کد گزارش : 127296
تاریخ گزارش : 1396/04/22
تغییر اندازه نوشته

نشست علمی رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و آلمان

نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و آلمان روزهای دوشنبه و سه شنبه (12 و 13 تیرماه) در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
به گزارش عطنا؛ این نشست با هدف بهبود بین‌المللی‌سازی و مدیریت همکاری‌ها بین دانشگاه‌های ایران و آلمان با حضور 15 دانشگاه از ایران و 9 دانشگاه از آلمان در دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار شد.
این نشست آغاز همکاری‌ها بین دانشگاه‌های ایران و آلمان در زمینه علوم انسانی و اجتماعی بود و در این نشست دو روزه سازکارهای همکاری، استراتژی‌ها و نقشه راه تعیین شد، در این نشست کریم خاکزر، رئیس انجمن رؤسای دانشگاه‌های آلمان و رئیس دانشگاه فولدای آلمان،حسین سالار آملی، قائم مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران در امور بین‌الملل، محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی و جمعی دیگر از رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و آلمان حضور داشتند.اخبار مرتبط با این گزارش:


گزارش تصویری/

نشست بین‌المللی همکاری‌های علمی در علوم انسانی و اجتماعی در دانشگاه علامه(1)

ین نشست با هدف بهبود بین‌المللی‌سازی و مدیریت همکاری‌ها بین دانشگاه‌های ایران و آلمان با حضور 15 دانشگاه از ایران و 9 دانشگاه از آلمان در دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار شد.


گزارش تصویری/

نشست بین‌المللی همکاری‌های علمی در علوم انسانی و اجتماعی در دانشگاه علامه(2)

نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و آلمان روزهای دوشنبه و سه شنبه (12 و 13 تیرماه) در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


رئیس ایراسا در گفت‌وگو با عطنا:

چهارمین کنفرانس علمی-پژوهشی ایراسا در تهران برگزار می‌شود/ سطح نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان بالا بود

رئیس انجمن دانشگاهیان و متخصصان ایرانی در آلمان (ایراسا) با تاکید بر تلاش برای به بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌های ایران گفت: کنفرانس چهارم ایراسا اواسط ماه اکتبر (اواخر آبان) در تهران برگزار خواهد شد.


مدیر امور بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد در گفت‌وگو با عطنا:

اسلامی‌سازی علوم انسانی مانعی برای بین‌المللی‌سازی نیست/ تمام اهدف نشست رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان محقق شد

عابدین واحدیان،دیر امور بین‌الملل دانشگاه فردوسی مشهد در پایان نشست رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان از تحقق تمام اهداف این نشست خبر داد.


معاون پژوهشی دانشگاه علامه در گفت‌وگو با عطنا:

انعقاد 60 تفاهم‌نامه بین‌المللی در 3 سال گذشته/ این نشست شروع تفاهمی برای بین‌المللی سازی دانشگاه است

حبیب هنری، معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی با اعلام اینکه در 3 سال گذشته 60 تفاهم‌نامه بین‌المللی در این دانشگاه امضا شده است، از موفقیت 60 درصدی این تفاهم‌نامه‌ها خبر داد.


پریچهر حناچی در گفت‌وگو با عطنا:

بین‌المللی‌سازی به تحول علوم انسانی کمک می‌کند/ نباید در بومی‌سازی جزیره‌ای کار کنیم

مدیر دفتر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه الزهراء(س) در گفت‌وگو با عطنا ضمن تقدیر از فعالیت‌های دانشگاه علامه در زمینه بین‌المللی‌سازی، برگزاری نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان را برای تحول علوم انسانی مفید عنوان کرد.


مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علامه در گفت‌وگو با عطنا:

تبادل دانشجو در دو رشته با دانشگاه‌های گیسن و فرای آلمان

مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علامه از تبادل دانشجو در رشته‌های مدیریت گردشگری و مطالعات روابط بین‌الملل و منطقه‌ای با دانشگاه‌های گیسن و فرای برلین خبرداد.


قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:

تغییر جهت‌گیری دانشگاه‌های کشور به سمت فعالیت‌های دانش‌بنیان اقتصادی

حسین سالار آملي، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی این وزارتخانه در حاشیه نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان در دانشگاه علامه طباطبائی گفت: دانشگاه علامه طباطبائی به خاطر برگزاری برنامه‌ها و تفاهم‌نامه‌های علمی بین‌المللی، به نوعی در میان دانشگاهیان منطقه شناخته شده است.


مدیر انجمن رؤسای دانشگاه‌های آلمان مطرح کرد:

تلاش برای رسیدن به یک راهبرد همکاری مشترک بین ایران و آلمان

رئیس دانشگاه فولدای آلمان و مدیر انجمن رؤسای دانشگاه‌های آلمان در گفت‌وگو با عطنا از انجام طرح پژوهشی مشترک با همکاری استادان دانشگاه‌های ایران و آلمان خبر داد. وی یادآور شد: دانشگاه فولدا رابطه خوبی با دانشگاه گیلان دارد که این همکاری از پروژه مشترکی بین یک استاد دانشگاه ما و دانشگاه گیلان آغاز شد، من معتقدم اگر دو انسان بخواهند با یکدیگر کار کنند سیستم و ساختار مسئله نیست.


مدیر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه هنر در گفت‌وگو با عطنا:

جای رشته‌های هنر در این نشست خالی بود/ میزبانی دانشگاه علامه بسیار خوب بود

پویان آزاده در حاشیه نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان گفت: این نشست در سطح بسیار خوبی برگزار شد و مسلماً ارتباطات دانشگاه‌ها را حرفه‌ای‌تر می‌کند.


گزارش تصویری/

دومین روز نشست رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان/ علوم انسانی در مسیر بین‌المللی شدن

دومین روز نشست رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان روز سه شنبه(13تیرماه) در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه برگزار شد.


نیلی در حاشیه نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان مطرح کرد:‌

طراحی مدل‌های ویژه برای فعالیت در حوزه علوم انسانی بین‌المللی/ حرف‌های جدیدی برای گفتن داریم

نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در حاشیه نشست مشترک رؤسای دانشگاه‌های ایران و آلمان در دانشگاه علامه طباطبائی، اظهار کرد: برای فعالیت در حوزه علوم انسانی در سطح بین‌المللی و ارتباط با سایر دانشگاه‌های مطرح دنیا باید مدل‌های ویژه‌ای طراحی کنیم چون این حوزه با علوم تجربی متفاوت است.


رئیس دانشگاه تبریز در گفت‌وگو با عطنا:

علوم انسانی پایه و اساس بین‌المللی‌سازی آموزش است/ نیاز جهان به دیپلماسی آموزشی

رئیس دانشگاه تبریز در حاشیه نشست رؤسای دانشگاه‌های ایران آلمان اظهار کرد: پایه همکاری‌های فنی مهندسی و دیگر رشته‌ها علوم انسانی است و اگر ما این پایه را درست بنا کنیم و دیپلماسی آموزشی در حوزه علوم انسانی نتایج مثبتی داشته باشد در حوزه‌های دیگر هم قطعا روابط پایدارتری خواهیم داشت.


رئیس دانشگاه اصفهان در گفت‌وگو با عطنا:

لزوم تقویت دیپلماسی آموزشی در حوزه علوم انسانی/ اهمیت آلمان برای همکاری علمی با ایران

هوشنگ طالبي حبيب آبادي، رئیس دانشگاه اصفهان اظهار کرد: همکاری‌های علوم انسانی مسلما بر سایر روابط و همکاری‌هایی که می‌توانیم با دیگر کشورها داشته باشیم، تأثیر دارد.