کد خبر : 86016
تاریخ درج خبر : 1396/02/27
تغییر اندازه نوشته

الهه کولایی در دانشگاه علامه:

آفت انتخابات رها کردن کمپین و نشستن در خانه‌ است

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در نشستی در دانشگاه علامه، گفت: هر موقع مردم در عرصه انتخابات حضور داشتند به آرامش، صلح، حفظ محیط زیست و برابری رأی دادند و تبعیض و تندروی را پس زدند.

به گزارش عطنا، نشست «گام آخر؛ بحث‌های پایانی انتخابات» سه‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه به همت انجمن اسلامی آزاد اندیش دانشکده اقتصاد برگزار شد و در آن  الهه کولایی و حمیدرضا جلایی‌پور، استادان دانشگاه تهران و از اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت به سخنرانی پرداختند.

در بخشی از این نشست، الهه کولایی در سخنانی، بهار عربی را سوار شدن آمریکا بر موج دموکراسی‌طلبی نامید و گفت: مردم ایران تجربه انتخابات ۸۸ را دارند و هزینه آن‌را پرداخته‌اند و این بار اشتباه نمی‌کنند و پای صندوق‌های رأی می‌آیند و به اعتدال رأی می‌دهند.

او پروسه ‌خروج از تحریم‌ها را به مدد دولت اعتدال و خرد جمعی دانست و ادامه داد: حضور مردم در پای صندوق‌ها رأی دادن آن‌ها به صلح و آگاهی است.

کولایی افزود: مردم دیگر به ماجراجویی‌ها و تندروی‌ها اعتماد ندارند و فهمیده‌اند اصلاح‌طلبی و اعتدال راهی برای حاکم شدن مردم بر سرنوشت خویش است.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به انقلاب‌های رنگی، یادآور شد: برای نمونه می‌بینیم که در بسیاری از مناطق با انقلاب‌های این‌چنینی، حکومت طرفدار آمریکا جایگزین حکومت طرفدار روسیه شده است.

کولایی ادامه داد: هر موقع مردم در عرصه انتخابات حضور داشتند به آرامش، صلح، حفظ محیط زیست و برابری رأی دادند و تبعیض و تندروی را پس زدند.

وی در همین باره افزود: یکی از اشتباهات مهلک رها کردن و پس زدن جنبش‌ها و خانه‌نشینی است.

این استاد دانشگاه لیست شورای شهر تهران را یک تحول بزرگ نامید و اذعان کرد: پنجاه درصد سهمیه به جوانان و زنان تعلق گرفته است.

وی گفت: البته اشتباهات وارده به لیست را می‌پذیرم و معتقدم اصلاحات امروز نیازمند یک جریان یکپارچه است.

کولایی در پایان به نقل قولی از چرچیل پرداخت و خاطرنشان کرد: «دموکراسی بدترین نوع حکومت است ولی از آن بهتر نداریم»، لذا باید به خرد جمعی احترام گذاشت.

عکس: ثنا ستارزاده-عطنا

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد