شنبه، 27 مرداد 1397 22:26:38
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد: برنامه ۱۰ ساله بسیج دانشگاه برای محرومیت‌زدایی در جنوب کرمان

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: گروه جهادی دانشگاه علامه طباطبائی اردوی خود را در منطقه رودبار جنوب از توابع استان کرمان برگزار می‌کند.

ادامه مطلب
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبر داد؛ توزیع غذای رایگان دانشجویی در دانشگاه‌ها

ذوالفقار یزدان‌مهر از توزیع غذای رایگان دانشجویی در برخی دانشگاه‌های کشور خبر داد و گفت: براساس این برنامه، دانشجویانی که توان پرداخت مبلغ ژتون ۱۴۰۰ تومانی تغذیه را نداشته باشند، می‌توانند از غذای رایگان استفاده کنند.

ادامه مطلب
در المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور رقم خورد؛ کسب یک نقره و دو برنز توسط دانشجویان دختر دانشگاه علامه طباطبائی

دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران موفق به کسب یک مدال نقره در رشته شنا و دو برنز در رشته‌های شنا و تیراندازی شدند.

ادامه مطلب
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: لیست مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور

سازمان امور دانشجویان خارج وزارت علوم، لیست مؤسسات مجاز اعزام دانشجو را اعلام کرد.

ادامه مطلب
برای اولین بار در تاریخ دانشگاه علامه طباطبائی؛ ۱۵ برگزیده قرآنی در مسابقات منطقه‌ای سی‌و‌سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت

جشنواره سراسری قرآن و عترت هرساله در سه مرحله دانشگاهی، منطقه‌ای و ملی برگزار می‌شود که در این دوره دانشگاه علامه طباطبائی نتایج قابل توجهی را کسب کرد.

ادامه مطلب
ابتکار انجمن علمی-دانشجویی مشاوره برای تابستان؛ ماراتن علمی مشاوره در دانشگاه علامه طباطبائی

انجمن علمی-دانشجویی مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی برای تابستان امسال با ۱۴ کارگاه متنوع میزبان دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه است.

ادامه مطلب
مجتبی صدیقی: ۴۰ درصد خوابگاه‌ها در رتبه‌ سوم و چهارم قرار دارند

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد خوابگاه‌های دانشجویی در رتبه‌های سه و چهار قرار دارند،‌ گفت: تلاش می‌کنیم بخش زیادی از این خوابگاه‌ها تابستان امسال بازسازی شوند و ارتقاء یابند.

ادامه مطلب
تعمیر و بازسازی خوابگاه دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه؛ بازدید معاون دانشجویی از بخش‌های مختلف خوابگاه شهید ورامینی+تصاویر

خوابگاه شهید ورامینی دانشگاه علامه طباطبائی که پذیرای دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی این دانشگاه است، توسط معاونت‌ دانشجویی و معاونت توسعه و مدیریت منابع در حال بازسازی و تعمیر است. سلیمی، رئیس دانشگاه علامه گفته بود تا زمانی که دانشکده علوم اجتماعی به پردیس مرکزی دانشگاه منتقل نشده است، این خوابگاه را نگه می‌داریم و آن را تعمیر و تجهیز می‌کنیم.

ادامه مطلب
دانشگاه تابستان تعطیل نیست؛ برگزاری کارگاه‌های مهارت‌‌افزایی در دانشگاه علامه‌طباطبائی +تصاویر

کارگاه‌های مهارت‌افزایی دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه علامه طباطبائی در طول تابستان با حضور فعال دانشجویان در حال برگزاری است.

ادامه مطلب
سینا ربیعی مطرح کرد: گفتمان‌سازی فرهنگ قرآن با «مطالعات یک جوان مؤمن»

دبیر اسبق کانون قرآن و عترت دانشگاه علامه طباطبائی گفت: یکی از اهداف شرکت‌کنندگان در طرح «مطالعات یک جوان مؤمن» گفتمان‌سازی صحیح و منطقی فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) در سطح دانشگاه و جامعه است؛ قشرهای مذهبی در زمینه مطالعه کتاب، آگاهی و دفاع از ارزش‌های اسلامی، ضعف‌هایی دارند که این طرح می‌تواند تا حدودی نیاز افراد در زمینه آگاهی و مطالعه کتاب را پاسخ دهد.

ادامه مطلب
بیش از ۳۵۰۰ دانشجو شرکت کردند؛ اجرای موفق طرح مهارت‌افزایی دانشگاه علامه طباطبائی

طرح مهارت افزایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه علامه طباطبائی باهدف ارتقای مهارت‌های عمومی و تخصصی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از سال گذشته به اجرا درآمد و طی دوره‌های برگزارشده تاکنون بیش از ۳۵۰۰ دانشجو در دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی این مرکز شرکت نمودند.

ادامه مطلب
با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم؛ طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی بررسی شد

نشست «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی»، با حضور دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و دکتر اباصلت خراسانی مدیرکل امور اداری و پشتیبانی و جمعی از مدیران و صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی در محل این وزارتخانه برگزار شد.

ادامه مطلب
ذوالفقار یزدان‌مهر: به تمام متقاضیان انواع وام دانشجویی پاسخ مثبت خواهیم داد

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش چند برابری تمام وام‌های دانشجویی در سال جاری خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال علاوه بر افزایش مبلغ وام دانشجویی، به تمام متقاضیان انواع وام پاسخ مثبت خواهیم داد.

ادامه مطلب
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم خبر داد؛ استخدام سالانه حدود ۲۰۰۰ فارغ‌التحصیل دکتری در دانشگاه‌ها

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت‌علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فارغ‌التحصیلی سالیانه ۱۵ هزار دانشجو از دوره دکتری خبر داد و گفت: سالیانه حدود ۲۰۰۰ نفر از این افراد به‌صورت هیئت‌علمی در دانشگاه‌ها جذب می‌شوند.

ادامه مطلب
حسین سلیمی خبر داد: راه اندازی خانه آزاد اندیشی دانشگاه علامه طباطبائی تا مهر ماه

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: برنامه داریم خانه آزاداندیشی این دانشگاه را حداکثر تا ابتدای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ راه‌اندازی کنیم.

ادامه مطلب
منصور غلامی اعلام کرد؛ برنامه‌های وزارت علوم برای صندلی‌های خالی دانشگاه‌ها

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به دلایل وجود صندلی‌های خالی در دانشگاه‌ها برنامه‌های این وزارتخانه را برای این معضل تشریح کرد.

ادامه مطلب
مجتبی شریعتی نیاسر خبر داد؛ اصلاح آیین‌نامه ارتقای اساتید تا پایان سال

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اصلاح آیین‌نامه ارتقای اساتید تا پایان سال خبر داد و گفت‌: این آیین‌نامه باید به سمتی اصلاح شود که استادان مهارت محور و آموزش محور و افرادی که در سطح مدرسی عمل می‌کنند و اساتیدی که منحصراً پژوهشی هستند، همه بتوانند ارتقاء یابند.

ادامه مطلب
مجتبی شریعتی نیاسر تأکید کرد: دانشگاه‌ها در تعیین شرط ورود به دوره دکترا مختارند

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها در تعیین شرط ورود به دوره دکتری مختارند، گفت: این وزارتخانه در تصمیم‌گیری‌های داخلی دانشگاه‌ها ورود نمی‌کند و این مراکز می‌توانند بر اساس اختیارات خود آزمون زبان را به‌عنوان شرط ورود به دوره دکتری قرار دهند.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی ۹۲ و ۹۳ ادبیات فارسی دانشگاه علامه

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی ۹۲ و ۹۳ رشته ادبیات فارسی دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادان این دانشکده در فضایی شاد و صمیمی برگزار شد.

ادامه مطلب
با حضور بسیج دانشجویی 7 دانشگاه بزرگ برگزار شد؛ همایش مردمی-دانشجویی «خستگی ممنوع!»+تصاویر کامل

همایش «خستگی ممنوع» به همت بسیج دانشجویی هفت دانشگاه بزرگ تهران و با سخنرانی سعید جلیلی و دو میزگرد با حضور فعالان دانشجویی و چهره‌های سیاسی در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

ادامه مطلب
مدیرکل معاونت حقوقی ریاست جمهوری: دولت برای حمایت از دانشجویان ستاره‌دار لایحه می‌دهد

محمدحسین رستمی، مدیرکل معاونت حقوقی ریاست جمهوری بر اجرای سند حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: لایحه‌ای در زمینه دانشجویان ستاره‌دار شده و از ادامه تحصیل بازمانده برای دولت تهیه می‌کنیم تا حقوق این افراد تضییع نشود.

ادامه مطلب