جمعه، 26 مرداد 1397 12:26:15
با محور مسائل بین‌الملل صورت گرفت؛ دیدار رؤسای دانشگاه‌های سطح یک با وزیرخارجه

رؤسای دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبائی، شهیدبهشتی، تربیت مدرس، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و شیراز، سه شنبه ۲۳ مردادماه با وزیر امور خارجه دیدار و درباره مسائل بین‌المللی دانشگاه‌ها در شرایط کنونی کشور گفت‌وگو کردند.

ادامه مطلب
حسین سالارآملی تشریح کرد: جزئیات همکاری دانشگاه‌ها با خارجی‌ها

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: طی سه سال گذشته ۷۴۵ تفاهم نامه به امضاء رسیده است که در سال ۹۶ حدود ۴۵ درصد آن اجرایی شد. بیشترین تعداد تفاهم نامه ها مربوط به دانشگاه تهران است.

ادامه مطلب
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛ نامه مهم وزیر علوم به رؤسای دانشگاه‌ها و مسئولان اجرایی کشور

وزیر علوم از ارسال نامه مهمی به روسای دانشگاه‌ها و مسئولان دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: توانمندی موجود دانشگاه‌ها می تواند بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را حل کند.

ادامه مطلب
قائم مقام مقام وزیر علوم در امور بین الملل خبر داد: برنامه‌های وزارت علوم برای افزایش تعاملات بین‌المللی تا سال ۱۴۰۰

سالارآملی، قائم مقام مقام وزیر علوم در امور بین الملل بر برنامه‌های وزارت علوم برای افزایش تعاملات بین المللی تا سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهایی که می توانیم در دیپلماسی علمی قوی عمل کنیم توجه دانشگاه‌ها و مراکز علمی به دیاسپوراها (جمعیت ایرانی خارج از کشور) است که بتوانند این افراد را شناسایی با با آنها همکاری‌ها و پروژه‌های مشترک علمی داشته باشند.

ادامه مطلب
معاون توسعه امور علمی سازمان برنامه و بودجه خبر داد: اختصاص ۱۰۰درصدی اعتبارات دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها/حقوق کارمندان به تعویق نخواهد افتاد

سعید نمکی، معاون توسعه امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور از اختصاص صد در صدی اعتبارات دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در سال جاری خبر داد.

ادامه مطلب
توضیح وزیر علوم در خصوص تغییرات کابینه؛ غلامی: آنچه منتشر شده «شایعه» بوده است

وزیر علوم ضمن “شایعه” دانستن تغییرات در حوزه وزارت علوم، گفت: در خصوص تغییرات کابینه از سوی رئیس‌جمهور و در هیات دولت تصمیم‌گیری می‌شود.

ادامه مطلب
پس از امضای تفاهم‌نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری صورت گرفت؛ تسهیلات دانشگاه علامه طباطبائی برای همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور

دانشگاه علامه طباطبائی در امضا تفاهم‌نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، به عنوان پایگاه تخصصی همکار شناسایی شده و از این پس در قالب پروژه‌های تحقیقاتی و فناورانه، پذیرای ایرانیان متخصص وکارآفرین خارج از کشور خواهد بود.

ادامه مطلب
حسین سلیمی خبر داد: رشد ۴۰ برابری قراردادهای دانشگاه علامه طباطبائی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سال جاری میزان قراردادهای پژوهشی این دانشگاه نسبت به ۵ سال گذشته رشد ۴۰ برابری خواهد داشت.

ادامه مطلب
در دانشگاه امیرکبیر؛ نشست مشورتی معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها برگزار می‌‌شود

نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور ۸ مردادماه برگزار می شود.

ادامه مطلب
دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: ارائه‌ خدمات آموزشی به دانشجویان و فارغ التحصیلان در ایام تعطیلات تابستانی دانشگاه

دانشگاه علامه طباطبائی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این دانشگاه در ایام تعطیلات مردادماه روزهای یکشنبه و سه‌شنبه به ارائه خدمات به دانشجویان می‌پردازد.

ادامه مطلب
با حضور حسین سلیمی و محمدباقر الفت؛ دانشگاه علامه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم‌نامۀ همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوۀ قضائیه با حضور دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و دکتر محمدباقر اُلفت، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوۀ قضائیه به امضا رسید.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ نشست هم‌اندیشی اعطای «نشان حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی»

نشست هم‌اندیشی اعطای اولین جایزه خصوصی حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور نمایندگان ۱۲ دستگاه در این دانشگاه برگزار شد.

ادامه مطلب
با یادبود تقی‌خانی، احمدی و قانعی‌راد؛ برگزیدگان سی‌وچهارمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند+اسامی

آیین تجلیل از شایستگان تقدیر سی‌وچهارمین دوره کتاب سال جمهوی اسلامی ایران با یادبود مرحوم تقی‌خانی، مرحوم احمدی و مرحوم قانعی‌راد برگزار شد. در بخشی از مراسم، یاد سه عالم درگذشته علوم انسانی، مرحوم محمدامین قانعی‌راد، مرحوم محمد تقی‌خانی و مرحوم حجت‌الاسلام احمد احمدی گرامی داشته شد و از خانواده‌های آنها تقدیر شد.

ادامه مطلب
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد؛ فرآیند زمانی فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منتشر شده است که بر طبق آن متقاضیان می توانند از تاریخ ۲۱ شهریور نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

ادامه مطلب
بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی با صدور بیانه‌ای اعلام کرد: عبور از مشکلات اقتصادی با باور به ظرفیت‌های درونی و برخورداری از روحیه انقلابی/ برخی مشکلات ناشی از عدم نظارت دقیق مجلس است

بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در بیانیه پایانی دومین نشست تشکیلاتی و آموزشی خود تأکید کرد: عبور از مشکلات اقتصادی با باور ظرفیت های درونی و برخورداری از روحیه انقلابی، مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم از شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف عالی انقلاب است.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ دومین نشست تشکیلاتی و آموزشی بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی (۲)

دومین نشست تشکیلاتی و آموزشی بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی در مجتمع آموزشی و تفریحی کیش مهر فریدون کنار برگزار شد که در اختتامیه آن از خدمات علمی و انقلابی حجت‌الاسلام دکتر سیدصدرالدین شریعتی، رئیس سابق دانشگاه علامه تقدیر شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ دومین نشست تشکیلاتی و آموزشی بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی (۱)

دومین نشست تشکیلاتی و آموزشی بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبائی با حضور ۴۰ نفر از اعضای شورای مرکزی و اعضای شورای دانشکده‌های این دانشگاه در مجتمع آموزشی و تفریحی کیش مهر فریدون کنار برگزار شد.

ادامه مطلب
در راستای سیاست‌های کلی دانشگاه مبنی بر توسعه فعالیت‌های بین‌المللی صورت می‌‌گیرد؛ پژوهش‌های بین‌المللی در قالب برنامه افق ۲۰۲۰ اتحادیه اروپایی

مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی در راستای سیاست‌های کلی دانشگاه مبنی بر توسعه و گسترش فعالیت‌های علمی و پژوهشی بین‌المللی، استفاده از ظرفیت‌های موجود و تقویت همکاری‌های بین‌المللی در امر آموزش، تحقیق و پژوهش، چهارچوب کاری فعالیت‌هایی را در این خصوص در قالب برنامه افق ۲۰۲۰ اتحادیه اروپایی تدوین کرده است.

ادامه مطلب
حمیدرضا علومی یزدی خبر داد: اعطای جایزه به دستگاه‌ها و شخصیت‌های مؤثر در حقوق شهروندی

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه جایزه حقوق شهروندی را به صورت سالانه به دستگاه‌ها و شخصیت‌های مؤثر در زمینه حقوق شهروندی اعطا می‌کند.

ادامه مطلب
در ارزیابی های عملکردی صورت گرفته توسط هیئت عالی گزینش کشور ؛ کسب رتبه نخست کشوری توسط هسته گزینش کارکنان دانشگاه علامه طباطبائی

هسته گزینش کارکنان دانشگاه علامه طباطبائی در ارزیابی‌های عملکردی صورت گرفته توسط هیئت عالی گزینش کشور در بین ۵۲ دانشگاه و مراکز آموزش عالی کشور رتبه نخست را کسب کرد.

ادامه مطلب
برای تشویق اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی صورت گرفت؛ افزایش کمک‌هزینه ارائه مقالات در همایش‌های بین‌المللی و دوره‌های دانش‌افزائی

هیئت‌رئیسه دانشگاه علامه طباطبائی، به‌منظور تشویق و ارائه تسهیلات بیشتر برای اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان با افزایش مبلغ کمک‌هزینه شرکت در همایش‌های بین‌المللی و دوره‌های دانش‌افزائی موافقت کرد.

ادامه مطلب