کد گزارش : 128303
تاریخ گزارش : 1396/04/27
تغییر اندازه نوشته

توسط انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات برگزار شد:

سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی

«سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی» با حضور استادان و کارشناسان حوزه رسانه و ارتباطات، توسط انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات به مدت سه روز در تهران برگزار شد.

به گزارش عطنا، سمینار بین‌المللی «رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی» روزهای ۱۷ تا ۱۹ تیرماه به میزبانی انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و همکاری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در مالزی، سازمان دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

نشست اول با عنوان «روزنامه‌نگاری؛ با تکیه بر روزنامه‌نگاری آنلاین و بین‌المللی» و با حضور سیدوحید عقیلی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز، امید علی مسعودی، عضو هیئت علمی دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه سوره و حامدی محمد عدنان، از استادان ارتباطات دانشگاه های مالزی شنبه ۱۷ تیرماه در تالار گفت‌و‌گوی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، برگزار شد.

نشست دوم با عنوان «پخش تلویزیونی در ایران و مالزی» 18 تیرماه باز هم به میزبانی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در تالار گفت‌وگو، برگزار شد که دبیر علمی این نشست مهدی منتظرقائم، عضو هیئت علمی گروه ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران بود  و اعضای پنل نیز محمد نظام عثمان از استادان ارتباطات مالزی، تژا میرفخرایی، عضو هیئت علمی علوم ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و عبدالله بیچرانلو، عضو هیئت علمی گروه ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران بوند.

نشست سوم با عنوان «آموزش ارتباطات و رشته‌های آن در ایران و مالزی» نیز دوشنبه 19 تیرماه در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد که دبیر علمی آن محمدمهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه بود و اعضای پنل نیز پروفسور اظهار تمام از استادان ارتباطات مالزی، محمد خدادی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و عباس خش‌اندیش، معاون آموزش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بودند که به ایراد سخنرانی پرداختند.

چهارمین نشست نیز با عنوان «شبکه‌ها، رسانه‌های اجتماعی، تجربیات ایران و مالزی» به میزبانی سازمان فناوری اطلاعات ایران دوشنبه 19 تیرماه در سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.

دبیر علمی این نشست هادی خانیکی، مدیرگروه ارتباطات دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات بود و اعضای پنل نیز پروفسور صالح حسن و پروفسور عبدالمعطی از استادان ارتباطات دانشگاه‌های مالزی، نصرالله جهانگرد، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران  و سوسن باستانی، عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه الزهرا و معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری بودند که به سخنرانی پرداختند.اخبار مرتبط با این گزارش:


گزارش تصویری/

نشست اول سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی

نشست علمی بین‌المللی «روزنامه نگاری؛ با تکیه بر روزنامه نگاری آنلاین و بین‌المللی» با حضور دکتر سیدوحید عقیلی و اعضای پنل دکتر حامدی محمد عدنان و دکتر امید علی مسعودی، شنبه ۱۷ تیرماه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.


گزارش تصویری/

نشست دوم سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی

نشست علمی بین‌المللی «پخش تلویزیونی در ایران و مالزی» با حضور دکتر مهدی منتظرقائم، دکتر محمد نظام عثمان، دکتر تژا میرفخرایی و دکتر عبدالله بیچرانلو، یکشنبه 18تیرماه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.


گزارش تصویری/

نشست سوم سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی

نشست علمی بین‌المللی «آموزش ارتباطات و رشته های آن در ایران و مالزی» با حضور دکتر محمدمهدی فرقانی و پروفسور اظهار تمام، محمد خدادی و عباس خش‌اندیش و استادان دانشکده ارتباطات ، دوشنبه 19 تیرماه در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


نشست «روزنامه نگاری آنلاین و بین‌المللی ایران و مالزی» برگزار شد؛

آیا عصر روزنامه‌های چاپی به پایان رسیده است؟

نشست اول سمینار رسانه و ارتباطات ایران و مالزی با عنوان «روزنامه نگاری؛ با تکیه بر روزنامه نگاری آنلاین و بین‌المللی» با حضور استادان ارتباطات دو کشور در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.


نشست «بررسی پخش تلویزیونی در ایران و مالزی» برگزار شد؛

رادیو و تلویزیون عامل توسعه روستایی در مالزی بود/ بلاتکلیفی صدا و سیمای ایران در مواجه با تغییرات جهانی

استادان ارتباطات ایران و مالزی در دومین نشست «سمینار بین‌المللی رسانه و ارتباطات؛ تجربیات ایران و مالزی» به بررسی پخش رادیویی و تلویزیونی در دو کشور پرداختند. در این نشست، دکتر بیچرانلو تاکید کرد: جامعه ایران در حال تجربه یک انقلاب اجتماعی است که جنبه‌های مختلف افراد را دگرگون خواهد کرد.


فرقانی در نشست «آموزش ارتباطات و رشته‌های آن در ایران و مالزی» مطرح کرد:

راه‌اندازی 6 رشته جدید در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه

رئیس دانشکده ارتباطات در سمینار بین‌المللی «رسانه‌ و ارتباطات، تجربیات ایران و مالزی» با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این دانشکده از راه‌اندازی رشته‌های جدید در حوزه ارتباطات خبر داد و گفت: برنامه دانشکده این است که در دوره کارشناسی‌ارشد رشته‌های ارتباطات سلامت، ارتباطات محیط‌زیست، مطالعات فرهنگی و رسانه و مطالعات شبکه‌های اجتماعی و در دوره دکترا رشته‌های روابط عمومی و روزنامه‌نگاری را راه‌اندازی کند.


معاون آموزش ایسنا در نشست «بررسی آموزش ارتباطات ایران و مالزی»:

جوان اما حرفه‌ای/ ایسنا مورد اعتمادترین خبرگزاری کشور است

عباس خش‌اندیش ضمن اشاره به تاریخچه این خبرگزاری، موفقیت ایسنا را نتیجه تأکید بر استفاده از نیروهای جوان و بی‌تجربه خواند و از ایده شکل‌گیری آن در زمان دولت اصلاحات گفت.