کد خبر : 165885
تاریخ درج خبر : 1396/10/20
تغییر اندازه نوشته

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد؛

وزارت ارتباطات به دنبال جایگزین کردن سیستمی دیگر به‌جای تلگرام است / مجلس موافق فیلترینگ تلگرام نیست

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس می‌گوید که مجلس شورای اسلامی موافق فیلتر کردن تلگرام و رسانه‌ها نیست.

به گزارش عطنا به نقل از ایلنا، بهروز نعمتی، سخنگوی هیات رییسه مجلس، با اشاره به جزئیات نشست غیرعلنی صبح امروز، یکشنبه ۱۷ دی ماه، مجلس با حضور وزرای اطلاعات، کشور، دبیر شورای عالی امنیت ملی، جانشین فرمانده سپاه، فرمانده نیروی انتظامی و رییس سازمان صداوسیما گفت: در این جلسه درباره تلگرام و فضای مجازی صحبت شد. تلگرام نباید به عنوان یک رسانه در اختیار معاند قرار بگیرد و رفتاری که تلگرام در روزهای گذشته درباره اتفاقات انجام داد نوعی اطلاع‌رسانی و رفتاری تروریست‌مابانه بود که باید با آن برخورد می‌شد.

وی ادامه داد: وزیر ارتباطات و دوستان ما در فضای مجازی وظیفه دارند که این مشکل را حل کنند البته مجلس موافق فیلتر کردن تلگرام و رسانه‌ها نیست اما باید شرایط امنیتی را مدنظر قرار بدهند و در همه جای دنیا نیز این مسئله رعایت می‌شود البته وزارت ارتباطات به دنبال سیستم‌های جایگزین به‌جای تلگرام است و تصور می‌کنم سیستم آماده هم شده است.

نعمتی در توضیح رفع فیلتر تلگرام یادآور شد: وزارتخانه‌های ارتباطات و اطلاعات نیز موظف به اتخاذ تمهیدات لازم در این زمینه و ارائه گزارش آن به کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و امنیت ملی مجلس شدند، در واقع به نظر می‌رسد مذاکراتی بین وزیر ارتباطات و مجموعه تلگرام انجام گرفته که باتوجه به تاکید نمایندگان و مسئولان امنیتی، رفع فیلتر منوط به تعهد این مجموعه به ایران خواهد بود.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد