0000

موسسه آموزش عالی بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی؛

همایش بین‌المللی «جاده ابریشم و دیپلماسی ترابری» برگزار می‌شود

موسسه آموزش عالی بیمه اکو دانشگاه علامه با همکاری شبکه دانشگاه‌های جاده ابریشم همایش بین‌المللی دو روزه «جاده ابریشم و دیپلماسی ترابری» را در تاریخ ششم و هفتم بهمن‌ماه سال جاری در منطقه آزاد چابهار برگزار می‌کند. در این کنفرانس کشورهای جاده ابریشم شامل چین، روسیه، هند، قزاقستان، ترکیه، افغانستان و پاکستان حضور دارند.


dovimin konfrans ketabkhane dijital malekiyat fekri

گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه برگزار می‌کند؛

«دومین کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی» با موضوع مالکیت فکری

«دومین کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی» با عنوان مالکیت فکری در تاریخ چهارم اسفندماه ۱۳۹۵ در دانشکده روان‌شناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


emam moosa sadr

یادآوری سخنان امام موسی صدر در مراسم ختم سردبیر روزنامه «الحیات»؛

آزادی‌ حقِ‌ روزنامه‌نگار است که‌ جامعه‌اش‌ باید به‌ او پیشکش‌ کند

محمدعلی مهتدی، روزنامه‌نگار با اشاره به تجربه‌های صدر در گفت‌و‌گو بین ادیان و مذاهب در لبنان، گفت: امام موسی صدر معتقد بود آزادی‌ خدمتی‌ است‌ به‌ روزنامه‌نگار تا کار خود را به‌ انجام‌ رساند، و خدمتی‌ است‌ به‌ جامعه‌ تا همه‌چیز را بداند. صیانت‌ از آزادی‌ ممکن‌ نیست‌ مگر با آزادی. آزادی، برخلاف‌ آنچه‌ می‌گویند، هرگز محدودشدنی‌ و پایان‌یافتنی‌ نیست.


ghobadi

روایت امروزی حسینعلی قبادی از رستم، سیندخت، ایرج و فریدون؛

همه اسطوره‌های شاهنامه نماد صلح، مروت و خشونت‌زدایی هستند

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی در دانشگاه علامه اظهار کرد: بی‌شک آنچه که ما در تمام شاهنامه شاهد آن هستیم این است که با گفت‌وگو و مدارا می‌توان بسیاری از معضلات را حل کرد و چنان‌که دیدیم در جریانی مشابه آنچه که سیندخت رهبری می‌کند این اتفاق افتاده است.


vafayi

دبیر نخستین گردهمایی مدیران کرسی های زبان و ادبیات فارسی دنیا در تهران:

کرسی‌های زبان فارسی جهان حاصل دیپلماسی علمی و فرهنگی وزارت علوم است

عباسعلی وفایی با بیان اینکه از بین دانشگاه‌های داوطلب برای میزبانی این گردهمایی دانشگاه علامه طباطبائی مورد تایید قرار گرفت، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نشست بعدی گردهمایی مدیران زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی سراسر دنیا در دانشگاه خوارزمی برگزار شود.


payande1

حسین پاینده با تشریح متونی از صادق چوبک مطرح کرد:

شاعران و نویسندگان زبان را زنده نگه‌ می‌دارند/ چرا سوررئالیسم در ایران پا نگرفت؟

استاد دانشگاه علامه گفت: من معتقدم نویسندگانی مانند محمد رحیم اخوت و یا صادق هدایت تک‌تک اجزا و کلمات را از دنیای آشنای ما انتخاب کردند و از داخل این کلمات کابوسی بیرون آوردند که این طرز جدیدی از نگارش داستان‌نویسان ایرانی را نشان داد.


altamimi ertebatat iran arab

رئیس دانشکده ارتباطات و اطلاع‌رسانی بغداد:

تفکر شطرنجی، مهم‌ترین مانع ارتباطات/ رسانه‌های خلیج نگران دست به مهره شدن ایران و ایران نگران آمریکا

هاشم حسن التمیمی، رئیس دانشکده ارتباطات و اطلاع‌رسانی بغداد در نشست تخصصی «رسانه‌ها، چالش‌ها و مسائل جدید در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» اظهار کرد: ایران و رسانه‌های ایرانی باید نگرانی‌های جهان عرب را کم کنند و راه حل سیاسی ایجاد کنند.


hasanli

استاد دانشگاه شیراز مطرح کرد:

اعتدال در شعر، میراث نیما

کاووس حسن‌لی، شاعر و پژوهشگر در دانشگاه علامه با تشریح مراحل شعر معاصر ایران گفت: افرادی مثل شاملو، اخوان‌ثالث و فروغ فرخ‌زاد شعری متعادل‌تر را پدید‌‌آوردند و جامعه به این شاعران توجه بیشتری کرد و آن‌ها را بیشتر پسندید.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (3)

گزارش تصویری/

نشست تخصصی «رسانه و نقش آن در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» در دانشگاه علامه طباطبائی(۱)

نشست بین‌المللی رسانه‌ها و گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب،هم اکنون با حضور استادان، اندیشمندان و روزنامه‌نگاران ایران و عرب در دانشگاه علامه طباطبائی در حال برگزاری است. افتتاحیه و نشست عمومی با سخنرانی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، دبیر علمی نشست، معاون پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین دکتر طلال عتریسی برگزار شد.


Sahrayi-reza-morad

معاون بنیاد سعدی از جزئیات آزمون زبان‌ فارسی برای غیرفارسی‌زبانان گفت؛

طراحی آزمون «آمفا» با دو گونه دانشگاهی و عمومی/ آغاز تافل فارسی از سال ۹۶

رضامراد صحرایی، معاون بنیاد پژوهشی سعدی گفت: برای زبان فارسی، آزمون مهارتی زبان با نام اختصاری آمفا را با دو گونه دانشگاهی و عمومی طراحی کرده‌ایم که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گونه دانشگاهی آن را آغاز کرده و در مراحل پایانی آن است و طراحی گونه عمومی آن بر عهده دستگاه‌های دیگر خواهد بود.


poster_gerde-hamaee-modiran

در حال برگزاری؛

آغاز نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی از ۴۰ کشور دنیا با حضور دو وزیر در دانشگاه علامه

نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ دی‌ماه در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


akhlagh-dar-pajoohesh-33

محمدهادی میر شمسی مطرح کرد:

ارتباط منطقی و جدایی‌ناپذیر اخلاق و حقوق در پژوهش

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی در نشستی به عنوان «اخلاق در پژوهش» گفت: ضوابط حقوقی هم‌سو با ضوابط اخلاقی و مکمل آن است و ما نمی‌توانیم اخلاق پژوهش را از حقوق پژوهش جدا کنیم.


kongere-salamat-elektronik-10

دومین گنگره بین‌المللی «سلامت الکترونیک» برگزار شد؛

توجه به طب سنتی پدیده‌ای نوظهور در کنگره / نشست بعدی ۲۴ بهمن دانشگاه تربیت مدرس

دومین گنگره بین‌المللی «سلامت الکترونیک»، با حضور پیام حنفی‌زاده دبیر علمی کنگره از دانشگاه علامه طباطبائی و استادانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، تربیت مدرس و نماینده‌ای از پایگاه اطلاعات علمی از جهاد دانشگاهی در دانشکده مجازی دانشگاه تهران برگزار شد.


danesh-afzaei-ostadan-10

دوره دانش‌افزایی استادن دانشگاه علامه برگزار شد (+تصویری)؛

دلاور: ۹۰ درصد آزمون‌ها در حوزه شناختی قرار دارند/ طراحی جدول بودجه‌بندی سوال در آزمون‌ ضروری است

عضو هیئت علمی دانشکده روان‌شناسی در هشتمین دوره مهارتی دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی گفت: برای جلوگیری از طرح سوالات کم‌اهمیت در آزمون‌ها باید جدول بودجه‌بندی سوال طراحی کنیم که در آن تعدادی ستون و سطر وجود داشته باشد.


tarh-tavan-afza-moshavere-2

به همت انجمن علمی-دانشجویی مشاوره؛

ثبت‌نام سلسه‌کارگاه‌های تخصصی طرح آموزشی توان‌افزا آغاز شد

سلسه کارگاه‌های «طرح آموزشی توان‌افزا» به همت انجمن علمی-دانشجویی مشاوره دانشکده روانشناسی دانشگاه علامه طباطبائی درطول ترم آینده و در مجموع به مدت ۲۱۵ ساعت آموزشی با حضور استادان شناخته شده مشاوره کشور برگزار می‌شود.


daneshafzayi-hoghoogh-15

دوره مهارتی دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی برگزارشد؛

چالش روش‌های پیشرفت یادگیرندگان از قرن ۱۹ تا کنون / راهکارهای جدید تدریس چگونه باشد؟

هشتمین دوره مهارتی دانش‌افزایی اعضای هیئت علمی در دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استادانی از دانشگاه‌های برتر کشور برگزار شد که در آن راهبردها و روش‌های تدریس و برانگیختن یادگیرندگان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.


ali-sarzaeem

سخنرانی علی سرزعیم؛

سی‌ویکمین گفت‌وگوی راهبردی مرکز بررسی‌های استراتژیک برگزار می‌شود

در ادامه سلسله نشست‌های «گفت‌وگوهای راهبردی» مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، در سی‌‌ویکمین نشست علی سرزعیم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و مشاور اقتصادی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با موضوع «پوپولیزم در سیاست‌گذاری» سخنرانی خواهد کرد.


bazi-rayanei-pezhoohesh-7

وقتی تمام «شخصیت‌های بد» به فارسی حرف می‌زنند؛

۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درآمدزایی در صنعت بازی‌های رایانه‌ای

نشست «بازی‌های رایانه‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها» با حضور جمعی از استادان و کارشناسان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با محوریت جایگاه بازی‌های رایانه‌ای در حوزه پژوهش و خلأهای موجود در این حوزه برگزارشد.


poster-ejlas-komite

کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره؛

نخستین اجلاس ملی کمیته‌های دستگاهی برگزار می‌شود

نخستین اجلاس ملی کمیته‌های دستگاهی کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس هیئت حمایت از کرسی‌های آزاد اندیشی ۱۳ دی ماه در دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


صفحه 1 از 712345...قبلی »