کد خبر : 64315
تاریخ درج خبر : 1395/10/20
تغییر اندازه نوشته

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم مطرح کرد:

پیگیری استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی در دانشگاه‌ها

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، گفت: استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی در دانشگاه‌ها را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش عطنا به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، سعدان زکائی با حضور در نشست نظارت و ارزیابی دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: تبادل نظر و هم اندیشی پیرامون چالش‌های پیش روی آموزش عالی کشور و تبیین راهکار‌های مناسب در جهت بهبود نظارت و ارزشیابی بر حوزه‌های مختلف و گسترده آموزش عالی بایستی در دستور کار مسئولین نظارت و ارزیابی دانشگاه قرار گیرد.

وی افزود: حمایت و گسترش دانشگاه‌های تقاضا محور، ارتقای کیفیت آموزش عالی در سطح کشور، گستردگی بدون التزام آموزش عالی بدون درنظر گرفتن ماموریت ها، نظام آموزش عالی بسته و درخود مانده از منظر بین‌المللی از اصلی ترین چالش‌های وزارت علوم است.

رئیس مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاداتی را در مقابله با این چالش‌ها مطرح کرد و گفت: امروز خوشحالیم در آموزش عالی کشور دانشگاهی چون دانشگاه فنی و حرفه ای استقرار یافته زیرا طبق ماموریت خود که تربیت تکنیسین صنعت و بازار است قدم می‌گذارد و فارغ‌التحصیلانش مستقیم وارد بازار کار می‌شوند.

وی افزود: استقرار نظام جامع نظارت و ارزیابی در مرحله اول پیاده سازی این نظام در دانشگاه‌های شهر تهران و توانایی رقابت در بعد بین‌المللی با توجه به ظرفیت خالی دانشگاه‌ها که متاسفانه هم اکنون در حال افزایش است را پیگیری خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد