جمعه، 26 مرداد 1397 23:39:36
عکاسان ثبت کردند؛ طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن در کشورهای مختلف+تصاویر

شب جمعه، ۵مردادماه، ماه در سایه زمین قرار گرفت و طولانی‌ترین و مهیج‌ترین خسوف قرن رخ داد.

ادامه مطلب
موج تکرار در سیما به اوج رسید شکست صنعت سرگرمی در تلویزیون

ماجرای شکست تلویزیون در سریال‌سازی چند سال است که ورد زبان‌ها شده و جز در مواردی معدود، این سازمان عریض و طویل رسانه‌ای، نتوانسته موفقیت قابل توجهی در جلب مخاطبان سریال‌ها داشته باشد. اما موضوع فقط به سریال‌ها محدود نشده است. گویی در برنامه‌های ترکیبی هم رونق چندانی برای آنتن نمانده و مخاطبان نیز علاقه‌شان را به این برنامه‌ها از دست داده‌اند.

ادامه مطلب
فیروزآبادی: شاید تلگرام رفع فیلتر شود

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه در صورتی که خدمات پایدار داخلی در حوزه پیام‌رسان‌ها ایجاد شود احتمال رفع فیلتر تلگرام وجود دارد، گفت: باید دید دستگاه قضائی چگونه رویکردی نسبت به این موضوع خواهد داشت.

ادامه مطلب
حسین خنیفر: باید «معلمِ قیمتی» فرستاد نه «معلم به هر قیمتی»

رئیس دانشگاه فرهنگیان با تأکید بر اینکه نظام تربیت معلم در ایران باید جراحی شود، گفت: باید «معلمِ قیمتی» تربیت کنیم، نه اینکه «معلم به هر قیمتی» به کلاس‌ها بفرستیم.

ادامه مطلب
تقویت امید و توسعه پایدار با نشاط اجتماعی

سنجش میزان توسعه یافتگی کشورها نیازمند بررسی متغیرهایی همچون نشاط یا شادکامی و امید به آینده است؛ بر این اساس کشورها سعی می‌کنند با تقویت نشاط اجتماعی زمینه های توسعه پایدار و امیدآفرینی را فراهم سازند.

ادامه مطلب
گفت‌وگو با طلبه فعال در اینستاگرام؛ فضای مجازی ظرفیتی برای ابلاغ صحیح مبانی دینی/ «نباید به دو قطبی‌ها دامن زد و بر تفاوت‌‌ها دست گذاشت»

حجت‌الاسلام محمد جلیلی، طلبه سطح سه حوزه علمیه قم و از فعالان شبکه اجتماعی اینستاگرام با اشاره به اینکه فضای مجازی ظرفیت‌های بی‌شماری برای ابلاغ صحیح مبانی دینی دارد، اظهار کرد: نباید به دو قطبی‌ها، دامن زد و بر تفاوت‌ دست گذاشت بلکه همواره بایستی در جهت ساخت یک گفتمان واحد منطقی و همه جانبه حرکت کرد که وحدت‌آفرین باشد.

ادامه مطلب
در راسته مدرک فروش‌های انقلاب چه می‌گذرد؟ خرید لیسانس برای مخ زنی

به گزارش عطنا مریم طالشی در روزنامه ایران نوشت: اول از شما می‌پرسند مدرک را برای چه کاری می‌خواهید و بعد تصمیم می‌گیرند کارتان را قبول کنند یا نه. به هرحال آنها هم دنبال دردسر نمی‌گردند. ترجیح می‌دهند کار شسته و رفته و تمیز را تحویل کسی بدهند که انتظار زیادی از مدرک تقلبی ندارد. بهترین موارد آنهایی هستند که فقط می‌خواهند با مدرکشان پز بدهند. بله، درست شنیدید؛ اتفاقاً تعدادشان هم کم نیست.

ادامه مطلب
حمید قنبری: فضای مجازی، عوام‌گرایی و اقتصاد

به گزارش عطنا به نقل از دنیای اقتصاد، دکتر حمید قنبری رئیس دایره تحقیقات، دعاوی و قراردادهای بین‌المللی بانک مرکزی در یادداشتی اشاره کرد که سیاستمدار ایرانی، به‌طرز بی‌سابقه‌ای اسیر عوام‌گرایی شده و به نحو روز افزونی تصمیماتی اتخاذ می‌کند تا خشنودی لحظه‌ای مردم را به دست آورد؛ فارغ از آنکه در آینده این تصمیمات آثار سوء جدی و زیان گسترده‌ای برای همین مردم به دنبال داشته باشد. بخشی از علت این امر، به جهت‌گیری محتواهای تولیدشده در فضای مجازی برمی‌گردد. فضای مجازی یک ضرورت دنیای امروز است.

ادامه مطلب
نتیجه ۷۵ سال پژوهش؛ پول، خوشبختی نمی‌آورد!

علم بهتر است یا ثروت؟ جواب قاطعی وجود ندارد؛ اما دست‌کم این را می‌شود با قطعیت گفت که «علم» ثابت کرده ثروت عامل خوشبختی نیست.

ادامه مطلب
سورنا ستاری: تهران جزء ۵۰ شهر اول در زمینه نوآوری است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه براساس رتبه‌بندی‌های جهانی، تهران جزء پنجاه شهر اول در زمینه نوآوری است،‌ گفت: برای توسعه نوآوری و شرکت‌های دانش بنیان نیاز به ۶ زیرساخت داریم که مالیات،‌ گمرک، بیمه، محیط کسب و کار، سربازی و اعتماد به جوانان به عنوان کارآفرینان آینده از جمله این زیرساخت‌ها به شمار می‌رود.

ادامه مطلب
دشتیاری در قاب دوربین فاطمه گشانی؛ نمایشگاه عکس «میان من و تو شهری است بی پنجره!» +تصاویر

نمایشگاه عکس «میان من و تو شهری است بی‌پنجره!» روز جمعه، ۲۲ تیرماه، در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان افتتاح شد.

ادامه مطلب
محمد کاظمی: فیلتر اینستاگرام شایعه است

عضو کمیته تعیین مصادیق مجرمانه با اشاره به اینکه فیلتر اینستاگرام در هیچ ‌نشست رسمی یا به‌نقل از مقام مسئولی طرح نشده، این موضوع را «شایعه» خواند.

ادامه مطلب
مجتبی صدیقی: افزایش قیمت غذای دانشجویی هنوز قطعی نشده است

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه موضوع افزایش قیمت غذای دانشجویی برای سال تحصیلی جدید هنوز به تصویب نرسیده، گفت: اگر افزایشی باشد به طور حتم زیر خط تورم خواهد بود.

ادامه مطلب
مجتبی صدیقی: دانشجویان کارشناسی جدیدالورود ارز نمی‌گیرند

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه ارز دانشجویی به دانشجویان جدیدالورود دوره کارشناسی متقاضی تحصیل در خارج از کشور تعلق نمی‌گیرد، گفت: دانشجویان جدیدالورود متقاضی تحصیل در خارج از کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند بدون هیچ مشکلی ارز دانشجویی دریافت کنند.

ادامه مطلب
استاد ژاپنی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی: الزام به ارائه ISI در دانشگاه‌های ایران تعجب‌آور است

مسئله اداره دانشگاه یکی از موضوعات چالشی چهار دهه اخیر در کشور بوده است؛ موضوعی که ابعاد مختلف فکری و نظری در آن دخیل است و هرکدام از طیف‌های موجود دارای «ایده» خاصی برای خود هستند. عده‌ای معتقدند دانشگاه‌ها باید به سمت خصوصی‌سازی بروند از طرفی مخالفان این ایده نیز معتقدند دانشگاه جای فکر و اندیشه است و تحصیل رایگان و کمک دولت‌ها باید به دانشگاه تزریق شود

ادامه مطلب
مربی تیم‌های تیراندازی دانشگاه علامه طباطبائی: «تیراندازی» در دانشگاه علامه علاقه‌مندان فراوانی دارد/ «به اسلحه نیاز داریم»

امیرمحمود ضربتی با بیان اینکه در بین دانشجویان دختر و پسر و کارکنان دانشگاه علامه طباطبائی علاقه‌مندان فراوانی به رشته تیراندازی با تفنگ و تپانچه وجود دارد که در کلاس‌های این حرفه در دانشگاه شرکت می‌کنند، گفت: ما برای تقویت بنیه این رشته ورزشی در دانشگاه علامه به امکانات بیشتری نیاز داریم که نوعی سرمایه‌گذاری درازمدت محسوب می‌شود.

ادامه مطلب
محسن آزموده : جایگاه و نقش حیوانات در زندگی انسان‌ها

روزنامه‌نگار حوزه فلسفه با اعتقاد به اینکه در هر دوره‌ای از زندگی با توجه به نگرش ها و هنجارهای زمان، نقش حیوانات در زندگی انسان‌ها متفاوت بوده‌است، به نقش امروزی آن‌ها و مسئولیت انسان‌ها در قبال حیوانات اشاره کرده است.

ادامه مطلب
ابتکار دانشکده تربیت‌بدنی برای امتحان عملی؛ ساخت ماکت‌های ورزشی به دست دانشجویان دانشگاه علامه+ تصاویر

نمایشگاهی از ماکت‌های دست‌ساز دانشجویان کارشناسی‌ارشد درس «توسعه و تجهیز اماکن ورزشی» دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی در ساختمان اصلی این دانشکده برگزار شد. در این نمایشگاه که ۴ تیرماه برگزار شد، دانشجویان دست‌ساخته‌های خود از اماکن مختلف ورزشی شامل زمین فوتبال، فوتسال، استخر، زمین تنیس، بیلیارد، پارک بازی مخصوص کودکان و مواردی از این قبیل را به نمایش گذاشتند.

ادامه مطلب
یک خوابگاه، یک ضربان، یک نبض؛ تماشای بازی سرنوشت‌ساز در خوابگاه شهید همت

معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در اقدامی مبتکرانه دیدار ایران و پرتغال آخرین بازی جام جهانی در گروه مرگ را به وسیله پروژکتور در سالن فوتسال خوابگاه شهید همت به نمایش گذاشت که با استقبال دانشجویان همراه بود.

ادامه مطلب
از شمار دو چشم یک تن کم، وز شمار خرد هزاران بیش؛ مرحوم قانعی‌راد در قاب دوربین عطنا

آنچه در پی می‌آید گلچینی از نشست‌ها و مراسم‌هایی است که با حضور مرحوم استاد محمدامین قانعی‌راد، جامعه‌شناس دغدغه‌مند ایرانی برگزار شده و افتخار پوشش خبری آن نصیب عطنا شده است؛

ادامه مطلب