سه شنبه، 20 آذر 1397 02:31:04
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی اقتصاد

گزارش تصویری/ همایش «مبارزه با فساد در ایران؛ نظام‌مند یا موردی؟» در دانشگاه تهران

همایش یک روزۀ «مبارزه با فساد در ایران؛ نظام‌مند یا موردی؟» به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در دانشگاه تهران برگزار شد.

محمدقلی یوسفی: برای مبارزه با پول‌شویی‌های کلان در کشور نیازمند شفافیت اقتصادی هستیم

عضو هیئت‌ علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: برای مبارزه با پول‌شویی‌های گسترده در نظام بانکی کشور، شفافیت اقتصادی نقش مهم و مؤثری دارد.

مهدی تقوی: دولت در برنامه های خود، نرخ ارز بازارهای مختلف را به یکدیگر نزدیک نکند

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی: شواهد موجود نشان می‌دهد دولت در حوزه بودجه به عمل‌گرایی بیشتر توجه دارد تا آرمان‌گرایی. امسال نیز قطعا این موضوع مورد توجه دولت قرار دارد. به هر حال نباید فراموش کرد که دولت سالی متفاوت را پشت سر می‌گذارد، تحریم‌های ظالمانه آمریکا و تلاطم بازار ارز، سکه، طلا و… دست به دست هم داده‌اند تا انتظارات از مسئولان بالا برود.

مصطفی شریف: در حوزه آب، رویکرد منسجمی در کشور وجود ندارد/باید فقر کشاورزان را از بین برد

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی ضمن بیان این نکته که آب یک منبع عمومی است که باید به آن همچون سایر منابع که جنبه عمومی و ملی دارند نگریست، گفت: ما شش حوضه اصلی آبریز و ۳۱ حوضه فرعی در کشور داریم که باید در برنامه‌های توسعه‌ای مدنظر قرار گیرند. درنظر نگرفتن آنها موجب رشد غده چرکینی خواهد شد که هربار به مسائل جدیدی دامن خواهد زد.

محمدرضا قنبری: اولین قدم در اقتصاد، احیای پروژه‌های اقتصادی نیمه‌تمام است

استاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: اولین قدمی که باید در اقتصاد برداشته شود احیای پروژه‌های اقتصادی نیمه‌تمام است.

علی سرزعیم: تفاوت نسل‌ها اثر خود را می‌گذارد

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی: معتقدم چون نسل جدید تحصیلات بهتری دارد ، به همان نسبت مقاومت کمتری نسبت به تغییر دارد ؛ ایده‌های جدیدی دارد؛ پذیرش بیشتری دارد و روزآمدتر است. بنابراین به سرعت می‌تواند این خلأ را پر کند. ضمن اینکه فکر می‌کنم بدنه بوروکراسی ایران کمک می‌کند تا این چرخش اتفاق بیفتد.

توسط بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد صورت گرفت: دعوت از رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای حضور در دانشگاه علامه

بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی از احمد تویسرکانی، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دعوت کرد تا در زمینه «تصویب قانون ثبت در ایران» پاسخگوی سؤالات دانشجویان این دانشگاه باشد.

توسط بسیج دانشجویی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی صورت گرفت: دعوت دانشجویان از سیف برای پاسخگویی درباره عملکرد بانک مرکزی

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی، رئیس سابق بانک مرکزی را برای پاسخگویی درباره عملکردش در بانک مرکزی به این دانشگاه دعوت کردند.

گزارش تصویری/ کرسی ترویجی «مد‌ل‌سازی زبانی مبتنی بر شبکه‌های عصبی» در دانشکده علوم ریاضی و رایانه

کرسی ترویجی «مد‌ل‌سازی زبانی مبتنی بر شبکه‌های عصبی»، توسط محمد بحرانی، استاد گروه رایانه دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه طباطبائی در سالن همایش‌های این دانشکده ارائه شد.

حسین اسکندری در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: (2) فشارهای تحریم علیه ایران بیشتر جنبه ذهنی دارد تا نمود بیرونی/ ایجاد پیوند میان اقتصاد و روان‌شناسی

مدیر گروه روانشناسی بالینی و عمومی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی ضمن تاکید بر ایجاد ارتباط میان دانشکده‌های اقتصاد و روانشناسی این دانشگاه اظهار کرد: ماهیت علم یک ماهیت بین رشته‌ای است. ما ظرفیت و ذخایر علمی زیادی داریم و اگر نگاهی به فضاهای مختلف علمی و تعاملات علمی بیندازیم به وضوح آن را مشاهده می‌کنیم.

فرشاد مؤمنی در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی اعلام کرد: (1) «استراتژی بلاتکلیف نگه‌ داشتن ایران»/ «بی‌اعتنایی به پیشنهادم در دیدار با رئیس‌جمهور»

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی استراتژی مسلط در مواجه با ایران را استراتژی بلاتکلیف نگه‌ داشتن کشور دانست و با اشاره به اینکه در این بلاتکیفی، ما به شیوه‌ای عمل می‌کنیم که گویی اصلاً راضی به زحمت استکبار جهانی هم نیستیم و بعضی اوقات، شیرین‌کاری‌هایی انجام می‌دهیم که به مخیله آنها هم خطور نمی‌کند، خاطرنشان کرد: در دیدار با رئیس‌جمهور گفتم از نظر من هم اعضای کابینه و هم نمایندگان مجلس باید به صورت حرفه‌ای و تخصصی در معرض آموزش کتاب «هنر تحریم‌ها» نوشته «ریچارد نفیو» قرار بگیرند اما این کار عملی نشد.

علی‌ سرزعیم در سالن ابن خلدون دانشگاه قطر اظهار کرد:‌ ادعای «ترامپ» برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران توهم است

استادیار دانشکده بیمه‌اکو دانشگاه علامه طباطبائی در نشستی با عنوان «تحریم‌های آمریکا علیه ایران، چشم‌انداز آینده» در دانشگاه قطر، گفت: ادعای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران غیرممکن و تنها یک توهم است.

گزارش تصویری/ نشست «سیاست‌های راهبردی در آستانه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران»

نشست تخصصی «سیاست‌های راهبردی در آستانه تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران» با حضور فرشاد مؤمنی و حسین اسکندری در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی همراه با پرسش‌ و پاسخ دانشجویی، برگزار شد.

مهدی تقوی با اشاره به دور جدید تحریم‌ها بیان کرد: تحریم‌های نفتی کمر اقتصاد ایران را نمی‌شکند/ رساندن صادرات نفت ایران به صفر غیرممکن است

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی درباره تأثیر اجرای دور جدید تحریم‌ها، گفت: یک‌سری از کشورها مانند چین و هند اعلام کرده‌اند که باید از ایران نفت وارد کنند و البته مهم این است که میزان واردات این کشورها چقدر باشد.

بعد از 13 آبان مشمول چه تحریم‌هایی می‌شویم؟ راه فرار از تحریم‌های آمریکا از زبان سیداحسان خاندوزی

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به اینکه تحریم‌های ایران پس از تسخیر لانه جاسوسی در سال ۵۸، جزء مصادیق تحریم‌های ناموفق بود، اظهار کرد:‌ ما باید از دایره کسب اطلاعات مالی امریکا خارج شویم و تنها راه فرار از تحریم‌ها نیز بیرون رفتن از این فضای نظارت مالی است.

گزارش تصویری/ آغاز به کار سومین دوره رویداد کارآفرینی «چکاوک» دانشگاه علامه طباطبائی

سومین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک» دانشگاه علامه طباطبائی چهارشنبه، ۹ آبان‌ماه در صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.

سید حسن قوامی: حذف کنکور با وجود موسسات آموزشی این آزمون کمی دشوار است

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: آزمون کنکور باعث به‌وجود آمدن قارچ‌گونه موسسات آموزشی شد که به غیر از اهداف مالی، هدف دیگری دنبال نمی کنند و در صورت حذف این آزمون در واقع منابع مالی آنها در خطر می افتد، به همین دلیل حذف کنکور با وجود این گونه موسسات کمی دشوار و قابل تأمل است.

علی سرزعیم در دانشگاه قطر مطرح کرد: ادعای ترامپ برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران توهم است

استادیار دانشگاه علامه طباطبائی در میزگردی در کشور قطر گفت که ادعای «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران غیر ممکن و تنها یک توهم است.

همراه با تجلیل از دانشجویان نمونه برگزار شد؛ گرامی‌داشت روز آمار و برنامه‌ریزی در دانشکده علوم ریاضی و رایانه دانشگاه علامه+تصاویر

مراسم گرامی‌داشت روز آمار و برنامه‌ریزی همراه با تقدیر از دانشجویان نمونه دانشکده علوم ریاضی و رایانه با حضور اعضای هیئت علمی گروه علمی آمار در این دانشکده تازه تاسیس علامه طباطبائی برگزار شد.

مصطفی شریف: فقط مبارزه با فساد و رانت‌خواری و بازگشت به قانون، اعتماد مردم را بازمی‌گرداند

عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی معتقد است اگر بازتوزیع درآمدهای ملی به نفع تولید و سرمایه‌گذاری مولد صورت بگیرد و مبارزه با رانت و فساد هم جدی پیگیری شود، ضعف‌ها و کمبودهای اقتصادی و اجتماعی قابل درمان است.

نشست آشنایی دانشجویان نو ورودی با استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی؛ محمد قاسمی: اقتصاد به عنوان رشته‌ای لوکس در دنیا مطرح است/ تیم بسازید و کارآفرینی کنید

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی در جمع دانشجویان نو ورودی گفت: با چیزهایی که یاد می‌گیرید سعی کنید زندگی خود، خانواده، شهر و در آخر جامعه را متحول کنید. این وظیفه هر فردی راجع به خودش است. سعی کنید از علمی که به آن وارد شده‌اید لذت ببرید و اگر لذت نمی‌برید وقت خود را هدر ندهید.