سه شنبه، 20 آذر 1397 02:35:20
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی حقوق

علی رستمی در نشست تخصصی «رویکردهای نوین در عدالت کیفری اطفال و نوجوانان»: (4) قانون‌هایی که به فرآیند اصلاح و تربیت نوجوانان کمک می‌کند تصویب شده‌ است

مدیر کانون اصلاح و تربیت تهران، در خصوص هدف نگهداری کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال در کانون اصلاح و تربیت بیان کرد: هدف از نگهداری کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال در کانون اصلاح و تربیت در درجه اول جداسازی این‌ افراد از مجرمان بزرگ‌سال هست و در جهت رعایت حقوق شهروندی و فردی و اجتماعی آن‌ها انجام می‌شود. در درجه دوم که باز اهمیت این به لحاظ رتبه‌ای می‌تواند در درجه اول باشد، اصلاح، تربیت و بازگشت این افراد در سطح جامعه به‌عنوان یک فرد اصلاح‌پذیر و اصلاح‌شده است.

بازدید مسئولان و استادان دانشگاه علامه از خوابگاه دانشجویی شهید همت (۶)

تعدادی از مسئولان معاونت دانشجویی و استادان دانشگاه علامه طباطبائی به‌ مناسبت ۱۶ آذر و روز دانشجو از خوابگاه دانشجویی پسرانه شهید همت بازدید کردند.

به‌همت انجمن علمی–دانشجویی حقوق تکنولوژی‌های نوین اطلاعات و ارتباطات برگزار شد؛ نشست بررسی «حقوق هنرمندان و سازوکارهای نظام صنفی» در دانشگاه علامه+ تصاویر

نشست بررسی «حقوق هنرمندان و سازوکارهای نظام صنفی» با حضور اهالی هنر سینما، تئاتر، موسیقی و ادبیات در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

گزارش تصویری/ نشست «لایحه اصلاح صدور چک؛ نوآوری و کارآمدی» در دانشگاه علامه+ تصاویر

نشست حقوقی با موضوع «لایحه اصلاح صدور چک؛ نوآوری و کارآمدی» به همت انجمن علمی-دانشجویی جنبش نرم‌افزاری در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

سید قاسم زمانی در مراسم اختتامیه مسابقات موت‌کورت دیوان عدالت اداری دانشگاه علامه بیان کرد: استفاده از واژه «شبیه‌سازی دادرسی» به جای کلمه «موت‌کورت»/ در تمرین عدالت هیچ‌کس بازنده نیست

مدیر گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی این دانشگاه را پیش‌قراول برگزاری مسابقات موت‌کورت در سطح ملی و بین‌المللی دانست و گفت:‌ در این مسابقات دانشجویان به تمرین عدالت پرداختند، بنابراین تمام دانشجویانی که شجاعت شرکت در این موت‌کورت را پیدا کردند، برنده هستند، چراکه در تمرین عدالت هیچ‌کس بازنده نیست.

در اختتامیه مسابقات موت‌کورت دیوان عدالت اداری دانشگاه علامه مطرح شد: موحد: همکاری دیوان عدالت اداری با دانشجویان حقوق/ ملابیگی: موت‌کورت مطالبه نظام و رهبری

محمد موحد، معاون حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری مسابقات موت‌کورت دیوان عدالت اداری، گفت: حدود ۱۴ ماه پیش در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی تفاهم‌نامه‌ای امضا شد که یکی از بندهای آن مربوط به برگزاری این مسابقات شبیه‌سازی شده بود.

گزارش تصویری/ مراسم اختتامیه مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» دانشگاه علامه طباطبائی

مراسم اختتامیه مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.

بعد از دو روز رقابت فشرده در دانشگاه علامه اعلام شد: نتایج نهایی مسابقات موت کورت دیوان عدالت اداری دانشگاه علامه طباطبائی+تصاویر

نتایج مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» دانشگاه علامه طباطبائی بعد از دو روز رقابت فشرده در پردیس مرکزی این دانشگاه اعلام شد.

گزارش تصویری/ روز دوم مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» در دانشگاه علامه طباطبائی (۳)

روز دوم مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» با رقابت تیم‌های راه‌یافته به مرحله نهایی در دانشکده‌های مختلف دانشگاه پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی پیگیری شد.

گزارش تصویری/ روز اول مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» در دانشگاه علامه طباطبائی(۲)

مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» با شرکت ۱۸ تیم از دانشگاه‌های مختلف طی دو روز در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

گزارش تصویری/ روز اول مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» در دانشگاه علامه طباطبائی(۱)

مسابقات «موت کورت دیوان عدالت اداری» با شرکت ۱۸ تیم از دانشگاه‌های مختلف طی دو روز در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

با صدور حکمی از سوی محسن محبی؛ سید قاسم زمانی سردبیر مجله «حقوقی بین‌المللی» شد

سید قاسم زمانی، دانشیار و مدیرگروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با حکم رئیس مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری به سمت سردبیر مجله حقوقی بین‌المللی منصوب شد.

گزارش تصویری/ همایش «عدالت آموزشی در دانشگاه» با سخنرانی سیدمجید حسینی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی علامه+‌صوت

همایش عدالت آموزشی در دانشگاه «دانشگاه ایده‌آل» با سخنرانی سیدمجید حسینی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

پس از استقبال بی‌نظیر ثبت‌نام‌کنندگان؛ مسئله فرضی موت‌کورت دیوان عدالت اداری برای پاییز ۹۷ اعلام شد

پس از ثبت‌نام ۲۶۰ دانشجو ز دانشگاه‌های سراسر کشور، دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان میزبان رقابت‌های شبیه‌سازی دادگاه‌های کیفری طی فراخوانی موضوع مسابقه پاییز امسال را اعلام کرد.

گزارش تصویری/ نشست «تأملی بر بیست سال کنفرانس رم» در دانشکده حقوق دانشگاه علامه

بیستمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی دیوان بین‌المللی کیفری با موضوع «تأملی بر بیست سال کنفرانس رم» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

گزارش تصویری/ نمایشگاه عکس سازمان ملل متحد در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه

نمایشگاه عکس سازمان ملل متحد در حاشیه نشست «بررسی کارآمدی سازمان ملل متحد در حمایت از قربانیان تروریسم» با حضور ماریا دوتسنکو، رئیس مرکز سازمان اطلاعات ملل متحد در دانشگاه علامه طباطبائی برپا شد.

کارآمدی سازمان ملل متحد در حمایت از قربانیان تروریسم در دانشگاه علامه بررسی شد؛ سازمان ملل بانک اطلاعاتی قربانیان ترور و گروه‌های تروریستی تشکیل می‌دهد

نشست «بررسی کارآمدی سازمان ملل متحد در حمایت از قربانیان تروریسم» با سخنرانی استادان دانشگاه علامه طباطبائی و با حضور رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سفیر پاکستان در ایران و کاردار دوم افغانستان در این دانشگاه برگزار شد.

گزارش تصویری/ نشست «بررسی کارآمدی سازمان ملل متحد در حمایت از قربانیان تروریسم»

نشست «بررسی کارآمدی سازمان ملل متحد در حمایت از قربانیان تروریسم» با سخنرانی استادان دانشگاه علامه طباطبائی در حضور رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، سفیر پاکستان در ایران و کاردار دوم افغانستان در این دانشگاه برگزار شد.

گزارش تصویری/ اکران و بررسی حقوقی مستند «معصومه» با حضور کارگردان اثر

مستند «معصومه» که داستان یکی از قربانیان اسیدپاشی به نام معصومه عطایی است با حضور سونا مقدم، کارگردان اثر و دو حقوقدان در دانشگاه علامه طباطبائی نقد و بررسی شد.

وحید آگاه در همایش ملی «مطالعات ایرانیان دور از وطن؛ هویت‌ها، پیوندها و سیاست‌ها»: (8) نیازمند مرجعی برای استعلام ایرانیان خارج‌نشین جهت بازگشت به ایران هستیم

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم سازمان سامان‌دهی امور ایرانیان یک مرجع مشخص ساده بگذارد که افراد بتوانند استعلام بگیرند که اگر مثلا یک هنرمند به کشور بازگشت می‌تواند زندگی عادی در خاک وطن داشته باشد یا نه؟

حسین قاضی‌زاده در همایش «مطالعات ایرانیان دور از وطن؛ هویت‌ها، پیوندها و سیاست‌ها»: (5) ایرانیان خارج از کشور باید با قوانین حمایتی کشور متبوع خود آشنا شوند

دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه تهران اظهار کرد: گام اخیر قانون‌گذار ایرانی در حمایت از اتباع ایرانی خارج از کشور گام مثبتی است، اما لازم است مثل بسیاری از قوانین دیگر یک دستورالعمل و آیین‌نامه اجرایی به وجود آید تا با همکاری دستگاه‌هایی مثل وزارت امور خارجه و دادستانی کل کشور یک چارچوب مشخص برای آن تدوین شود.