entezari (1)

علی انتظاری مطرح کرد؛

سلفی با فجایع منشا روان‌شناختی دارد/ نیازمندان به «دیده شدن»!

حادثه آتش سوزی و فروریختن ساختمان تجاری پلاسکو در قلب تهران، جدا از اینکه جامعه آتش‌نشانی کشورمان را داغدار کرد، بار دیگر لکه‌های نازیبایی از رفتارهایی خارج از عُرف و دارای بار غیرانسانی را جلوی دیدگان همه ما ثبت کرد. نبود امکان‌های مناسب و کافی برای ارضا نیاز به دیده شدن موجب می‌شود برخی به دنبال ارضا این حس حتی در بحران‌هایی مانند فروریختن ساختمان پلاسکو باشند.


kanoon vokala

بررسی افزايش ظرفيت پذيرش وكيل دادگستری؛

حقوق ‌خوان‌های بیکار

هرچند که دانش آموختگان حقوق می‌توانند در بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی مشغول به کار شوند و اکثریت مشاغل به وجود کارشناس حقوقی نیاز دارد اما در این سال‌ها به خصوص نهادها و سازمان‌های دولتی از این ظرفیت کمتر استفاده کرده‌اند. البته مورد دیگری که برخی از افراد مطرح می‌کنند این است که چرا با توجه به افزایش فارغ التحصیلان رشته حقوق، کانون‌های وکلا تعداد کمی از این افراد را در کسوت وکلات می‌پذیرد؟ به عبارت دیگر تعداد کمی از این افراد در آزمون کانون وکلا پذیرفته می‌شوند.


donald trump resane jurnal

نظام رسانه‌ای و سرمایه‌داری

ژورنالیسم زرد، رئیس‌جمهور نارنجی

تاریخ ژورنالیسم در ایالات متحده با دیگر لیبرال‌دموکراسی‌ها تفاوت‌های فاحش دارد. رسانه‌های آمریکایی تقریباً از هر کمک دولتی محروم بودند و بدین سبب، مجبور شدند برای جذب تبلیغات به کمپانی‌های اقتصادی روی آورند. این ماجرا از روزنامه شروع شد، در رادیو تداوم یافت و در عصر تلویزیون به اوج خود رسید.


Plasco

بهمن کشاورز- حقوق‌دان؛

مستأجران پلاسکو بخوانند

در این ماجرا گفته شده گویا مقامات شهرداری یا آتش‌نشانی حدود ٣٠ بار بیمه‌نبودن ساختمان را به موجر و مالک تذکر داده بودند. توجه داشته باشیم هر مستأجر صرفا مالک منافع محدوده دکانی است که آن را اجاره کرده؛ بنابراین سطح راهروها، کریدور و به‌طورکلی مشاعات ملک، مربوط به موجر است و مستأجر حتی در موقع انجام تعمیرات اساسی حق ندارد نسبت به این قسمت‌ها دخل و تصرفی داشته باشد.


haddad adel (4)

غلامعلی حداد عادل خبر داد:

پذیرش دانشجوی واژه‌گزین در مقطع کارشناسی ارشد

غلامعلی حداد عادل، در اولین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی گفت: امروز ارتباطات بین‌المللی گسترش یافته و فضای مجازی مرزها را برداشته است، در چنین شرایطی همه این ارتباطات در بستر زبان صورت می‌گیرد و حفظ قوت زبان بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.


ertebatat-panel 2 (26)

علیرضا حسینی‌ پاکدهی:

گاهی اصل بی‌طرفی در رسانه ملی رعایت نمی‌شود

همواره نحوه انعکاس اخبار حوادث، به نوعی که مرز میان اطلاع‌رسانی درست و پرهیز از تخریب اعتماد و حس امنیت جامعه نگاه داشته شود، یکی از مهمترین دغدغه‌ی رسانه‌ها در دنیا بوده است.


pezeshki

بازار چندمیلیارد دلاری خرید و فروش داده‌های درمانی؛

اطلاعات پزشکی شما حراج شد

اطلاعات پزشکی هر فرد در نگاه اول کاملاً شخصی به نظر می‌رسند که برای فرد دیگری کاربرد ندارند ولی با وجود داده‌کاوان و هکرها به صورت شبانه‌روزی کار می‌کنند تا به تمام این جزئیات دسترسی داشته باشند و به صورت جداگانه اطلاعات پزشکی هر شخص را بدانند.


hakimipoor

ابوالقاسم حکیمی‌پور:

در نظام بانکی باید روح تازه دمیده شود

سیستم بانکی به عنوان یکی از ارکان اصلی اقتصادی در تمام کشورهاست که در قالب یک جریان هدفمند و با نظارت بانک مرکزی آن کشور به نوعی در خدمت تولید و ایجاد اشتغال آن منطقه خواهد بود.


ظ…ط±ط§ط³ظ… طھظˆط¯غŒط¹ ظˆ ظ…ط¹ط§ط±ظپظ‡ غŒ ظ…ط¹ط§ظˆظ† ط§ظ‚طھطµط§ط¯غŒ ظˆط²ط§ط±طھ طھط¹ط§ظˆظ† ع©ط§ط± ظˆ ط±ظپط§ظ‡ ط§ط¬طھظ…ط§ط¹غŒ ط¨ط§ ط­ط¶ظˆط± ظ‚ط§غŒظ… ظ…ظ‚ط§ظ… ظˆط²غŒط± -ئً?ش>TBفmANد–W³؛

معاون وزير كار در واكنش به وضعيت معيشتي مردم:

بسیار متاسفم

آمارها نشان می‌دهد که اگر خط فقر را دو میلیون و ٢٠٠ هزار تومان درآمد ماهانه هر خانوار در نظر بگیریم، معیشت بیش از نیمی از مردم ایران این روزها زیر خط فقر است. کاهش سطح رفاه خانوار به گونه‌ای شده که وضع موجود را حتی مقامات مسئول نیز قابل دفاع نمی‌دانند.


maghsud-farasatkhah

گفت‌وگو با مقصود فراستخواه؛

تدبیر منزل، اجتناب‌ناپذیر شده است

دو رویکرد در میان نسل بارور جامعه ایرانی طبقه متوسط درباره فرزند دیده می‌شود: این نسل به‌طور معمول یا از فرزندآوری اجتناب می‌کند یا اگر فرزند می‌آورد، در مقایسه با گذشته یا حتی دیگر جوامع، توجه به فرزند به شکل افراطی در آن دیده می‌شود. گویی همه اهداف و برنامه‌ریزی‌ها و عملکردهای خانواده حول محور فرزند می‌گردد.


foroosh payanname

مشتری‌هایی از تهران، بهشتی، آزاد و دیگران؛

زوایای تجارت علم از زبان «میم»/ پایان‌نامه می‌فروشم

یکی از ساده‌ترین و رایج‌ترین شیوه‌های تخلف که بدل به امری مرسوم شده است، نگارش و فروش مقاله و پایان‌نامه است که نه می‌توان کتمانش کرد و نه صحبت کردن در موردشان را به اهداف سیاسی ارتباط داد. میم، دانشجوی استعداد درخشان در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه تهران بوده، میم می‌گوید که قاعدتا باید می‌توانست با چنین عنوانی بدون کنکور وارد مقطع دکترا شود اما به دلایلی از ورود باز ماند و در کنکور هم شرکت نکرد، میم چندین مقاله علمی- پژوهشی و کتاب دارد.


khaniki-ekran-sianoor-6

هادی خانیکی:

‎پر شدن جای خالی آیت‌الله هاشمی ممکن نیست

دکتر هادی خانیکی در مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، که عصر جمعه ۲۴ دی‌ماه به همت شورای هماهنگی جبهه اصلاح‌طلبان خراسان در مشهد برگزار شد، به بزرگداشت ایشان پرداخت.


kanoon vokala

پورمختار خبر داد:

طرح مجلس برای الزام همه افراد به داشتن وکیل

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس از طرح مجلس برای الزام همه افراد به گرفتن وکیل خبر داد و گفت: اگر این اتفاق رخ دهد زمینه افزایش ظرفیت پذیرش وکلا فراهم خواهد شد.


mahmood sariolghalam

محمود سریع القلم:

علت صلح و آرامش در کشورهای شرق آسیا چیست؟

تا به‌حال فرصت کرده‌اید فکر کنید چرا کشورهای شرق آسیا در آرامش، کار و زندگی می‌کنند؟ هم در داخل به تفاهم رسیده‌اند و هم با محیط خارجی. آنها کدام راه را انتخاب کرده‌اند؟


bazi kelash

هزینه ۱۳۲میلیارد تومانی کلش برای کاربران ایرانی:

فیلتر بازی کلش در ایران

با افزایش گوشی‌های هوشمند، مسائل حول این گوشی‌ها نیز افزایش یافته است. امکانات بیشتری که این نسل از موبایل در اختیار کاربران قرار می‌دهد، گاهی اوقات چالش‌هایی برای جامعه به دنبال داشته است. یکی از این مسائل، گسترش کاربران بازی‌های آنلاین مثل کلش‌آوکلنز است.


ali asghar saidi

علی اصغر سعیدی:

موج کارتن‌خوابی در راه است

اصلی‌ترین دلیل کارتن‌خوابی در کشورهای توسعه یافته بیکاری افرادی است که پس از تحصیلات و جدایی از خانواده، شغلی برای تامین هزینه‌های زندگی خود ندارند. در این کشورها هرگز یک خانواده کارتن‌خواب نمی‌شود، چرا که نظام جامع رفاهی در این کشور‌ها همواره خانواده‌ها را در اولویت قرار می‌دهد و افراد و به‌ویژه جوانان هستند که به کارتن‌خوابی روی می‌آورند.


Amazon

غول جهانی تجارت الکترونیک همچنان در اوج:

آمازون در سال ۲۰۱۷ قوی‌تر می‌شود

آمازون به سرعت در حال دستیابی به فیلم، نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌های مستند در ماه‌های اخیر بوده به‌طوری که به نظر می‌رسد با رقبای جریان Netflix و اپل که هر دو مرتبا در حال توسعه نمایش تلویزیون و فیلم اصلی هستند، رقابت می‌کند.


photo_2017-01-11_15-05-31

به قلم محمدعلی صلح‌چی؛

فرهنگ مختصر حقوق بین‌الملل عمومی منتشر شد

کتاب « فرهنگ مختصر حقوق بین الملل عمومی» به قلم دکتر « محمدعلی صلح‌چی» عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی توسط نشر میزان منتشر و به بازار نشر وارد شد.


صفحه 1 از 1212345...10...قبلی »