شنبه، 4 خرداد 1398 00:22:44
آخرین اخبار
در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛

نشست «نگاهی به نظریه پسااستعماری»

نشست علمی «نگاهی به نظریه پسااستعماری» با معرفی کتاب «آخر زمان: پایان جهان غرب» با حضور محمدعلی مرادی، مرتضی کتبی و حسین میرزایی در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

به گزارش عطنا، در این نشست که سه‌شنبه، 1خردادماه در سالن شهید مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، دکتر مرتضی کتبی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، دکتر محمدعلی مرادی، استاد جامعه‌شناسی و حسین میرزایی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه‌طباطبائی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

اخبار مرتبط با این گزارش

حسین میرزایی در نشست «نگاهی به نظریه پسا استعماری»: (1) فلسفه غرب نتوانسته به غرب «آن‌گونه که هست» بیندیشد استاد مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه مشخصه فلسفه غرب این است که نتوانسته به غرب آن‌گونه که هست بیندیشد، گفت: غرب «شرقی» را تولید کرده که می‌خواسته است و رسانه‌ها کمک می‌کنند که فرآیند تولید و بازتولید شرق امتداد پیدا کند.
محمدعلی مرادی در نشست «نگاهی به نظریه پسا استعماری»: (2) «ایده پیشرفت» غربی‌ها منجر به تخریب محیط زیست شده است محمدعلی مرادی، مدرس دانشگاه، با بیان اینکه بسط فلسفه در علوم انسانی کمرنگ است، درباره کتاب «آخر زمان: پایان جهان غرب» گفت: مسئله پسا استعماری مسئله جالبی است اما پرسش جدی این نیست و باید درباره «دیگری خِرد» فکر کرد و از دوگانه‌ها بیرون آمد؛ دوگانه حقیقت و ناحقیقت، زیبا و زشت، نیک و بد.
مرتضی کتبی در نشست «نگاهی به نظریه پسا استعماری»: (3) تمدن غرب مسیر امپراطوری‌ها را می‌رود/ کتاب‌هایی برای شناخت غرب استاد دانشگاه تهران و مترجم کتاب «آخر زمان: پایان جهان غرب» با بیان اینکه غرب در حال فروپاشی است، گفت: عصر کنونی، دوره سقوط غرب است و امپراطوری غرب مثل تمام امپراطوری‌ها‌ی دیگر سقوط می‌کند.
گزارش تصویری/ نشست «نگاهی به نظریه پسااستعماری» در دانشکده علوم اجتماعی علامه نشست علمی «نگاهی به نظریه پسااستعماری» با معرفی کتاب «آخر زمان: پایان جهان غرب» با حضور محمدعلی مرادی، مرتضی کتبی و حسین میرزایی در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.