یکشنبه، 4 فروردین 1398 22:46:50
با حضور استادان علوم ارتباطات برگزار شد؛

مراسم نکوداشت ۷۶ سالگی پروفسور علی‌اکبر فرهنگی+ تصاویر

مراسم نکوداشت هفتاد و ششمین سالگرد تولد پروفسور علی‌اکبر فرهنگی، پدر علم مدیریت رسانه با حضور استادان علوم ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، دانشجویان و خانواده وی در تالار فرهنگ کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

به گزارش عطنا، در این مراسم که عصر شنبه، ۹ تیرماه مصادف با سالروز تولد استاد علی‌اکبر فرهنگی برگزار شد، تعدادی از شاگردان این اندیشمند از نسل‌های مختلف به بیان خاطرات خود از استاد پرداختند و از مقام والای این استاد ارتباطات تجلیل کردند.

مراسم با بریدن کیک تولد و اهدای هدایا از سوی همکاران، شاگردان و دوستان این استاد پیشکسوت و محبوب در فضایی شاد و صمیمی ادامه یافت و در پایان پروفسور فرهنگی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان مراسم به ذکر خاطراتی از زندگی و تدریس خود و راهی که او را وارد مسیر ارتباطات و مدیریت رسانه کرد، پرداخت.

علی‌اکبر فرهنگی ۹ تیر ماه سال ۱۳۲۱ به دنیا آمد و تا به امروز عمر پربار خود را در عرصه‌های علوم ارتباطات ، مدیریت،‌ فرهنگ و شعر وقف کرده است. دانشجویان حوزه ارتباطات او را با آثاری چون «ارتباطات انسانی» و «ارتباطات غیرکلامی» که برای اولین‌بار در زبان فارسی پدید آورد و سال‌هاست متن درسی دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه علامه طباطبائی است، می‌شناسند.

پدر علم مدیریت رسانه ایران تاکنون نزدیک به ۶۰ کتاب در حوزهای مدیریت، ارتباطات، فرهنگ و … به نگارش درآورده است که در میان آنها می‌توان به «تکنولوژی و تکامل فرهنگی»، «ارتباطات انسانی»، «مدیریت بازار»، «ارتباطات غیر کلامی»، «تنش در محیط کار »، «تعدیل اقتصادی و نیازهای مدیریتی وزارت معادن و فلزات»، «مدیریت تغییر وزارت معادن و فلزات»، «مبانی ارتباطات سازمان سنجش آموزش کشور»، «روزنامه‌نگاری سازمان سنجش آموزش کشور»، «فرهنگ علوم اجتماعی با جمعی از نویسندگان»، «نظریه‌های ارتباطات سازمانی» … اشاره کرد.

علی‌اکبر فرهنگی دستی هم در حوزه شعر و ادبیات دارد و کتاب‌های «ترجمه منتخبی از اشعار اوکتاویو پاز» و مجموعه شعر «رستم در مغاک» را منتشر کرده است.

با گزارش تصویری این مراسم همراه باشید؛

عکس: ایوب قادری-عطنا

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *