کد خبر : 64396
تاریخ درج خبر : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰
تغییر اندازه نوشته

سلیمی: تصمیم درمورد پایان‌نامه به دانشگاه‌ها سپرده شود

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: تصمیم برای بودن یا نبودن پایان‌نامه‌ها باید برعهده دانشگاه‌ها و مراکز علمی باشد.

حسین سلیمی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: به نظر می‌رسد که اتخاذ تصمیم درمورد نگارش یا عدم نگارش پایان‌نامه برای دوره‌های کارشناسی امری است که باید برعهده دانشگاه‌ها قرار گیرد.

وی گفت: طبیعت متفاوت رشته‌های تحصیلی و شیوه‌های مختلف آموزش و پژوهش ممکن است اقتضائاتی به وجود بیاورد، به طور نمونه رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاهی بیشتر با رویکرد کاربردی ارائه شود؛ از این روز کارورزی و یا تحقیق عملی در آن برجسته‌تر شود و چیزی مانند پایان‌نامه نیاز داشته باشد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: در جای دیگری شاید همین درس جنبه نظری داشته و نیاز به پایان‌نامه نداشته باشد.

سلیمی خاطرنشان کرد: براین اساس معتقدم تصمیماتی از این دست را باید به خود دانشگاه‌ها سپرد تا بتوانند خود را با نیازها و تحولات روز سازگارتر کنند.

محمد رضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور پیشتر به خبرنگار ایرنا گفته بود، درخصوص وضعیت پایان‌نامه‌ها در کشور برخی مقررات باید تغییر کند به ویژه در مقطع تحصیلی کارشناسی ضرورتی به تهیه پایان‌نامه وجود ندارد.

به گفته مخبر دزفولی، گزارش‌های زیادی درمورد سرقت و تقلب علمی به شورای عالی انقلاب فرهنگی می رسد و با توجه به این تخلفات، اعضای شورا بر این باورند که ضرورتی ندارد که دانشجوی مقطع کارشناسی پایان‌نامه ارائه دهد.


برچسب ها نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد