کد خبر : 67242
تاریخ درج خبر : 1395/11/11
تغییر اندازه نوشته

وزیر ارتباطات خبر داد:

بسته‌های تشویقی برای شبکه‌های اجتماعی بومی

وزیر ارتباطات گفت: برای شبکه‌های اجتماعی با بیش از یک میلیون کاربر، تسهیلات امکان تبلیغات، ارائه خدمات ارزش افزوده و خدمات پرداخت موبایلی در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش عطنا به نقل از مهر، محمود واعظی در خصوص جزئیات جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: در این جلسه بندهایی از آئین‌نامه ساماندهی شبکه‌های اجتماعی و حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی و پیام رسان‌ها به تصویب اعضا رسید اما این آئین نامه هنوز کامل نشده است و ادامه آن به جلسه آینده موکول شد.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی مورد موافقت تمامی اعضای شورای عالی فضای مجازی است، افزود: در این آئین نامه که شب گذشته بخش‌هایی از آن به تصویب رسید مقرر شد برای شبکه‌هایی با بیش از یک میلیون کاربر، تسهیلات در نظر گرفته شود به این معنی که شبکه‌های اجتماعی امکان تبلیغات، ارائه خدمات ارزش افزوده و خدمات پرداخت موبایلی را ندارند اما چنانچه این شبکه‌ها بیش از یک میلیون کاربر داشته باشند مجوز ارائه این خدمات به آنها داده می شود.

واعظی با تاکید بر اینکه موضوع تولید محتوا از جمله الزاماتی است که برای حمایت از شبکه‌های اجتماعی داخلی در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: برای آن دسته از شبکه‌های اجتماعی داخلی که به صورت صد درصد بومی در کشور فعالیت می کنند مشوق‌هایی در نظر گرفته ایم. همچنین برای شبکه‌های خارجی که سرور خود را به داخل ایران انتقال دهند نیز مشوق‌های حمایتی در نظر می گیریم اما شبکه‌های خارجی که کاملا خارج از ایران هستند مورد حمایت ما قرار نخواهند گرفت.

وی افزود: کاربران باید بدانند که در استفاده از شبکه‌های داخلی با سرعت و کیفیت بالاتر قیمت کمتری پرداخت می کنند و این موضوع سبب می شود که این کاربران به سمت شبکه‌های داخلی سوق پیدا کنند.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد