سه شنبه، 22 آبان 1397 20:08:18
آخرین اخبار

آرشیو اخبار

دسته بندی ارتباطات

حسین پاینده در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (6) تاریخ رسمی، صدای قومیت‌ها را در کشور ما خاموش می‌کند/ معرفت تاریخی لزوماً گفتمانی است

استاد تمام نظریه و نقد ادبی دانشگاه علامه طباطبائی ضمن تأکید بر ایجاد مباحث میان‌رشته‌ای و همچنین پایبندی به فضای چندگفتمانی اظهار کرد: کتاب «ایران بین دو کودتا» به این دلیل که توانسته است گفتمان‌های غیر از گفتمان مسلط عصر پهلوی را روایت کند و به صدای خاموش امکان شنیده شدن بدهد، بسیار ارزشمند و خواندنی است.

گزارش تصویری/ نشست «افکار عمومی و رسانه‌ها در ایران» در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران

نشست «افکار عمومی و رسانه‌ها در ایران» به‌همت انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و همکاری پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

حسینعلی نوذری در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (5) کار علمی فاقد هرگونه تعصب و قصد خاص باشد/ کتاب‌های جلد سفید، دقیق‌تر از کتاب‌های سمت

پژوهشگر و نظریه‌پرداز حوزه علوم سیاسی در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا» با اشاره به اینکه شکل و ساختارهای کتاب‌های انتشارات سمت حتی همگام با کتاب‌های موجود در بازار نیست و کتاب‌های جلد سفید، شکیل‌تر و دقیق‌تر از کتاب‌های سمت است، گفت: یک کار علمی، اساساً باید فاقد هرگونه تعصب و قصد خاص باشد، البته این نوع نگرش به معنی اثبات‌گرا بودن نیست.

گزارش تصویری/ افتتاحیه نمایشگاه سیار موزه علوم‌‌ و فناوری در دانشگاه علامه طباطبائی

نمایشگاه سیار موزه علوم‌ و فناوری (علوم قدیم و جدید) در طبقه منفی یک دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه‌ طباطبائی با حضور جمعی از استادان و دانشجویان افتتاح شد.

داریوش رحمانیان در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (4) تاریخ را نباید به دستگاه دیو و فرشته‌ساز تبدیل کنیم/ نیاز کشور به روایت تاریخی در شرایط کنونی

نویسنده کتاب «ایران بین دو کودتا» و استادیار گروه تاریخ دانشگاه تهران با بیان اینکه رشته تاریخ در ایران خوارترین و ذلیل‌ترین رشته‌ها است، اظهار کرد: تاریخ جای دیو و فرشته‌ نیست و نباید آن‌ را به دستگاه دیو و فرشته‌ساز تبدیل کنیم.

محمد ذبیحی در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (3) «سمت» از استقلال دانشگاه، استاد و دانشجو دفاع می‌کند/ «تاریخ زنده چراغ راه و موتور محرک جامعه»

سرپرست سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و دانشگاهی (سمت) با بیان اینکه ما با تمام وجود از استقلال دانشگاه، استاد و دانشجو دفاع می‌کنیم حتی اگر این به قیمت نبودِ ما تمام شود، گفت: تاریخ زمانی می‌تواند پویا، چراغ راه و موتور محرک جامعه باشد که تاریخی زنده‌ باشد و مورخ خود را از الزامات درونی و بیرونی رها کند.

هادی خانیکی در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (2) جامعه مدنی در تحولات اجتماعی مهم‌تر از قدرت سیاسی است/ «نیازمندی شدید ارتباطات به تاریخ»

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: اینکه چه نسبتی بین هر تحولی در جامعه با قدرت سیاسی و جامعه مدنی وجود دارد، بنده خود در گذشته این دو را هم‌عرض تلقی می‌کردم اما در حال حاضر بین اینها تفکیک قائل می‌شوم و مسئله جامعه مدنی را مهم‌تر از قدرت سیاسی می‌دانم.

محمدمهدی فرقانی در نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا»؛ (1) آماده همکاری‌های چندجانبه علمی و پژوهشی با سازمان سمت هستیم

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی از آمادگی این دانشکده برای همکاری چندجانبه با سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی و دانشگاهی (سمت) خبر داد و بیان کرد: به‌مرور زمان برگزاری نشست‌ها نقد و بررسی کتاب در دانشکده علوم ارتباطات تبدیل به سنت شده است.

گزارش تصویری/ نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا» در دانشکده علوم ارتباطات علامه

نشست نقد و بررسی کتاب «ایران بین دو کودتا» با حضور داریوش رحمانیان، نویسنده این کتاب در سالن شورای دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

گزارش تصویری/ نشست «بررسی و نقد آثار و افکار احمد اشرف» با حضور خانیکی و اجلالی

نشست بررسی و نقد آثار و افکار احمد اشرف، جامعه‌شناس ایرانی و از مؤلفان دانشنامه ایرانیکا، با سخنرانی هادی خانیکی و پرویز اجلالی در سالن کنفرانس انجمن جامعه‌شناسی ایران در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

علی شاکر: به جای حمایت‌های به‌ظاهر پدرانه باید به روزنامه‌نگاران فرصت آزمون و خطا داد

فلسفه وجود روزنامه‌ها معمولا بر اساسا یک نیاز اجتماعی برای «کسب اطلاعات» بوده است .اما امروزه می بینیم که این رسانه با توجه به حاکم شدن فضای مجازی و شرایط اقتصادی کشور در وضعیت خوبی قرار ندارد.کمبود کاغذ و کم شدن تحلیل و کارهای تحقیقی در مطبوعات از دیگر مسائل روزنامه ها است. با این وجود ما شاهد انتشار روزنامه هایی با بودجه عمومی از طرف دولت یا نهادهای حاکمیتی هستیم که به نظر می رسد مخاطبانی برای خرید روزنامه یا جذب آگهی مانند سال های گذشته ندارند. حال این سوال پیش می آید چرا همچنان اصرار بر انتشار روزنامه دولتی یا روزنامه های وابسته به نهادهای حاکمیتی است؟

گزارش تصویری/ حلقه ژورنال‌خوانی با موضوعات روابط پزشک و بیمار و ارتباطات علم

حلقه ژورنال‌خوانی با موضوعات روابط پزشک و بیمار و ارتباطات علم با حضور استادان علوم ارتباطات و دانشحویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

محمدمهدی فرقانی در دیدار استادان علوم اجتماعی با رئیس‌جمهور: (6) مواضع و دیدگاه‌های دولت صدای واحدی داشته باشد

رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه‌طباطبائی:‌ پیشنهاد من در جلسه، این بود که دولت در کنار توجهی که به رسانه‌های داخلی دارد، دو رسانه داخلی دولت یعنی روزنامه ایران و خبرگزاری جمهوری اسلامی را به‌طور ویژه فعال کند.

هادی خانیکی در دیدار استادان علوم اجتماعی با رئیس‌جمهور: (1) مسئله امروز ما ضعف همبستگی اجتماعی است

مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی: واقعیت این است که جامعه، نظام، دولت و کشور با شرایط پیچیده و خطیری روبه‌رو است. سرنوشت ایران، نظام و دولت بهم پیوسته است و باید راهی برای درک واقعی مسائل پیش‌رو و توافق بر سر ابعاد و اندازه‌های آنها و تشریک مساعی برای حل‌شان پیدا کرد.

محمدمهدی فرقانی خبر داد: هم‌افزایی رئیس‌جمهوری با استادان دانشگاه/ دولت از ظرفیت‌های رسانه و نخبگی استفاده کند

رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی می گوید: جلسه امروز رئیس جمهوری با استادان دانشگاه اتفاق خوشایندی بود که سبب گسترش گفت وگو و هم افزایی جدید در جامعه می شود.

سیدرضا نقیب‌السادات: شبکه‌های برون مرزی سیاه‌نمایی علیه ایران را خنثی می‌کنند

رئیس رادیو تلویزیون آذربایجان می‌گوید که اگر تصویر ایران امروز را به نمایش بگذاریم و درباره نظام فعلی ایران صحبت کنیم اکثر مردم آذربایجان به کشور شما مهاجرت می‌کنند، لذا مجبوریم چنین تصاویری منتشر کنیم تا مردمانمان به آنچه دارند قانع باشند!

سیدرسول حسینی در جمع اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات علامه: ۹۰ درصد داده‌های بشری در دو سال گذشته تولید ‌شده است/ توییتر سیاسی‌ترین شبکه اجتماعی

مشاور رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه فعالیت‌های اقتصادی در فضای مجازی کمپانی‌محور، بدون مرز و دارای حداقل دخالت دولت است، اظهار کرد: فیسبوک دارای ۲ میلیارد کاربر است که به ۶۵۵ میلیون گوشی موبایل دارای دوربین مجهز هستند، یعنی ۶۵۵ میلیون خبرنگار در سراسر دنیا دارد که هرلحظه هر اتفاقی بیفتد، آن را روی فیسبوک بارگذاری و در معرض دید همگان قرار می‌دهند.

همه باید انتظار این بی‌خبری پرخبر را داشته باشند؛ بزرگداشت «خسرو یحیایی؛ ارتباطاتی هنرمند» در دانشکده علوم ارتباطات علامه

بزرگداشت مرحوم استاد خسرو یحیایی، عضو هیئت علمی بازنشسته دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با حضور اعضای هیئت علمی و شاگردان قدیمی این استاد در دانشکده علوم ارتباطات این دانشگاه برگزار شد.

محمدمهدی فرقانی: الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به دور از شعار طراحی شود

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: داشتن یک الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت برای کشور بسیار خوب، مهم و ضروری است اما این الگو در صورتی می‌تواند مفید عمل کند که براساس واقعیت‌های جامعه ایران و به دور از شعارزدگی طراحی شود.

به مناسبت روز جهانی بی‌خانمانی برگزار شد؛ بازدید اعضای انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات از موسسه طلوع بی‌نشان‌ها+تصاویر

جمعی از اعضای انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات به مناسبت روز جهانی بی‌خانمانی از موسسه طلوع بی‌نشان‌ها بازدید کردند.

عبدالله صلواتی: چندصدایی در سیما نباید نمایشی باشد

مجری سابق برنامه زاویه شبکه چهار گفت: وقتی صداوسیما در حساس‌ترین موضوع دو تفکر را در یک بحث مشارکت می‌دهد درواقع در حال تبلیغ فرهنگ گفت‌وگو به‌عنوان گمشده مهم کشور ماست و باید همه در گفت‌وگو مشارکت داده شوند.