کد گزارش : 129037
تاریخ گزارش : 1396/04/16
تغییر اندازه نوشته

به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری برگزار شد؛

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بررسی تحول و ارتقا علوم انسانی» دوشنبه 29 خردادماه برگزار شد.

به گزارش عطنا، نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بررسی تحول و ارتقا علوم انسانی»، دوشنبه 29 خردادماه به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در سالن شورای این دانشکده با حضور جمعی از استادان برگزار شد.

در این نشست حجت‌الاسلام صادق اکبری‌اقدم، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی، لعیا الفت، دکترای تخصصی مدیریت گرایش تحقیق در عملیات و رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری، غلامرضا کاظمیان، معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی و عضو هیئت علمی گروه مدیریت دولتی، اسماعیل قادری، عضو هیئت علمی گروه مدیریت جهانگردی، وحید خاشعی، محمدرضا کریمی علویجه، سعید صحت و مهدی ابراهیمی از هیئت علمی گروه مدیریت بازرگانی، محمدعلی دهقان‌دهنوی، مدیر گروه مالی و بانکداری و حجت‌الاسلام محمد رجایی باغ‌سیاهی،‌ امیرحسین ارضاء و مسلم پیمانی از اعضای هیئت علمی این گروه، سیدسعید میرواحدی، عضو هیئت علمی گروه کارآفرینی و سید حبیب‌الله طباطبائیان، عضو هیئت علمی گروه مدیریت صنعتی به ایراد سخنرانی و بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.اخبار مرتبط با این گزارش:


طباطبائیان در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(1)

دانشگاه‌ها مثل بیشه‌زار دانشجو می‌گیرند/ محتوای درسی در غرب «آتش به اختیار» است/ ماراتن تحول را شوخی گرفته‌ایم

استاد مدیریت صنعتی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی گفت: در مجموع ما دور هم جمع شده‌ایم و با هم شوخی می‌کنیم، چرا که تحول، نیازمند عشق، دغدغه‌مندی، دلسوزی و صرف عمر است، احتیاج دارد کسانی در این راه کار کنند که سال‌ها پیگیرانه این موضوع را دنبال کنند.


رجایی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(2)

تحول نیازمند توجه به فرهنگ و اعتقادات هر کشور است

استاد مدیریت مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبائی در نشست بررسی تحول علوم انسانی اظهار کرد: باید اقتصاددانان کشور بیایند اقتصاد اسلامی را تعریف کرده و سپس عملیاتی کنند؛ مدل‌هایی طرح‌های کنند که ما در کنار عدالت، رشد را هم داشته باشیم.


دهقان در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(3)

هر رشته‌ای رویکرد تحولی خودش را می‌طلبد/ آیا اسلام را به عنوان پیش‌فرض قبول کرده‌ایم؟

مدیرگروه رشته مالی و بانکداری دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی در دانشکده مدیریت اظهار کرد: ما نمی‌توانیم با یک روش کلی تمام رشته‌ها را متحول کنیم. بنابراین لازم است ما یک رویکرد متکثر نسبت به تحول در علوم انسانی داشته باشیم.


امیرحسین ارضاء در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(4)

نهادهای واسطه‌ای بین صنعت و دانشگاه ضروری هستند

استاد مدیریت مالی و بانکداری دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی اظهار کرد: قانون‌گذاری ما کم نبوده است اما آیا سیستم بانکداری اسلامی مبتنی بر اقتصاد اسلامی است؟ مشکلاتی وجود دارد که دانشگاه‌های ما برای حل آن کاری نکرده‌اند.


خاشعی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(5)

فلسفه، روش و مسائل یک علم سه پایه تحول علوم انسانی است

استاد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی در دانشکده مدیریت اظهارد کرد: دانش مبتنی بر سه پایه اصلی فلسفه، روش و مسائل دانش است که اگر این سه متحول شود، می‌توان انتظار داشت رشته‌ای دچار تحول شود.


کاظمیان در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(6)

دانشگاه دانش‌بنیان نیازمند جامعه‌ای دانش‌بنیان است/ میل به تحول در دانشکده‌های فنی بیشتر از علوم انسانی است

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشکده مدیریت در نشست بررسی تحول علوم انسانی اظهار کرد: اکنون وزارت علوم تصمیم گرفته است با سازمانی به نام دانشگاه در علوم انسانی تحول ایجاد کند. این تحول پیش‌نیازها و هم‌افزایی‌هایی نیاز دارد که بودنش بسیار به تحول کمک خواهد کرد.


کریمی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(7)

سالانه 30 هزار پایان‌نامه روی هوا تولید می‌شود/ هنوز نمی‌دانیم چه چیز را می‌خواهیم اسلامی کنیم

استاد مدیریت بازرگانی دانشگاه علامه در نشست بررسی تحول علوم انسانی اظهار کرد: اگر تقاضا باشد و دانشگاه‌های علوم انسانی به چالش کشیده شوند، مجبور هستند خودشان را به‌روز نگه دارند، بومی کنند و در حل مسائل فرهنگ و دین را در قالب راه‌حل‌هایی که ارائه می‌دهند لحاظ کنند.


میرواحدی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری:(8)

ناتوانی دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش در انتقال اخلاقیات/ چرا کشورهای غیراسلامی، اسلامی‌ترند؟

عضو هیئت علمی گروه کارآفرینی دانشکده مدیریت و حسابداری اظهار کرد: اسلامیزه کردن و بومی کردن جامعه می‌تواند با تحول ارتباط دانشگاه با جامعه صورت گیرد و از طریق دانشگاه، مسائل جامعه حل شود ضمن اینکه دانشگاه‌های ما از ساختار حرکت می‌کنند در حالی‌که باید به جای آن، محلی را به عنوان یک نهاد برای مطرح کردن مسائل جامعه ایجاد کنند و استادان متخصص را برای حل مشکلات به کار گیرند.


صحت، ابراهیمی و پیمانی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت:(9)

لزوم شناخت علم، آموزه‌های اسلامی و نقشه راه تحول/ باید مدیریت تحول داشته باشیم

استادان دانشکده مدیریت در نشست بررسی تحول علوم انسانی بر لزوم مدیریت و تهیه نقشه‌ راه تحول تأکید و ابراز امیدواری کردند با مطالعه و بررسی دقیق بتوان رشته مدیریت را کارآمدتر، به‌روز‌تر و بومی‌تر از پیش کرد.


الفت در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری:(10)

باید فضای نقد برای حل مشکلات باز شود/ خروجی انقلاب فرهنگی رضایت‌بخش نبود

رئیس دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی، اظهار کرد: «آسیب‌شناسی» مسائل بسیار نیاز است و در این راستا چند رویکرد از جمله نقد هر آنچه که هست، بنیادی کار کردن و انجام اصلاحات وجود دارد، ضمن اینکه باید کاربردی بودن برخی از رشته‌ها را در نظر گرفت و سپس بر طبق آن، مبانی ارزشی سنجید.


اکبری‌اقدم در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری:(11)

تحول در علوم انسانی باید تبدیل به یک گفتمان رایج شود/ فلسفه اسلامی قابلیت زایش علمی از دورن و ارائه نظریه را دارد

اکبری‌اقدم در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی بیان کرد: در ابتدای حضورم در دانشگاه علامه طباطبائی یکی از راهبردهایی که دنبال کردم، بحث تحول و ارتقای علوم انسانی بود و آنقدر این موضوع را دنبال و پیگیری کرده و برای آن جلسه می‌گذاریم که تبدیل به یک گفتمان رایج شود.


گزارش تصویری/

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بررسی تحول و ارتقا علوم انسانی» به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در سالن شورای این دانشکده با حضور جمعی از استادان برگزار شد.