کد خبر : 91897
تاریخ درج خبر : 1396/04/01
تغییر اندازه نوشته

با موضوع کارآموزی دانشجویان؛

هم اندیشی معاونان وزارت های علوم و صنعت برگزار شد

نشست هم اندیشی معاونان وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت در با موضوع بررسی طرح های پسادکتری ، فرصت های مطالعاتی و کارآموزی دانشجویان برگزارشد.

به گزارش عطنا به نقل از ایسکانیوز، در ابتدای این نشست دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم به معرفی چهار پروژه اقتصاد مقاومتی این وزارت پرداخت و گفت: باید دانشگاه ها در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی و همکاری با مقامات استان نقش فعالتری داشته باشند و به صورت دوره ای گزارش فعالیت ها و نتایج به ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال کنند.

او به تفاهم نامه های بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت در موضوعات مهمی همچون فرصت مطالعاتی صنعتی داخل کشور، پسا دکترای صنعتی و کارآموزی دانشجویان در مراکز صنعتی اشاره کرد و گفت: باید در یک همکاری دو طرفه بین دانشگا ها و مراکز صنعتی ضمن تدوین برنامه های مشترک تفاهم نامه ها به نحو مطلوب اجرایی شوند و موضوعات مورد تفاهم از نیازهای اصلی جامعه دانشگاهی و صنعتی است.

دکتر برات قبادیان معاون آموزشی و پژوهشی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در جلسه از ابراز تمایل زیاد این وزارت برای همکاری با وزارت علوم و دانشگاه ها سخن گفت و افزود: در ۳ تا ۴ سال گذشته یکی از بهترین دوره های همکاری بین دو وزارتخانه را شاهد بودیم و تفاهم نامه های بین دو وزارت و مهمتر از همه اجرایی شدن آنها خود نشان از این همکاری های دو جانبه دارد.

او افزود: هم اکنون علاقه مندی زیادی برای همکاری با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از طرف شرکت های بزرگ صنعتی همچون ایران خودرو و سایپا و مراکز معدنی وجود دارد و به ادارات کل صنایع و معاون استانها نیز ابلاغ شده است که با دانشگاه های استان همکاری و تعامل همه جانبه داشته باشند.

در ادامه این نشست درباره موضوعات مربوط به ارتقای نقش دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در حل مشکلات کلان دستگاهی و بنگاه های اقتصادی کشور و بازنگری و اصلاح نظام آموزش علمی در جهت ارتقای ارزش آفرینی و کارآفرینی بحث و گفت وگو شد.

در این جلسه علاوه بر بررسی پروژه های اقتصادی مقاومتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، راهکارهای همکاری هر چه بیشتر این وزارت و وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت گسترش و جهت دهی به فعالیت های کارآموزی، فرصت های مطالعاتی، پسادکتری صنعتی و موارد مرتبط مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

بحث درباره تعریف طرح های پژوهشی، مشکلات بیمه و مالیات فعالیت های پژوهشی، رقابت دانشگاه ها در اخذ پروژه و نحوه حمایت از پژوهش های نیاز محور کشور از دیگر موارد مطروحه در این نشست بود.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد