دوشنبه، 6 خرداد 1398 18:42:09
آخرین اخبار
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه مطرح کرد:

کشور به شرایط فوق‌العاده‌ای نرسیده که موضوع باطل کردن رأی ۲۴ میلیون انسان را مطرح کنیم

استادیار علوم‌سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه کشور ما به شرایط فوق‌العاده‌ای نرسیده که ما موضوع باطل کردن رأی ۲۴ میلیون انسان را مطرح کنیم، گفت: بنده شخصا معتقد به تغییر تیم اقتصادی دولت هستم و باید برای حل مشکلات کنونی کشور حتما این تیم تغییر کند.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، استادیار علوم‌سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع مطرح شده در مجلس مبنی بر طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور گفت: به هر حال طرح مسائلی همچون عدم کفایت و استعفای رئیس‌جمهور، بازی کردن در زمین دشمن است.

وی افزود: به هر حال رئیس‌جمهور کسی است که پشتوانه رأی دارد و قانون هم گفته این رأی چهار ساله خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: اینکه در طول این مدت رئیس‌جمهوری بخواهد از ریاست‌جمهوری بیفتد، سازوکارهای قانونی خود را دارد و با حرف زدن چنین اتفاقی نمی‌افتد.

فلاحت‌پیشه بر همین اساس اضافه کرد: در چنین شرایط بحرانی کشور نیازمند وحدت مدیریتی هستیم، در این باره هم همگان باید دولت را در این زمینه کمک کنند.

وی همچنین عنوان کرد:‌آنچه که در کمیسیون امنیت در حال دنبال کردن آن هستم این است که اجازه ندهیم دیپلماسی بمیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین یادآور شد:‌ در دنیای امروز به هر حال آمریکایی‌ها هستند که به دیپلماسی‌هایی در حوزه‌های مختلف شلیک می‌کنند، طی مناسبات دوجانبه و در رژیم‌های بین‌المللی و چه در موافقتنامه‌های بین‌المللی، اما ایرانی‌ها دست برتر را می‌توانند در دیپلماسی داشته باشند.

فلاحت پیشه با اشاره به اینکه در دیپلماسی عمومی دست برتر با ماست، گفت: چرا که طرف مقابل یعنی آمریکا عهدشکنی کرده است، بنابراین در دیپلماسی رسمی هم با باید کاری کنیم که دولت بتواند سیاست خود را پیش ببرد.

وی در ادامه تأکید کرد که طرح مواردی همچون عدم کفایت رئیس جمهور در راستای وحدت ملی نیست و مباحث خطرناکی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد:‌ کشور ما به شرایط فوق‌العاده‌ای نرسیده که ما موضوع باطل کردن رأی ۲۴ میلیون انسان را مطرح کنیم.

فلاحت پیشه در خاتمه اعلام کرد:‌ بنده شخصا معتقد به تغییر تیم اقتصادی دولت هستم و باید برای حل مشکلات کنونی کشور حتما این تیم تغییر کند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *