کد خبر : 79286
تاریخ درج خبر : 1396/01/30
تغییر اندازه نوشته

سرپرست امور اداری وزارت علوم تاکید کرد؛

دانشگاه ها باید ۱۵ درصد به پژوهش اختصاص دهند

سرپرست امور اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: امسال دانشگاه‌ها موظف هستند، ۱۷.۵ درصد اعتبار خود را به آی‌تی و پژوهش اختصاص بدهند

به گزارش عطنا، محمد حسین امید، در گفتگو با خبرگزاری شبستان درباره اختصاص بودجه به بخش پژوهش گفت: در سال ۹۶، بخش بیشتر اعتبارات را به پژوهش اختصاص خواهیم داد.

وی افزود: در دو سال اخیر جزء سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است که ۱۵ درصد اعتبارات صرف پژوهش و ۵/۲ درصد نیز صرف آی‌تی شود.

سرپرست امور اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: متاسفانه به دلیل محدودیت مالی این اتفاق نیفتاد و در مجموع این دو زیر ۱۰ درصد تخصیص داده شد که باید ۵/۱۷ درصد می شد.

امید بیان کرد: در سال ۹۶ امکان تحقق اعتبارات پژوهشی و آی‌تی دانشگاه‌ها محقق شده است و جزء سیاست‌های وزیر علوم، تحقیقات و فناوری است.

سرپرست امور اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  بیان کرد: امسال دانشگاه‌ها موظف هستند، ۱۷.۵ درصد اعتبار خود را به آی‌تی و پژوهش اختصاص بدهند.

وی یاد آور شد: با رشد بودجه  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پرداخت بدهی‌های دانشگاه‌ها، این امکان برای دانشگاه‌ها فراهم شده است تا این اعتبار را تخصیص دهند.

 

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد