یکشنبه، 1 مهر 1397 20:33:15

آرشیو اخبار

دسته بندی دانشگاه

معاون آموزشی وزیر علوم خبر داد: پذیرای همه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل خارج از کشور هستیم

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به رشته‌های مصوب دانشگاه آزاد توضیح داد: از مجموع ۶ هزار و ۹۱۹ رشته محل اعلام شده ازسوی دانشگاه آزاد، بیش از ۹۶ درصد رشته‌محل‌ها مورد تایید دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم قرار گرفته است.

ادامه مطلب
حسین سلیمی: اعتبار موردنیاز برای ارتباطات بین‌المللی از واردات ۴۰ خودرو بیشتر نیست

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: کل سهمیه‌ای که وزارت علوم از دولت برای انجام تعاملات بین‌المللی تقاضا کرده به‌اندازه واردات ۳۰ یا ۴۰ خودرو بیشتر نیست.

ادامه مطلب
معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: تحصیل همزمان در ۲ رشته برای آموزش عالی مجاز شد

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: تحصیل همزمان برای تمام زیرنظام های آموزش عالی مجاز شد؛ دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور در صورت احراز شرایط اولیه می‌توانند تحصیل همزمان داشته باشند.

ادامه مطلب
وزیر علوم خطاب به دانشگاهیان: آسیب‌پذیری نخبگان علمی، فکری و فرهنگی را به حداقل می‌رسانیم

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها بر ضرورت تقویت مرجعیت نهاد علم در تصمیم‌سازی و مشارکت موثر برای حل ابرچالش‌ها و مشکلات کشور تاکید کرد.

ادامه مطلب
حسین سلیمی خبر داد: برنامه‌های دانشگاه علامه طباطبائی برای شروع سال تحصیلی ۹۷

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه تاکنون، فعالیت‌های مناسبی در جهت بروز استعدادهای دانشجویان، تدارک دیده که از برگزاری کارگاه‌ها تا فعالیت‌های انجمن‌های علمی را شامل می‌شود.

ادامه مطلب
حسین سلیمی: نتایج فعالیت مرکز رشد دانشگاه علامه طباطبائی، نشان‌دهنده کارآفرینی در حوزه علوم انسانی است

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: باور این قضیه سخت بود که مرکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش علوم انسانی فعال باشند ولی نمونه‌ای که در این دانشگاه تشکیل‌شده نشان‌دهنده این موضوع است که مراکز رشد پررونق و کارآفرین می‌توانند در علوم انسانی فعالیت کنند.

ادامه مطلب
مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه اعلام کرد: تخفیف ۲۰ درصدی کتاب‌های انتشارات دانشگاه علامه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید کتاب‌های منتشر شده خود را با تخفیف ۲۰ درصدی ارائه می‌کند.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ یازدهمین دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی

یازدهمین دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی با عنوان روش‌ها و فنون تدریس (با محوریت آموزش‌پژوهی) برگزار شد.

ادامه مطلب
براساس ضوابط جذب وزارت علوم؛ متعهدان بورسیه حق شرکت در فراخوان‌های غیر بورسیه را ندارند

براساس ضوابط جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، متعهدین بورسیه حق شرکت در فراخوان‌های غیر بورسیه را ندارند.

ادامه مطلب
مجتبی صدیقی: شرایط انتقال دانشجویان ایرانی به دانشگاه‌های داخلی اعلام شد

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با تأکید بر اینکه دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های داخلی باید حداقل یک نیمسال در دانشگاه خارجی مورد تأیید این وزارتخانه تحصیل کرده باشند، گفت: اصلاح آیین‌نامه جدید انتقال دانشجویان در دانشگاه‌های داخل و ایجاد تسهیلات لازم برای ورود آنها به کشور فقط برای سال تحصیلی جاری اعتبار دارد.

ادامه مطلب
مجتبی شریعتی‌نیاسر: دانشگاه‌ها به مؤلفه‌های پیوست شغلی و نیازهای منطقه‌ای توجه کنند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: دانشگاه‌ها باید مؤلفه‌های پیوست شغلی، مأموریتی و نیازهای منطقه‌ای را در برنامه‌های خود موردتوجه قرار دهند تا بتوان از سرمایه‌های علمی استفاده بهینه کرد.

ادامه مطلب
دانشگاه علامه طباطبائی جهت انجام امور خدمات آموزشی نیرو می‌پذیرد؛ اطلاعیه استخدام ۴ نفر نیروی حجمی

دانشگاه علامه طباطبائی در نظر دارد تعداد ۴ نفر مرد و زن را جهت انجام امور خدمات آموزشی از میان فارغ‌التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد در قالب قرارداد همکاری در مدت محدود (یک‌ساله) به‌کارگیری نماید.

ادامه مطلب
با انتقال مدیریت‌های آموزشی پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی به ساختمان علاءالدین بهشتی؛ امکان ارائه خدمات در کوتاه‌ترین زمان و بانظم و دقت بیشتر فراهم می‌شود

در راستای اجرای سیاست ارائه خدمات آموزشی مطلوب و نیز تسهیل در دسترسی دانشجویان به این خدمات، بخشی از مدیریت‌های آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی از روز ۱۷ شهریورماه جاری به محل ساختمان علاءالدین بهشتی (ساختمان آموزشی دانشگاه) انتقال یافت.

ادامه مطلب
حسین سلیمی خبر داد: تأسیس آزمایشگاه علوم شناختی حوزه علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبائی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: به‌زودی در این دانشگاه آزمایشگاه علوم شناختی در حوزه علوم انسانی راه‌اندازی می‌شود.

ادامه مطلب
حمیدرضا علومی‌یزدی خبر داد: اختصاص ۱۵ درصد بودجه دانشگاه علامه طباطبائی به حوزه پژوهش

معاون پژوهش‌وفناوری دانشگاه علامه طباطبائی از اجرای دو طرح کلان پژوهشی در این دانشگاه خبر داد و گفت: خوشبختانه توسط مسئولین دانشگاه حمایت‌های ویژه‌ای از طرح‌های پژوهشی صورت می‌گیرد و بر اساس قانون، ۱۵ درصد از بودجه دانشگاه به این حوزه اختصاص می‌یابد.

ادامه مطلب
به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛ نشست مشترک استاندار و رئیس شورای شهر تهران با رؤسای دانشگاه‌ها+تصاویر

نشست استاندار تهران و رئیس شورای اسلامی شهر تهران با رؤسای دانشگاه‌های شهر تهران به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ مجلس ترحیم استاد محمدحسین خوانین‌زاده در دانشکده ادبیات

مراسم ترحیم و گرامی‌داشت یاد مرحوم محمدحسین خوانین‌زاده، استاد الهیات دانشگاه علامه طباطبائی در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی این دانشگاه برگزار شد.

ادامه مطلب
منصور غلامی: روی خوش به نخبگان نشان دهیم

در دنیای امروز «مهاجرت» به هدف کسب علم، کار پسندیده‌ای محسوب می‌شود. همچنین اگر کسی از کشور خارج شود برای آشنایی با کشورهای دیگر و آشنایی با ملل دیگر هم از ویژگی‌های خوب مهاجرت است؛ اما مشکل ما در مهاجرت افراد آنجایی سخت‌گیرانه می‌شود که نخبگان ما از کشور خارج شوند و دیگر حاضر نباشند به کشور خودشان بازگردند، در اینجا موضوع برای ما حساس می‌شود.

ادامه مطلب
محمدرضا رضوان‌طلب اعلام کرد؛ آغاز فراخوان جذب هیئت علمی از امروز

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم اعلام کرد: فراخوان جذب اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها از امروز ۲۱ شهریور آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

ادامه مطلب
حسین سلیمی خبر داد: ۷۰ تفاهم‌نامه فعال دانشگاه علامه طباطبائی با خارجی‌ها

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بابیان اینکه فعالیت‌های دانشگاهی از حوزه‌هایی است که موجب افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران بوده و جامعه بین‌المللی از آن استقبال می‌کند، گفت: دانشگاه‌های خارجی از استادان و دانشجویان ایرانی می‌خواهند در کارگاه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی مشترک و تبادلات علمی حضورداشته باشند.

ادامه مطلب
حسین سلیمی: ماموریت اصلی دانشگاه‌ها در روزمرگی‌ها فراموش شده است/ نهادهای امنیتی و قضایی نباید وارد دانشگاه شوند

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در نشست روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور  با […]

ادامه مطلب