واکنش نشان داد.

واکنش دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علامه نسبت به شهادت جانباز ۷۵ درصد در حادثه تروریستی اهواز

نرگس روزبه، دبیر کانون فیلم و عکس دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار عکس حسین منجزی، جانباز ۷۵ درصد حادثه تروریستی اهواز نسبت به این حادثه در استوری اینستاگرام خود واکنش نشان داد.

واکنش دانشجوی سوریه‌ای دانشگاه علامه نسبت به حوادث تروریستی اهواز

محمد اسماعیل، خبرنگار و رزمنده جبهه مقاومت و دانشجوی کارشناسی روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار هشتگ «#اهواز تسلیت» نسبت به حادثه تروریستی اهواز واکنش نشان داد.

زهرا مفیدی‌کیا: اهواز تا قیامت فقط با «ه» نوشته می‌شود

زهرا مفیدی‌کیا از فعالان عرصه مجازی دانشگاه علامه طباطبائی نیز با انتشار عکس و مطلبی در اینستاگرام نسبت به حادثه تروریستی اهواز واکنش نشان دادند.

دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری علامه: «ظریف» قبل از هر توییتی سفیر دانمارک را احضار کند

علی رمضانی، دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبائی و از فعالان سیاسی دانشجویی و عدالت‌خواه خواستار برخورد با سخنگوی تروریست‌های الاحواز ساکن در دانمارک توسط جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی: «تروریست، تروریسته! چه سال ۶۰ و چه سال ۹۷…»

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار عکسی در استوری صفحه رسمی خود در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام از حوادث تروریستی اهواز آن را با حادثه تروریستی دهه ۶۰ در فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» مقایسه کرد.

واکنش احمد الجنید، دانشجوی یمنی دانشگاه علامه نسبت به حادثه تروریستی اهواز

احمد الجنید، دانشجوی کارشناسی رونامه‌نگاری از یمن با انتشار هشتگ «#اهواز_تسلیت» نسبت به حادثه تروریستی اهواز واکنش نشان داد.

بابایی مسئول اسبق دانشکده حقوق و علوم سیاسی علامه:‌ «سر می‌دهیم اما زانو نمی‌زنیم»

علی‌اردشیر بابایی، مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با انتشار عکسی در استوری اینستاگرام خود نسبت به حادثه تروریستی اهواز واکنش نشان داد.

واکنش دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه علامه به حوادث تروریستی اهواز

غلامعلی ابراهیمی‌سوته، دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی و دانشجوی کارشناسی‌ارشد علوم ارتباطات این دانشگاه با انتشار عکسی از حادثه تروریستی اهواز در استوری اینستاگرام خود نسبت به آن واکنش نشان داد.

ارائه راهکارهای عملی؛ بر تعویق کارهایتان غلبه کنید

همه ما گاهی اوقات کارها را به زمان دیگری موکول می‌کنیم و با این پدیده آشنا هستیم. زمانی که کارها را به تعویق می‌اندازیم، درواقع زمان آزاد را هدر می‌دهیم و کارهای مهمی را که به عهده داریم، به آخرین لحظات موکول می‌کنیم. در چنین لحظه‌هایی به‌شدت دچار اضطراب می‌شویم و افسوس می‌خوریم که ای‌کاش کارمان را زودتر شروع کرده بودیم.

چطور با ملاحظه رفتار کنیم؟

همه ما در جایی از مسیر شغلی‌مان مجبور می‌شویم مطلب ناخوشایند یا حساسی به دیگران بگوییم. درست است که صادق بودن مهم است، اما باید به اینکه چطور می‌خواهیم حرفمان را بگوییم هم فکر کنیم.

بررسی تولید فیلم در جهان طی دو سده گذشته؛ برآمدن صنعت سرگرمی

سینما همانند سایر ابداعات مهم از قبیل خودرو، برق، مواد شیمیایی و هواپیما از همان آغاز در اکثر کشورهای غربی ظاهر شد. با این تفاوت که این اولین شکل از یک سرگرمی دسته‌جمعی صنعتی و بسیار فراگیر بود. از سال ۱۹۱۰ به این‌سو، هرسال میلیاردها بلیت سینما فروخته می‌شود و اکثر آدم‌ها به‌طور منظم به سینما می‌روند.

تأثیر مثبت ورزش‌های هوازی؛ فعالیت‌هایی که آلزایمر را به تعویق می‌اندازند

سبک زندگی، ورزش و عادات رژیم غذایی، ساختار ژنتیکی، سابقه خانوادگی و فاکتورهای متعدد دیگر نشان می‌دهند که شما در معرض ابتلا به آلزایمر قرار دارید یا نه. آلزایمر یک بیماری روانی است که موجب بروز مشکلاتی در حافظه، تفکر و رفتار می‌شود. شایع‌ترین نوع زوال عقل بوده که معمولاً در افراد مسن دیده می‌شود.

تا دیر نشده، فکر کنید؛ برای زندگی‌تان وقت بگذارید

قبل از اینکه چیزی بفهمید، به خودتان می‌آیید و می‌پرسید، «چطور این‌قدر زود، دیر شد؟» پس برای فکر کردن به زندگی‌تان وقت بگذارید. وقت بگذارید تا بفهمید واقعاً چه می‌خواهید و به چه چیزهایی نیاز دارید. برای ریسک کردن وقت بگذارید. برای خندیدن، گریه کردن، یادگرفتن و بخشیدن وقت بگذارید. زندگی کوتاه‌تر از آن است که معمولاً به نظر می‌رسد.

مهارت سؤال پرسیدن، حلقه مفقوده مدیران اجرایی بپرس تا بدانی

بخش اعظمی از زمان یک مدیر اجرایی در طول روز، صرف دریافت اطلاعات از دیگران می‌شود، مثل سؤال از رهبر تیم‌ها درباره وضعیت فعلی‌شان. بااین‌حال، برخلاف افرادی مثل وکلا، روزنامه‌نگاران و پزشکان که سؤال پرسیدن، جزئی از دوره آموزشی‌شان است، از میان مدیران اجرایی، کمتر کسی سؤال پرسیدن را یک مهارت تلقی می‌کند و کسی نمی‌داند که پاسخ به سؤالات تا چه حد می‌تواند در ایجاد یک گفت‌وگوی سازنده تأثیر داشته باشد.

هر روز در زندگی خود پیاده کنید: تمرین‌هایی برای تقویت مهارت‌های شخصی

زندگی را سخت نگیرید و همواره در حال یادگیری و پیشرفت باشید. همه افراد در زندگی دچار اشتباهاتی شده و کارهای نادرست بسیاری انجام می‌دهند اما انتقاد از خود، مانع پیشرفت و موفقیت در زندگی می‌شود. بدانید چه زمانی خود را ببخشید، از اشتباهات درس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که هرگز اشتباهات گذشته را تکرار نخواهید کرد.