delavari

ابوالفضل دلاوری مطرح کرد:

عدم گفتمان مشترک بین جامعه و دانشگاه/ یکدیگر را نمی‌فهمیم

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: ابعاد استقلال در سطح دانشگاه‌ شامل برنامه‌ریزی علمی، محتوای علمی، اعتبار سنجی مدارک، مدیریت، فرایند جذب اعضای هیئت‌علمی و پذیریش دانشجو که از مجموع این عوامل نظام دانشگاهی به وجود می‌آید.


Azmoon hoghooghi

دولت، مجلس و قوه قضاییه بررسی کنند؛

مشکل اشتغال حقوق‌خوانده‌ها کجاست؟

ز آخرین آزمون سردفتری اسناد رسمی بیش از ۱۰ سال می‌گذرد و در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور علی‌رغم خبرهای ضد و نقیضی که از برگزاری این آزمون منتشر شد، عزمی برای جذب بخشی از فارغ‌التحصیلان حقوق دیده نمی‌شود. سال‌هاست مسئولین مرتبط با این امر به گفتن این جمله اکتفا می کنند که «طبق ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی، به ازای هر ۱۵ هزار نفر از جمعیت یک دفترخانه باید ایجاد شود.


ترامپ

پیش‌بینی جامعه‌شناس برجسته نروژی:

آمریکا تا سال ۲۰۲۰ به سرنوشت شوروی دچار می‌شود

جامعه‌شناس نروژی که فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را پیش‌بینی کرده بود، از زوال قدرت آمریکا در زمان ریاست جمهوری ترامپ خبر داده و گفته آمریکا نیز تا سال ۲۰۲۰ به سرنوشت شوروی دچار خواهد شد.


Esteghlal Daneshgah ha (36)

محمدرضا ضیائی بیگدلی:

توسعه‌ علمی هر کشوری در گرو استقلال دانشگاه‌های آن است

رئیس کمیته علمی همایش «استقلال دانشگاه‌ها، چالش‌ها و راهبردها» بیان کرد: توسعه‌ علمی هر کشوری در گرو استقلال دانشگاه‌های آن کشور است و اگر سرنوشت هر دانشگاهی توسط اعضای هیئت علمی آن تعیین نشود، به این معناست که اعضای آن از رشد علمی و عقلی لازم برای اداره امور شغلی خود برخوردار نیستند.


Falahat Pishe

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:

ارتقای مولفه‌های امنیت ملی

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: امروز در ایامی این راهپیمایی شکل گرفت که ترامپ چهره واقعی آمریکا را در قبال ایران نشان داد. تا به امروز آمریکا بدترین اقدامات را علیه ایران انجام داده بود، اما همه این اقدامات را زیر عناوین حقوق بشری یا امنیت‌سازی مطرح می‌کرد.


hosein deheshyar

حسین دهشیار

آمریکا؛ دیگ مذاب یا ظرف سالاد؟

آمریکایی‌ها از همان آغاز شکل‌گیری این کشور، خود را «استثنایی» ترسیم ساختند و به همین دلیل، تفاوت بنیادین بین خود و سرزمین اجدادی، یعنی اروپا قائل بودند. اما با توجه به واقعیات حاکم، این باور بشدت تقویت شده که بعد از نیم قرن فرآیند اروپایی شدن آمریکا به پایان رسیده است.


dehghani (2)

در هشتمین دوره جشنوراه فارابی صورت گرفت؛

تقدیر رئیس‌جمهور از استاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه علامه

سیدجلال دهقانی فیروزآبادی استاد روابط بین‌الملل دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نظریه‌پرداز برجسته هشتمین دوره جشنواره فارابی انتخاب و در بخش تقدیر از برگزیدگان ویژه از سوی حسن روحانی، رئیس‌جمهور و محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مورد تقدیر قرارگرفت.


Defa az resaleye doctora

در دانشکده حقوق و علوم سیاسی صورت گرفت؛

اولین دفاع از رساله دکتری حقوق جزا و جرم‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی

دانشجوی مقطع دکتری رشته حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه علامه طباطبائی موفق شد با دفاع از رساله دکترای خود، اولین فارغ التحصیل دکترای حقوق جزا و جرم شناسی این دانشگاه لقب گیرد.


- search- josto ju - tahghiagh -theright to befor gotten

به قلم سید قاسم زمانی چاپ شد؛

پژوهشی در باب حقوق بشر و حق بر فراموش‌شدن در عصر فناوری‌های نوین اطلاعاتی

عضو هیئت علمی و مدیر گروه حقوق عمومی و بین الملل دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبائی در تازه‌ترین پژوهش خود به بررسی حقوق بشر و حق بر فراموش‌شدن در عصر فناوری‌های نوین اطلاعاتی به عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی جامعه حقوقی جهانی در مواجهه با فضای مجازی و فناوری‌های نوین ارتباطی پرداخته است.


Neshaste masoolane ghazaei

خبر یا ضد خبر؛ روابط عمومی یا ضد روابط عمومی؛

انتقاد به ویدئویی که هر هفته از بخش‌های خبری پخش می‌شود

هر هفته دوشنبه‌ها ویدئویی از بخش‌های خبری سراسری پخش می‌شود که به دلیل یکنواختی و مشابهت، نمی‌توان به‌روز بودن یا آرشیوی بودنش را درست تشخیص داد! تصویری با نمای باز از یک جمع روحانی و چند غیرروحانی که در جلسه‌ای رسمی دو طرف یک میز مستطیل بزرگ نشسته‌اند و به سوی میزبانی که در رأس میز در حال صحبت است، نگاه می‌کنند.


ekhtelas

دور تازه پیگیری‌های مجلس از درآمد طلايي دولت‌‌هاي نهم و دهم

حسابرسی اسناد نفتی احمدی‌نژاد روی میز بهارستان

نایب‌رئیس مجلس دهم خبر داده که بناست کارگروهی ویژه گزارشی مستند از درآمدهای نفتی دولت محمود احمدی‌نژاد تهیه کند تا برای افکار عمومی مشخص شود آیا حیف‌ومیلی در هزینه‌کرد رقم‌های نجومی درآمد نفتی کشور در آن سال‌ها انجام شده یا خیر.


mobalegh

مرتضي مبلغ:

رای روحانی افزایش یافته است

تنها چندماهی به پایان عمر دولت اول حسن روحانی باقی‌مانده و اصولگرایان مدعی‌اند که سبد رای روحانی در انتخابات ٩۶ کمتر از رای او در خرداد ٩٢ خواهد بود. این در حالی است که برخی از تحلیلگران مسائل سیاسی معتقدند که رای روحانی نه تنها ریزش که رویش هم داشته است.


tavakoli

هشدار جديد احمد توكلي:

بی اعتمادی خطری جدی برای حاکمیت است

اگرچه نتوانست در هفت اسفند بار دیگر بهارستان‌نشین شود و حضورش در لیست اصولگرایان سبب شد تا او هم جزو شکست خوردگان اسفند سال گذشته نام بگیرد، اما عدم حضورش در مجلس سبب نشد تا دست از فعالیت بکشد و بیش از سایر اصولگرایانی که بهارستان را ترک گفتند فعالیت می‌کند.


rafsanjani

نقش داشتن آیت‌الله هاشمی در ترور حسنعلی منصور تأیید و تکذیب می‌شود؛

اسلحه‌ای که با فوت آیت‌الله هاشمی پرحاشیه شد

اول بهمن سال ۴۳ جمعی از اعضای هیئت‌های موتلفه اسلامی و نزدیکان نواب صفوی به این نتیجه می‌رسند که برای مقابله با نظام بهترین راه ترور نخست وزیر وقت حسنعلی منصور است.


Plasco

مهدی فتحی؛

مروری بر جوانب حقوقی حادثه پلاسکو

اقدام شهرداری در راستای تخریب ساختمان پلاسکو، مستلزم تعریف طرح‌های عمومی‌یا عمرانی وفق ماده یک لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه‌های عمومی، عمرانی و نظامی‌دولت و تامین بودجه و جری تشریفات قانونی است، که هیچ یک انجام نشده است و لذا شهرداری قادر به تخریب آن نبوده است.


sadegh zibakalam

صادق زیباکلام:

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی ترمز تندروها و تندروی بود

صادق زیباکلام، تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: «اگر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی(ره) در دهه نخست انقلاب نقش‌آفرینی نمی‌کرد، انقلاب بسیار تند و رادیکال می‌شد.» او نقش‌ آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در هشت سال جنگ تحمیلی را نیز بسیار مهم ارزیابی و تاکید می‌کند، بزرگ‌ترین خدمتی که آیت‌الله بعد از پیروزی انقلاب به کشور و نظام کرد، پایان بخشیدن به جنگ بود.


estizah

فرآيند برخورد نمايندگان مجلس با وزارت آموزش و پرورش؛

استیضاح دانش!

اعلام زودهنگام استیضاح وزیر از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در شرایطی که فقط سه ماه از حضور وزیر می‌گذرد چندان منطقی نیست. علی‌رغم اینکه نمایندگان مجلس، نماینده مردم هستند اما برخوردهای جناحی و ابزاری جهت فشار بر اعضای کابینه دولت روحانی نشان از عدم تخصص گرایی در میان نمایندگان ملت دارد. آنچه دور و نزدیک درباره این نوع استیضاح ها بارها به گوش رسیده است، مطالبات منطقه ای نمایندگان است که در لوای این نحوه استیضاح وزرا فراوان دیده می شود.


صفحه 1 از 912345...قبلی »