کد خبر : 90969
تاریخ درج خبر : 1396/03/29
تغییر اندازه نوشته

همراه با بیانیه سپاه پاسداران؛

واکنش رسانه‌های جهان به حمله موشکی ایران به مواضع داعش/ تلافی حمله تهران در سوریه

رسانه های عربی مانند الجزیره، العربیه، راشا تودی عربی، رادیو سوا بیروت، المیادین، انباء نیوز و صدی البلد با انتشار بیانیه سپاه خبر حمله موشکی ایران به مواضع تروریست ها در دیر الزور در شرق سوریه را پوشش دادند.

به گزارش عطنا  شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یک حرکت غافلگیرانه مواضع تروریست‌های داعش در دیرالزور سوریه را هدف حملات موشکی قرار داد. این نهاد نظامی سپس با اعلام موفقیت‌آمیز بودن این حملات نام عملیات لیله‌القدر را برای آن انتخاب کرد. در همین زمینه شبکه‌های غربی و عربی واکنش‌های متفاوتی به این رویداد داشتند.

بازتاب عملیات لیله‌القدر در رسانه‌های جهان

به گزارش ایلنا، خبرگزاری رویترز با اختصاص خبر ویژه به این رویداد نوشت: «سپاه پاسداران ایران به تلافی حملات تروریستی تهران، اقدام به شلیک موشک‌های زمین به زمین از غرب کشور به شرق سوریه کرد».

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز نوشت که ایران با این شلیک این موشک‌ها به مقر تروریست‌ها به حمله تروریستی به پارلمان این کشور توسط عناصر تروریست پاسخ داد.

تارنمای روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز نوشت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اولین استفاده عملیاتی از موشک‌های خود به دیرالزور حمله کرد.

همچنین تارنمای روزنامه صهیونیستی جروزالم‌ پست نیز همچون دیگر روزنامه صهیونیستی بدون اشاره به تروریست بودن گروه‌هایی که مقر آن‌ها مورد اصابت قرار گرفته است، نوشت :«ایران گروه‌های شبه‌نظامی در شرق سوریه را موشک‌باران کرد».

المانیتور نیز در صفحه تارنمای اینترنتی خود با پرداختن به خبر حمله موشکی سپاه به دیرالزور نوشت: «ایران با موشک‌های میان‌برد خود حمله داعش را تلافی کرد».

شینهوا نیز نوشت که ایران با استفاده از موشک‌های میان برد از پایگاه‌های موشکی در غرب کشور مقر تروریست‌ها در دیرالزور واقع در شرق سوریه را مورد اصابت قرار داد.

پایگاه خبری کنگره آمریکا (هیل) با عنوان «ایران حملات ضد داعشی خود را آغاز کرد»، ضمن اعلام خبر حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع گروه‌ تروریستی داعش در دیرالزور از این حمله به عنوان آغاز حملات سپاه پاسداران یاد کرد و افزود که این حملات ادامه پیدا خواهد کرد.

نیویورک پست نیز اعلام کرد که ایران در واکنش به حملات تروریستی در تهران، مواضع گروه تروریستی داعش را هدف حملات موشکی قرار داد.

روزنامه دیلی صباح چاپ ترکیه اعلام کرد که ایران مراکز شبه‌نظامیان در سوریه هدف موشک‌های میان‌برد خود قرار داد.

روزنامه فرانسوی فیگارو با بازتاب خبر حمله موشکی ایران به مواضع گروه تروریستی داعش در دیرالزور نوشت: «ایران برای نخستین بار از خاک خود و با موشک، مواضع داعش را در خاک سوریه هدف قرار داد».

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز در این خصوص نوشت: ایران برای تنبیه تروریست‌ها در سوریه مقر آن‌ها را با موشک مورد اصابت قرار داد.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر در ارتباط با موشک‌باران مواضع داعش در دیرالزور سوریه توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: ایران برای تامین امنیت خود هیچ خط قرمزی نمی شناسد.

روسیا الیوم نیز نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با موشک‌های میان‌برد مواضع گروه تروریستی داعش در دیرالزور واقع در شرق  سوریه را هدف قرار داد.

اسپوتنیک گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مواضع گروه تروریستی داعش در دیرالزور را با موشک‌های میان برد زمین به زمین خود مورد اصابت قرار داد.

بی‌بی‌سی نیز نوشت: ایران با موشک‌های میان برد ذوالفقار که بردی معادل ۷۰۰ کیلومتر دارد، مواضع گروه‌ تروریستی داعش را در دیر الزور مورد اصابت قرار داد.

بازتاب عملیات لیله‌القدر در رسانه‌های عربی

پایگاه خبری رهیاب در این‌باره نوشت؛ شبکه خبری العربیه که ابتدا این خبر را به صورت فوری گزارش داده بود با انتشار بیانیه سپاه اعلام کرد که ایران می‌گوید مواضع داعش را با استفاده از موشک های میان برد هدف قرار داده ایم.

العربیه در خبر خود تأکید کرده که این اولین حمله موشکی ایران به  اهدافی خارج از مرز ایران است و تأکید کرده که این حمله در پاسخ به حملات تروریستی به حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی در تهران صورت گرفته است.

از سوی دیگر هافینگتن پست عربی نیز در خبر خود به این نکته اشاره کرده که حمله موشکی ایران دیر الزور در شرق سوریه را هدف قرار داده که در اشغال گروهک تروریستی داعش است. در این خبر تأکید شده که ایران برای اولین بار با موشک های خود مواضع گروه های مسلح در سوریه هدف قرار داده است. هافینگتن پست عربی ادامه داده که ایران در سوریه و عراق از دولت های دو کشور در مقابل گروه های معارض و مسلح و داعش حمایت میکند.

روزنامه النهار کویت نیز با انتشار لحظه شلیک موشک های ایرانی در صفحه توییتر خود اعلام کرده که این اولین بار است که ایران اهدافی را در سوریه هدف موشک های بالستیک خود قرار میدهد.

الجزیره انگلیسی نیز در گزارش خود مربوط به حمله موشکی ایران به مواضع تروریست ها نوشته حملات موشکی ایران برای اولین بار در ۳۰ سال گذشته صورت گرفته و فقط چند ساعت  بعد از  انتشار پیام رهبر ایران که گفته بود ایران به دشمنان خود سیلی خواهد زد صورت گرفته است.

همچنین المنار با اشاره به حمله سپاه به تروریست های تکفیری در دیرالزور تاکید کرده است: عملیات سپاه ساعاتی پس از سخنان آیت الله خامنه ای انجام شد که فرمودند: جمهوری اسلامی با اقتدار کامل ایستاده و دشمنان نمی توانند به ملت ایران سیلی بزنند بلکه ملت به آنها سیلی خواهد زد.

سردبیر و مجری شبکه المنار اما در صفحه توییتر خود نوشته که شلیک موشک های سپاه ایران از خاک ایران به سوریه حامل پیامی برای همه پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه و همه جریان هایی است که علیه ایران تنش زایی میکنند. او در ادامه این پرسش را مطرح کرده که آیا عربستان این پیام را دریافت کرده است؟

روزنامه الشرق الاوسط عربستان، روزنامه نزدیک به حاکمیت این کشور، نوشته است: ایران ۶ موشک بالستیک میان برد به چند هدف در سوریه شلیک کرده که از حریم هوایی عراق عبور کرده است.

زینب عوده خبرنگار و مجری لبنانی نیز در صفحه توییتر خود نوشت: پاسخ سپاه ایران به عملیات تروریستی تهران از داخل خاک کشور حامل پیامی است: موشک های ما به دور تر از سوریه هم میرسد وی در توییت  دیگری نوشته: تهران، بغداد، دمشق بیروت در راه فلسطین این جغرافیایی پیروزی است.

نجاح محمد علی تحلیلگر عراقی مسائل ایران در واکنش به حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست ها در شرق سوریه:  موشک های سپاه ایران در دیر پیام هشدار به تروریست ها و حامیان منطقه ایی و بین المللی آنهاست و به آنها میگوید اگر حماقت های خود را بار دیگر تکرار کنند روانه جهنم خواهند شد.

بعد از حمله موشکی ایران به مواضع تروریست ها در سوریه خبرگزاری های مطرح جهان مانند آسوشیتد پرس، شبکه خبری راشا تودی، شبکه خبری الجزیره، رویترز، هاآرتص، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، سی ان ان ، روزنامه جروزالم پست و المانیتور و دیگر رسانه های مطرح جهان در خبرهایی فوری به پوشش این عملیات پرداختند.

اطلاعیه سپاه پاسداران درباره حمله شبانه به مواضع داعش

همچنین، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکشنبه شب در اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه خبر داد.

متن اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که لحظاتی پیش صادر شد، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی جنایت تروریستی ۱۷ خردادماه ۹۶ تروریست های تکفیری در تهران که به شهادت ۱۸ تن از مردم مظلوم و روزه دار و مجروحیت جمعی دیگر از هموطنان عزیز منجر گردید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: “ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون پاسخ نمی گذارد.”

بر این اساس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با استعانت از ذات اقدس الهی و به نیابت از ملّت قهرمان و دشمن ستیز ایران و خانواده معظم شهدا و آسیب دیدگان عملیات تروریستی در حرم مطهر حضرت امام (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، لحظاتی پیش مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست های تکفیری در منطقه دیرالزور در شرق سوریه را با هدف تنبیه تروریست های جنایتکار، مورد حمله موشکی قرار داد.

در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاههای موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.

گزارش های دریافتی حکایت از هلاکت تعداد زیادی از تروریست های تکفیری و انهدام تجهیزات، سامانه ها و سلاح های آنان دارد.

پیام این اقدام انقلابی و مجازات گونه کاملا روشن است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست های تکفیری و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان هشدار می دهد، در صورت تکرار اقدامات پلید و شیطانی علیه ملت ایران، خشم انقلابی و شعله های آتش انتقام پاسداران انقلاب، عاملین و مسببان آن را در بر خواهد گرفت و جنایتکاران را به جهنم رهنمون می سازد.

به ملّت عظیم الشأن ایران اسلامی اطمینان داده می شود، پاسداران انقلاب به فضل الهی و با همراهی و مشارکت سایر نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی کشور برای صیانت از امنیت ملی و شکست فتنه ها و پدیده های ضد امنیتی، از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و اقدامات متناسب را در دستور کار قرار خواهند داد.

تصاویری از پوشش خبری رسانه های مختلف

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد