کد گزارش : 128627
تاریخ گزارش : 1396/04/18
تغییر اندازه نوشته

به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری برگزار شد؛

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بررسی تحول و ارتقای علوم انسانی»، یکشنبه، 28 خردادماه برگزار شد.

به گزارش عطنا، نشست هم اندیشی استادان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بررسی تحول و ارتقای علوم انسانی»، ، روز یکشنبه 28 خرداد، به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در سالن شهید شورای این دانشکده با حضور جمعی از استادان و صاحب‌نظران برگزار شد.

در این نشست، نیلی احمد‌آبادی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی و عضو هیئت علمی گروه تکنولوژی آموزشی، حجت‌الاسلام صادق اکبری‌اقدم، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، حسن ملکی، عضو هیئت علمی گروه برنامه‌ریزی درسی، عبدالله معتمدی و ابوالقاسم عیسی مراد رودبنه از اعضای هیئت علمی گروه روان‌شناسی بالینی و عمومی، عبدالله‌ شفیع‌ آبادی‌، عضو هیئت علمی گروه مشاوره، کیومرث فرحبخش، مدیرگروه مشاوره، عصمت مومنی، عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی و مدیر نظارت و ارزیابی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی، اسماعیل زارعی‌زوارکی، عضو هیئت علمی گروه علم تکنولوژی آموزشی و علی‌ جلالی‌ دیزجی‌، عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی به ارائه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.اخبار مرتبط با این گزارش:


فرحبخش در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(1)

عدم ارتباط استادان علوم انسانی با معضلات و مشکلات جامعه/ فضای خشک تدریس در دانشگاه‌ها وحشتناک است

مدیرگروه مشاوره دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی اظهار کرد: بزرگ‌ترین مشکل علوم انسانی، قطع ارتباط استادان این حوزه با معضلات و مشکلات جامعه است و هیچ کدام از ما ارتباط سازمان‌یافته تکنیکال یا فنی با معضلات جامعه نداریم ضمن اینکه فضای خشک تدریس در دانشگاه‌ها حاکم شده است.


معتمدی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(2)

بومی‌سازی یک نهضت جهانی است/ نباید از شیوه اجرای طرح غافل شویم

استاد روان‌شناسی بالینی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی، بومی‌سازی را یک نهضت جهانی خواند و گفت: همه تلاش‌هایی که در دنیا برای بومی‌سازی می‌شود به نوعی برای گستره دانش جهانی تلاش می‌کند.


عیسی‌مراد در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(3)

نیاز به تحول یک واجب 100 درصدی است

استاد دانشکده روان‌شناسی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی اظهار کرد: تغییر باورها باید اتفاق بیفتد، در کشور کسانی هستند که می‌توانند علوم انسانی را بر اساس یک روش علمی و دینی حرکت دهند که به آنها توجه نمی‌شود.


شفیع‌آبادی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(4)

برای «تحول» ابتدا باید فرهنگ کار جمعی داشته باشیم

عضو هیئت علمی گروه مشاوره دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی اظهار کرد: به نظرم قبل از اینکه در مورد تحول سخن بگوییم، بیاییم در مورد فرهنگ فکر کنیم. چرا نمی‌خواهیم همه با هم کار کنیم و هر کسی می‌خواهد منفرد کار کند و به نظر من، با این فرهنگ خیلی سخت است که بتوانیم جلو برویم.


زارعی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(5)

رشته علوم تربیتی 32 سال دست نخورده باقی ماند

استاد تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی گفت: اگر بتوانیم در برنامه درسی علوم انسانی تغییراتی انجام دهیم که وزارت علوم هم شاخص‌هایی برای آن تدوین کرده است، خیلی به صورت عملیاتی تحول نزدیک خواهیم شد.


جلالی دیزجی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(6)

باید همه ایران برای تحول علوم انسانی بسیج شوند/ عشق و عقلانیت دو پای حرکت

عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی بر تهیه سند راه تحول تأکید کرد و گفت: من مدافع تجربه هستم اما باید بدانیم بسیاری از تحولات اخیر در دنیا را جوانان به دست آوردند، پس ما نیز باید با ترکیب این دو تحول را ادامه دهیم.


مؤمنی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(7)

بومی‌سازی به معنای سازگاری علم موجود با فرهنگ و تمدن ماست

عضو هیئت علمی گروه علم اطلاعات دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی اظهار کرد: بومی‌سازی شاخصه‌هایی چون نیازسنجی، اهداف نظام آموزشی، گسترش مهارت‌ها و آمایش سرزمین حول محور ارزش‌مداری است.


ملکی در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(8)

تحول علوم انسانی نیازمند تغییر مرام و تبیین نقشه راه است/ تقلیل اسلامی‌سازی به بومی‌سازی تسامح ماست/ کسی که جرأت نقد ندارد نظریه ندهد

استاد برنامه‌ریزی درسی دانشگاه علامه در نشست تحول علوم انسانی گفت: مرام این است که ما با فهم اهمیت علوم انسانی، نقشه راه را برای تحول طراحی کنیم. همچنین برای تغییر باید روی مبانی فلسفی هر رشته‌ای انگشت بگذاریم.


اکبری‌اقدم در نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روان‌شناسی:(9)

دانشگاه علامه طباطبائی باید مرکز ثقل علوم انسانی در کشور باشد/ بنای ما در زمینه علوم انسانی کار بنیادی است

حجت‌الاسلام اکبری‌اقدم، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه این دانشگاه می‌تواند مرکز ثقل علوم انسانی در کشور باشد، گفت: در این زمینه تاکنون رایزنی‌هایی با شورای تحول در علوم انسانی، دانشگاه، حوزه علمیه و سایر نهادها صورت گرفته است.


گزارش تصویری/

نشست بررسی تحول و ارتقای علوم انسانی در دانشکده روان‌شناسی علامه

نشست هم‌اندیشی استادان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی با موضوع «بررسی تحول و ارتقا علوم انسانی» به همت دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در سالن شهید شورای این دانشکده با حضور جمعی از استادان و صاحب‌نظران برگزار شد.