جمعه، 3 اسفند 1397 15:01:41
آخرین اخبار
محمد زاهدی‌اصل اعلام کرد:

فراخوان مقاله همایش ملی مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار

همایش ملی مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار از نظریه تا عمل با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان بهزیستی کشور آبان سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش عطنا به نقل از خبرگزاری آنا، دکتر محمد زاهدی اصل دبیر علمی این همایش ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: نقد و بررسی شصت سال آموزش و بررسی نقاط ضعف و قوت بخش های عملی و اجرایی مددکاری اجتماعی در ایران از اهداف این همایش است.

دبیر علمی این همایش ضرورت انجام تغییر و تحولات و نیز بررسی محدودیت هایی که در حوزه اجرایی مددکاری اجتماعی وجود دارد را از محورهای اهداف این همایش برشمرد و اظهار کرد: به همین دلیل متولیان دو نهاد اصلی این حوزه یعنی دانشگاه علامه طباطبائی در حوزه آموزشی با سابقه بیش از شصت سال آموزش مددکاری و سازمان بهزیستی به عنوان مسئول نهاد اجرایی این امر در تعامل و همکاری این همایش را برگزار می نمایند. وی افزود: این دو نهاد با همکاری و مشارکت سعی دارند تا بتوانند مشکلات این حوزه را بررسی و راهکارهای لازم را برای رفع آن ارائه نمایند.

زاهدی اصل با اشاره به ابعاد مختلف مورد توجه در این همایش از لحاظ آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، حقوقی و مدیریت بحران افزود: محورهای این همایش به این شرح است: سیاست گذاری اجتماعی و توانمند سازی؛ صنعت، خانواده و زنان؛ سلامت اجتماعی و آسیب های اجتماعی؛ مداخله در بحران و حوادث؛ اخلاق حرفه ای، کودک و مدرسه؛ نقد آموزش نظری و فکری توسعه محلی و سکونت گاه های غیر رسمی؛ حقوق شهروندی و عدالت قضایی و نیز نقد و نظریه پردازی در مددکاری اجتماعی.

دبیر علمی همایش مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار در پایان این گفتگو با دعوت از صاحب‌نظران و پژوهشگران این حوزه برای مشارکت در این همایش از طریق ارسال مقاله یادآور شد: مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۵ تیرماه سال جاری خواهد بود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه همایش به آدرس swell.atu.ac.ir مراجعه کنند.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *