شنبه، 4 خرداد 1398 12:29:59
آخرین اخبار
در رقابت با بیش از شصت تیم جهان صورت گرفت؛

درخشش تیم دانشگاه علامه در موت کورت دیوان کیفری بین‌المللی

تیم دانشگاه علامه طباطبائی متشکل از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، نگین گوهریان، پارمیدا اسدی و آقایان علی طوسی و احسان احمدی به سرپرستی زهرا مشرف جوادی، فرزانه منتخب و مرتضی نادری، طی رقابتی تنگاتنگ با نمایندگان کشورهایی از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، فرانسه، لهستان، بلغارستان پاکستان، اردن، یوگسلاوی،تانزانیا و اوکراین توانست با اقتدار به جمع ۲۷ تیم برتر جهان راه یافبد و به شایستگی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

به گزارش خبرنگار عطنا، موت کورت دیوان کیفری بین المللی (ICC MCC)، یکی از معتبرترین مسابقات شبیه‌سازی دادرسی بین المللی در حوزه حقوق بین الملل کیفری است که از سال ۲۰۰۴ میلادی، هر ساله با همکاری دیوان کیفری بین‌المللی، دانشگاه لایدن هلند، مرکز مطالعات حقوق بین الملل هوگو گروسیوس و اتحادیه بین‌المللی کانون‌های وکلا (IBA)، در شهر لاهه هلند برگزار می شود.

در این مسابقات هرساله حدود ۷۰ تیم پس از انتخاب به عنوان نماینده کشورهای خود، برای مدت یک هفته خود را در برابر قضاوت قضات دیوان بین‌المللی کیفری، استادان و نامداران حقوق بین‌الملل و حقوق بین الملل کیفری قرار می‌دهند تا در نهایت مسابقه‌ پایانی در مقر دیوان و با حضور قضات دیوان برگزار شود.

امسال نیز ۶۵ تیم در این مسابقات شرکت کردند و دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه شهید بهشتی دو نماینده‌ کشور ایران در این مسابقات بودند.

تیم موت‌کورت دانشگاه علامه طباطبائی متشکل از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد، نگین گوهریان، پارمیدا اسدی و آقایان علی طوسی و احسان احمدی به سرپرستی زهرا مشرف جوادی، فرزانه منتخب و مرتضی نادری، طی رقابتی تنگاتنگ با نمایندگان کشورهایی از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، فرانسه، لهستان، بلغارستان پاکستان، اردن، یوگسلاوی،تانزانیا و اوکراین توانست با اقتدار به جمع ۲۷ تیم برتر راه یابد و به شایستگی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

تیم دانشگاه علامه طباطبائی در این مرحله نیز عملکرد بسیار رضایت‌بخشی از خود به نمایش گذاشت و بازخوردهای مثبتی از قضات مسابقه از جمله وکلای دادگاه یوگوسلاوی سابق و مشاوران دیوان کیفری بین‌المللی گرفت.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *