سه شنبه، 22 آبان 1397 20:14:23
آخرین اخبار

آرشیو برگزیده ها

ضیائی‌بیگدلی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه؛ رئیس دانشکده باید مدافع سرسخت منافع دانشکده و دانشگاه باشد/ شغل رئیس دانشکده فرصتی برای خدمت‌

استاد حقوق بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی در مراسم تودیع و معارفه رئیس این دانشکده با بیان اینکه شخصیت رئیس دانشکده به‌عنوان یکی از مدیران دانشگاهی از جایگاهی ویژه‌ای در نظام آموزش عالی برخوردار است، گفت: رئیس دانشکده باید مدافع سرسخت منافع دانشکده و دانشگاه خود باشد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادان، دانشجویان و هیئت‌رئیسه دانشگاه در سالن شهید بهشتی این دانشکده برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ میزگرد تخصصی «هدایت تحصیلی و شغلی؛ بایدها و نبایدها» در دانشگاه علامه (۱)

میزگرد تخصصی «هدایت تحصیلی و شغلی؛ بایدها و نبایدها» در قالب اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
محمد زاهدی‌اصل خبر داد: بررسی ۶۰ سال مددکاری اجتماعی در همایش ملی «مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار»

مدیر گروه مددکاری اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه ۶۰ سال مددکاری در ایران در همایش ملی «مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار» مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: توانمند‌سازی انسان‌ها هدف مشترک توسعه‌پایدار و مددکاری اجتماعی است.

ادامه مطلب
مسعودی‌‌فرید در نشست خبری همایش ملی «مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار» مطرح کرد: باید جایگاه مددکاری اجتماعی در برنامه‌ریزی‌های آینده کشور مشخص شود

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی بیان کرد: امیدواریم خروجی‌های همایش «ملی مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار» بتواند مسیریابی جایگاه مددکاری در کشور را به‌صورت کلی مشخص کند و براساس آن در برنامه‌ریزی‌های آینده، سمت‌وسوی حرکت مددکاری اجتماعی مشخص شود.

ادامه مطلب
مهدی نوید‌ ادهم در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه»؛ (3) حرکت نظام آموزش‌و‌پرورش به‌سوی آینده باید با کمک «مشاوره مدرسه» باشد

دبیر شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: حوزه مشاوره کار بسیار حساس و خطیری است و از کارکرد نظام آموزشی جدایی‌ناپذیر است، اگر اصلی‌ترین کارکرد مشاوره را توانمندساختن بچه‌ها برای خوب تصمیم‌گرفتن و خوب انتخاب کردن بدانیم کار بسیار ضروری، مهم و حساسی است.

ادامه مطلب
حسین سلیمی در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» مطرح کرد؛ (2) «مقابله با شبکه‌ سوداگرایانه مشاوران درسی»/ آمادگی دانشگاه علامه برای همکاری با آموزش‌ و پرورش

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به آمادگی این دانشگاه برای همکاری با وزارت آموزش‌وپرورش در زمینه مشاوره مدرسه، گفت: شبکه‌ای از مشاوران درسی (مشاوران مدرسه) شکل گرفته است که با سوداگری و یک اقتصاد سیاسی بسیار پیچیده در مدارس برای فعالیت‌های سوداگرایانه خود کار می‌کنند.

ادامه مطلب
آتوسا کلانتر هرمزی در مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» بیان کرد؛ (1) تحقق مدارس ۱۴۰۴ نیازمند تقویت نقش و جایگاه مشاوره مدرسه/ پذیرش ۶۱ مقاله علمی-پژوهشی

مدیر گروه مشاوره دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه ۶۱ مقاله در سطح علمی-پژوهشی در این همایش پذیرفته‌شده است، بیان کرد: دانشگاه علامه طباطبائی تصمیم دارد تا باهدف تبیین جایگاه مشاوره در سند بنیادین در راستای تحقق مدارس ۱۴۰۴، نقش و کارکردهای مشاوران مدارس را مورد بررسی قرار دهد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ همایش «عدالت آموزشی در دانشگاه» با سخنرانی سیدمجید حسینی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی علامه

همایش عدالت آموزشی در دانشگاه «دانشگاه ایده‌آل» با سخنرانی سیدمجید حسینی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ کرسی ترویجی «مد‌ل‌سازی زبانی مبتنی بر شبکه‌های عصبی» در دانشکده علوم ریاضی و رایانه

کرسی ترویجی «مد‌ل‌سازی زبانی مبتنی بر شبکه‌های عصبی»، توسط محمد بحرانی، استاد گروه رایانه دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی در سالن همایش‌های این دانشکده ارائه شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ میزگرد «بررسی طرح افزایش سن قانونی ازدواج» در دانشکده علوم اجتماعی علامه

میزگرد «بررسی طرح افزایش سن قانونی ازدواج» با حضور استادان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن شهید مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» در دانشکده روان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی

مراسم افتتاحیه اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» با حضور مسئولان کشوری، صاحب‌نظران و استادان دانشگاه در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ سه‌شنبه‌های مشاوره‌ای با اجرای تئاتر آموزشی «زندگی زناشویی» در دانشکده روان‌شناسی

سه‌شنبه‌های مشاوره‌ای با اجرای بخش سوم از مجموعه تئاتر‌های آموزشی با عنوان «زندگی زناشویی» در سالن آمفی تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
حسین اسکندری در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: (2) فشارهای تحریم علیه ایران بیشتر جنبه ذهنی دارد تا نمود بیرونی/ ایجاد پیوند میان اقتصاد و روان‌شناسی

مدیر گروه روانشناسی بالینی و عمومی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی ضمن تاکید بر ایجاد ارتباط میان دانشکده‌های اقتصاد و روانشناسی این دانشگاه اظهار کرد: ماهیت علم یک ماهیت بین رشته‌ای است. ما ظرفیت و ذخایر علمی زیادی داریم و اگر نگاهی به فضاهای مختلف علمی و تعاملات علمی بیندازیم به وضوح آن را مشاهده می‌کنیم.

ادامه مطلب
مدیر همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد: امضای ۱۳ سند همکاری علمی بین‌المللی با دانشگاه‌های خارجی در ۶ ماه نخست سال جاری

مدیر همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: این دانشگاه در چارچوب سیاست بین‌المللی‌سازی فعالیت‌‏های علمی خود با رایزنی و گفت‌وگوهای انجام شده در نیمه نخست سال جاری، ۱۳ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری علمی بین‌المللی با دانشگاه‌‏های معتبر در سطح بین‌المللی منعقد کرده‌ است.

ادامه مطلب
با موضوع بزرگداشت مقام استاد مرحوم علامه طباطبائی؛ ثبت‌نام سی‌و‌هفتمین دوره دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی آغاز شد

ثبت‌نام سی‌و‌هفتمین دوره دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه از روز ۱۹ آبان به مناسبت سالروز رحلت ملکوتی فیلسوف و عالم فرزانه علامه طباطبائی (ره) با موضوع بزرگداشت مقام شامخ این استاد متعهد آغاز شد.

ادامه مطلب
فرشاد مؤمنی در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: (1) «استراتژی بلاتکلیف نگه‌ داشتن ایران»/ «بی‌اعتنایی به پیشنهادم در دیدار با رئیس‌جمهور»

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی استراتژی مسلط در مواجه با ایران را استراتژی بلاتکلیف نگه‌ داشتن کشور دانست و با اشاره به اینکه در این بلاتکیفی، ما به شیوه‌ای عمل می‌کنیم که گویی اصلاً راضی به زحمت استکبار جهانی هم نیستیم و بعضی اوقات، شیرین‌کاری‌هایی انجام می‌دهیم که به مخیله آنها هم خطور نمی‌کند، خاطرنشان کرد: در دیدار با رئیس‌جمهور گفتم از نظر من هم اعضای کابینه و هم نمایندگان مجلس باید به صورت حرفه‌ای و تخصصی در معرض آموزش کتاب «هنر تحریم‌ها» نوشته «ریچارد نفیو» قرار بگیرند اما این کار عملی نشد.

ادامه مطلب
توسط سازمان سنجش و آموزش کشور اعلام شد: برنامه زمان‌بندی آزمون دکترای تخصصی سال ۹۸/ ثبت‌‌نام تا ۱۲ آذرماه ادامه دارد

ثبت‌نام داوطلبان برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) از ششم آذرماه آغاز می‌شود.

ادامه مطلب
نادر نعمت‌الهی خبر داد: مشارکت ۴ هزار دانشجوی علامه طباطبائی در طرح مهارت‌افزایی دانشگاه

به گفته معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی در طول یک‌سال حدود ۴ هزار نفر از دانشجویان در دوره‌های مهارت‌افزایی شرکت کردند، گفت: طبق آمار حدود ۳۰۰ نفر از این دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی جذب همان سازمان‌ها شدند.

ادامه مطلب
حسین پاینده در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (6) تاریخ رسمی، صدای قومیت‌ها را در کشور ما خاموش می‌کند/ معرفت تاریخی لزوماً گفتمانی است

استاد تمام نظریه و نقد ادبی دانشگاه علامه طباطبائی ضمن تأکید بر ایجاد مباحث میان‌رشته‌ای و همچنین پایبندی به فضای چندگفتمانی اظهار کرد: کتاب «ایران بین دو کودتا» به این دلیل که توانسته است گفتمان‌های غیر از گفتمان مسلط عصر پهلوی را روایت کند و به صدای خاموش امکان شنیده شدن بدهد، بسیار ارزشمند و خواندنی است.

ادامه مطلب