کد خبر : 85695
تاریخ درج خبر : 1396/02/26
تغییر اندازه نوشته

مراسم نکوداشت استاد برجسته روزنامه‌نگاری؛

مختاریان: وقتی هنوز شبان تیره عشاق خالی از قمر است + فایل صوتی

مراسم نکوداشت دکتر محمود مختاریان، استاد برجسته روزنامه‌نگاری در تالار سوره حوزه هنری با حضور این استاد، هم‌نسلان و همکاران وی و جمعی از مسئولان و دانشجویان رشته‌های زیرشاخه علوم ارتباطات برگزار شد.

به گزارش خبرنگار عطنا، همزمان با آغاز هفته ارتباطات و روابط عمومی، عصر دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت‌ماه طی مراسمی در در تالار سوره حوزه هنری از مقام استاد محمود مختاریان، پیشکسوت عالی‌قدر روزنامه‌نگاری تجلیل شد.

دکتر محمود مختاریان، روزنامه‌نگار با سابقه و هم‌نسل کسانی چون، فریدون صدیقی، سید فرید قاسمی، یونس شکرخواه، امید مسعودی و بسیاری از بزرگان این حرفه علاوه بر فعالیت مطبوعاتی در دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه علامه طباطبائی، دانشگاه سوره و… دروسی مانند صفحه‌آرایی، ویراستاری، فتوژورنالیسم و… تدریس می‌کنند و همواره به استادی دلسوز، متخصص، مهربان و خوش قلب شهرت دارند.

ستارگان هنر بس دمیده‌اند و هنوز
شبان تیره عشاق خالی از قمر است (اقبال)

در انتهای این مراسم، استاد محمود مختاریان، استاد روزنامه نگاری دانشگاه‌های نظیر  با بیت دیگری سخنان خود را آغاز کردو به بیان خاطراتی از زندگی حرفه‌ای خود پرداخت.

استاد مختاریان با اشاره به حضور در کیهان در زمان سناتور مصباح زاده، موسس کیهان و از بنیان‌گذاران مدرسه عالی روزنامه‌نگاری گفت: بعد از یک دهه، سناتور از طرف کیهان برای دوره آموزشی دو حق انتخاب به بنده دادند؛ بیروت یا قاهره.

وی افزود: من به دلیل شناخت و ارادت به «ناصر»، قاهره را انتخاب کردم و در الاهرامی که در آن حسن هیکل مدیرمسئول و احسان عبدالقدوس سردبیر آن بود، مشغول به کار شدم.

استاد روزنامه نگاری دانشگاه علامه طباطبائی در این‌باره یادآور شد: کیهان با الاهرام هم‌زاد محسوب می‌شد و روزنامه‌نگاران قدَر امتیاز یک روزنامه به حساب می‌آمدند.

استاد مختاریان همچنین درباره مشقت‌های نوشتن هم گفت: همکاری داشتم که در اینجا هم هستند، ایشان بارها درباره کیارستمی مطلب می نوشتند که اجازه چاپ نمی یافت. اما آیا این چیزی از ارزش جایگاه عباس کیارستمی کم کرد! مسلما توییت‌های رئیس جمهور ایران و رئیس جمهور فرانسه پس از درگذشت ایشان این افتخار را برای ما نگاه داشت…

 ادامه این سخنان را در فایل زیر بشنوید:

اینجا بشنوید

گزارش تصویری اول

گزارش تصویری دوم

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد