شنبه، 4 خرداد 1398 00:18:37
آخرین اخبار
در مسابقات رشته تفنگ سه وضعیت جهانی مونیخ صورت گرفت؛

کسب مدال طلا توسط الهه احمدی دانشجوی دکترای دانشگاه علامه طباطبائی

الهه احمدی، دانشجوی دکترای دانشکده تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی موفق به کسب مدال طلای رشته تفنگ سه وضعیت مسابقات جهانی مونیخ شد.

به گزارش عطنا به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، الهه احمدی، تیرانداز پر افتخار ایرانی و دانشجوی دکترای تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی توانست ششم خرداد ماه در رقابتی سخت و فشرده با حریف چینی خود موفق به کسب ۴۵۵/۴ امتیاز از مسابقات جهانی مونیخ شود و با اقتدار بر سکوی نخست رشته تفنگ سه وضعیت این مسابقات بایستد.

همچنین کشورهای چین با دو ورزشکار، سنگاپور، روسیه، هند، دانمارک و کره به ترتیب در جایگاه های دوم تا هشتم جهان قرار گرفتند.
پیش از این نیز مه‌لقا جام‌بزرگ و نجمه خدمتی با کسب ۱۱۶۸/۵۹ و ۱۱۵۳/۴۵ امتیاز در جایگاه‌های سی‌ودوم و سی‌و‌نهم به کار خود پایان دادند.

احمدی تاکنون موفق به کسب مدال طلای این رشته نشده بود، بهترین نتیجه وی به کسب مقام سومی مسابقات جام جهانی پکن چین در سال ۲۰۱۰ بر می‌گردد. امروز تیرانداز ایرانی که در مکان ۸۱ این رشته در رنکینگ جهانی قرار دارد با یک پیروزی غیره منتظره ۲ رکورد دار دنیا را شکست داد.

گفتنی است مسابقات تیراندازی جام‌جهانی از ۱ تا ۸ خرداد ماه با حضور ۸۱۷ ورزشکار از ۸۴ کشور جهان در شهر مونیخ آلمان در حال برگزاری است.

نظرات (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *