دوشنبه، 1 بهمن 1397 16:19:00

آرشیو برگزیده ها

ضیائی بیگدلی رئیس شورای سیاست گذاری همایش تجلیل از استاد «محمد جعفر جعفری لنگرودی» شد

نخستین جلسۀ کمیتۀ علمی همایش تجلیل از استاد محمدجعفر جعفری لنگرودی با حضور استادان و صاحب نظران علم حقوق برگزار شد […]

ادامه مطلب
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: باید بین حوزه علم و فرهنگ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تعادل برقرار شود

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: باید بین حوزه علم و فرهنگ تعادلی در شورا برقرار شود، البته فرهنگ محور […]

ادامه مطلب
در بروکسل؛ وزیر علوم و رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با وزیر آموزش عالی بلژیک دیدار کردند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با همراهی هیئت بلندمرتبۀ علمی با وزیر آموزش عالی بلژیک […]

ادامه مطلب
در دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی؛ نشست سه جانبۀ همکاری ایران، هند و افغانستان برگزار شد

نشست تخصصی همکاری های ایران، هند و افغانستان در پروژۀ بندر چابهار با همکاری میز افغانستان انجمن علوم سیاسی ایران، […]

ادامه مطلب
فرشاد مومنی: انقباض در بودجه ۹۸/ با تعمیق رکود مواجه خواهیم بود

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار کرد: دولت تلاشی برای بهبود سیاست‌های نادرست پولی […]

ادامه مطلب
محمدباقر خرمشاد: پژوهش‌های علوم انسانی باید مفید بودن خود را اثبات کنند

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی معتقد است: تلقی فضای عمومی کشور این است که پژوهش های علوم انسانی نتوانسته اند مشکلات جامعه را حل کنند؛ بنابراین پژوهش های علوم انسانی باید مفید بودن خود را اثبات کنند.

ادامه مطلب
محمدمهدی فرقانی: کمیت گرایی در مقالات، سرقت علمی را رواج می‌دهد

رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: وقتی نظام ارتقای استاد یا حتی پذیرش دانشجو در دوره دکتری در دانشگاه ها به چاپ مقاله در نشریات بین المللی و کمیت گرایی مربوط می شود، بی شک سرقت علمی نیز در جامعه ترویج می یابد.

ادامه مطلب
آژانس رتبه‌بندی رار اعلام کرد؛ دانشگاه علامه طباطبائی در جمع ۱۱ مؤسسه برتر رتبه‌بندی

بر پایۀ گزارش «آژانس رتبه‌بندی رار» در سال ۲۰۱۸، دانشگاه علامه طباطبائی در جمع ۱۱ مؤسسۀ ایرانی در فهرست مؤسسه‌های برتر جای گرفت.

ادامه مطلب
محمد نقی زاده در میزگرد «مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه»: (4) دانشگاه‌ها باید در توزیع بودجه‌ها و پروژه‌های علمی بازنگری کنند

پژوهشگر حوزه فناوری در خصوص رویه دانشگاه محور بیان کرد: هروقت دانشگاه تعداد پروژه زیاد با مبلغ بالای دومیلیارد می‌گیرد چون پروژه‌ها را توزیع نمی‌کند با مشکل مواجه می‌شود و این واقعیتی است که وجود دارد.

ادامه مطلب
هادی خانیکی در میزگرد «مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه»: (3) وظیفه رسانه‌ها بازگرداندن امید و اعتماد اجتماعی بین مردم است

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: به‌رغم اینکه دانشگاه باید به‌عنوان نهادی تأثیرگذار عمل کند اما وقتی نهادهای اجرایی خود از نتیجه تحقیقات خود آگاه نیستند دانشگاهیان نیز نمیتوانند بدون امکانات و از ابتدا به ساکن تحقیقات چشمگیری برای تغییر در وضع کشور انجام دهند.

ادامه مطلب
محمدهاشم بت‌شکن در میزگرد «مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه»: (2) مهمترین مشکل اساسی نظام اقتصادی کشور، مسئله پولی و بانکی است

استادیار حسابداری دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی درباره اولویت‌ مهم خوشه مشورتی پولی و بانکی بیان کرد: موضوع FATF که الان رنگ و بوی سیاسی پیدا کرده یکی از مواردی است که خوشه پولی و بانکی به طور تخصصی درموردش اظهار نظر می‌کند.

ادامه مطلب
محمدجواد غلامرضا کاشی در میزگرد «مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه»: (1) نهاد دانشگاه در ایران فاقد مرجعیت در سطح کلان است/ نهادی که ظرفیت‌های تولید شده در دانشگاه را پُر کند وجود ندارد

استاد تمام علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: اگر دانشگاه مسئولیت اجتماعی نداشته باشد و در عرصه عمومی نقش مؤثری ایفا نکند، هویت خود را از دست می‌دهد و در درون خود دچار تعارض می‌شود.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ نشست علمی_تخصصی «سرمایه اجتماعی در زمانه تحریم و تورم»

نشست علمی_تخصصی «سرمایه اجتماعی در زمانه تحریم و تورم» با حضور استادان دانشگاه علامه طباطبائی و تهران در سالن شهید ارشاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
با حضور عوامل فیلم برگزار شد؛ اکران و نقد و بررسی مستند «تاریخ صدور» در دانشگاه علامه+تصاویر

مستند سینمایی «تاریخ صدور» با حضور مجید عزیزی کارگردان مستند، فاطمه داودی پژوهشگر مستند و جمعی از اساتید و دانشجویان در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی به نمایش درآمد.

ادامه مطلب
در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛ نشست علمی_تخصصی «بررسی روابط فرهنگی ایران و روسیه»+تصاویر

نشست علمی_تخصصی بررسی روابط فرهنگی ایران و روسیه با حضور استادان دانشگاه علامه طباطبائی، تهران و شهید بهشتی در تالار دفاع دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ رونمایی از کتاب «شبکه‌های اجتماعی مجازی و آنومی‌های نوظهور در ایران»

مراسم رونمایی از کتاب شبکه‌های اجتماعی مجازی و آنومی‌های نوظهور در ایران نوشته محمد رهبری با حضور استادان دانشگاه علامه طباطبائی در سالن دفاع دانشکده ارتباطات این دانشگاه برگزار شد.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ هجدهمین «دورهمی کتابداران ایران» در دانشگاه علامه طباطبائی

هجدهمین برنامه “دورهمی کتابداران ایران” به میزبانی کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ادامه مطلب
نشست بررسی ایمنی سرویس‌های دانشجویی و کارکنان برگزار شد؛ سلیمی بجستانی: امنیت وسایل نقلیه دانشگاه باید به‌صورت ماهانه کنترل شود

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در جمع کارشناسان بخش‌های مختلف این معاونت بر لزوم جدیت در امر بهداشت و ایمنی امور سرویس‌های ایاب و ذهاب، تغذیه، بهداشت محیط، اردوهای دانشجویی و مواردی از این قبیل تأکید کرد.

ادامه مطلب
گزارش خوشه‌های مشورتی «پولی و بانکی» و «ارتباطات» دانشگاه علامه طباطبائی به دولت؛ معاون اول رئیس‌جمهور: دولت آماده استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل مشکلات است

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به مشکلات و چالش‌های پیش روی کشور بر همکاری دانشگاه و نخبگان با دولت به‌ منظور مقابله با چالش‌های موجود تأکید کرد و گفت: دولت آمادگی و عزم جدی دارد تا از ظرفیت و توان دانشگاه برای حل مشکلات کشور استفاده کند.

ادامه مطلب
گزارش تصویری/ نشست معرفی و نقد کتاب «الزامات سیاست در عصر ملت_دولت»

نشست معرفی و نقد کتاب الزامات سیاست در عصر ملت_دولت با حضور محمدجواد غلامرضا کاشی، احمد زیدآبادی و احمد بخارایی در خانه گفتمان شهر برگزار شد.

ادامه مطلب