کد خبر : 79027
تاریخ درج خبر : 1396/01/29
تغییر اندازه نوشته

نوه ابراهیم :

۸۰۰ برنامه در وزارت علوم بازنگری شد/جزئیات واگذاری بازنگری رشته‌های با قدمت به دانشگاه‌ها

 مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم جزئیات بازنگری رشته‎های دانشگاهی با قدمت را تشریح کرد.

به گزارش عطنا، عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با میزان در خصوص بازنگری رشته‌های دانشگاهی اظهار  داشت: بازنگری رشته‌های با قدمت زیاد یکی از اولویت‌های وزارت علوم  محسوب می‌شود، این بازنگری‌ها یک فعالیت مستمر است که هرساله انجام می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۸۰۰ برنامه در وزارت علوم بازنگری شده که این برنامه مربوط به دوران ۴ سال اخیر است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم در ادامه با اشاره به در نظر گرفتن اعتباراتی در سال ۹۶  بیان داشت: امسال بر اساس آیین‌نامه جدیدی که در وزارت علوم و در اسفندماه مصوب شد  بازنگری رشته‌ها به دانشگاه‌ها واگذار شده است.

نوه ابراهیم در ادامه خاطر نشان کرد: این دانشگاه‌ها به چهار گروه تقسیم شده‌اند که طبق این تقسیم‌بندی گروه اول شامل ۱۳ دانشگاه،گروه دوم ۱۴ دانشگاه و گروه سوم شامل ۴ دانشگاه است؛ بر اساس آن دانشگاه‌های گروه یک و دو بازنگری رشته‌ها را انجام می‌دهند.

وی تصریح کرد: قبل از تصویب این آیین‌نامه، بازنگری‌ها بین وزارت علوم و دانشگاه‌ها به طور مشترک صورت می‌گرفت که لازم به ذکر است وزارت‌خانه مسئولیت بیشتری را عهده‌دار بود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم ادامه داد: در سال جدید بازنگری رشته‌های با قدمت بیش از ۵ سال در دستور کار دانشگاه‌ها قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد