کد خبر : 79286
تاریخ درج خبر : 1396/01/30
تغییر اندازه نوشته

سرپرست امور اداری وزارت علوم تاکید کرد؛

دانشگاه ها باید ۱۵ درصد به پژوهش اختصاص دهند

سرپرست امور اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: امسال دانشگاه‌ها موظف هستند، ۱۷.۵ درصد اعتبار خود را به آی‌تی و پژوهش اختصاص بدهند

به گزارش عطنا، محمد حسین امید، در گفتگو با خبرگزاری شبستان درباره اختصاص بودجه به بخش پژوهش گفت: در سال ۹۶، بخش بیشتر اعتبارات را به پژوهش اختصاص خواهیم داد.

وی افزود: در دو سال اخیر جزء سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است که ۱۵ درصد اعتبارات صرف پژوهش و ۵/۲ درصد نیز صرف آی‌تی شود.

سرپرست امور اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: متاسفانه به دلیل محدودیت مالی این اتفاق نیفتاد و در مجموع این دو زیر ۱۰ درصد تخصیص داده شد که باید ۵/۱۷ درصد می شد.

امید بیان کرد: در سال ۹۶ امکان تحقق اعتبارات پژوهشی و آی‌تی دانشگاه‌ها محقق شده است و جزء سیاست‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است.

سرپرست امور اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  بیان کرد: امسال دانشگاه‌ها موظف هستند، ۱۷.۵ درصد اعتبار خود را به آی‌تی و پژوهش اختصاص بدهند.

وی یاد آور شد: با رشد بودجه  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پرداخت بدهی‌های دانشگاه‌ها، این امکان برای دانشگاه‌ها فراهم شده است تا این اعتبار را تخصیص دهند.

 


برچسب ها نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد

    رفتن به نوارابزار