کد خبر : 145696
تاریخ درج خبر : 1396/07/29
تغییر اندازه نوشته

در تالار ایوان شمس تهران؛

چهارمین نشست «روابط عمومی؛ علم تا عمل» برگزار می‌شود

چهارمین نشست از سلسله نشست‌های «روابط عمومی؛ علم تا عمل» با موضوع «ارتقاء جایگاه روابط عمومی در ایران» به همت دبیرخانه سلسله نشست‌های علمی و عملی روابط عمومی ایران روز دوشنبه یکم آبان ماه ۹۶ ساعت ۱۵:۳۰ در تالار ایوان شمس تهران برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا، محمدرضا پارسیان، دبیرکل سلسله نشست‌های «روابط عمومی؛ علم تا عمل» به ضرورت‌های برگزاری نشست‌های علمی و عملی روابط عمومی ایران اشاره کرد و گفت: کمک به برقراری و ارتباط مؤثر و تعاملی با تصمیم گیران و تصمیم‌سازان در حوزه زیر بناهای روابط عمومی، کمک به ایجاد نظام تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی مشارکتی در بین نهاد‌های علمی، بررسی خلاء‌های قانونی در حوزه روابط عمومی، پژوهشی و نهادهای مدنی روابط عمومی، کمک و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در جامعه برای ایجاد ارتباط تعاملی بین نهادهای علمی، مدنی و اجرایی روابط عمومی و معرفی و تجلیل از چهره‌های حقیقی و حقوقی به عنوان نماد وحدت در روابط عمومی در کشور یا منطقه یا جهان از مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست‌ها است.

محمدرضا پارسیان گفت: روابط عمومی ایران در حالی ۶۵ سالگی خود را سپری می‌کند که همچنان از ۴ چالش و مشکل اساسی رنج می‌برد. چالش ساختاری، چالش آموزشی، چالش نیروی انسانی متخصص و حرفه‌ای و مهم‌تر از آن چالش فرهنگی و این آخری قابل تامل‌تر است، چرا که فرهنگ و فلسفه روابط عمومی در کشورمان در بین مدیران سطوح مختلف در بخش دولتی و خصوصی ناشناخته است.

پارسیان با اشاره به اینکه ارتقاء جایگاه روابط عمومی در ایران بدون توجه کارشناسی به این چالش‌ها و رفع موانع به این منظور محقق نخواهد شد، اظهار داشت: دبیرخانه سلسله نشست‌های علمی و عملی روابط عمومی ایران با همکاری انجمن روابط عمومی ایران در چهارمین نشست تخصصی خود به بررسی ماهیت این چالش‌ها و چگونگی برون رفت از آن‌ها خواهد‌ پرداخت.

دبیرکل سلسله نشست‌های «روابط عمومی؛ علم تا عمل» گفت: این نشست با حضور مقامات دولتی و نمایندگان فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی، مدیران ارشد و مدیران عامل دستگاه‌ها، مدیران عامل بانک‌ها، مدیران کل روابط عمومی دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های غیر دولتی و کارشناسان، دانشجویان و اساتید، صاحب نظران و اندیشمندان و فعالان حوزه روابط عمومی و اعضای انجمن‌های تخصصی روابط عمومی کشور برگزار می‌شود.

او با اشاره به برنامه‌های این نشست گفت: در این نشست به موضوعاتی شامل نقش مدیران ارشد سازمان‌ها و صاحبان سرمایه در ارتقای جایگاه روابط عمومی، تفاوت روابط عمومی‌های برنامه ریز ، بررسی و ارایه نتایج بنچ‌مارکینگ چند کیس بین المللی موفق در حوزه روابط عمومی و نیز نقش قوه مقننه در ارتقای جایگاه حرفه روابط عمومی و رفع خلاهای قانونی از مهم‌ترین پرداخته خواهد شد.

محمد رضا پارسیان در پایان گفت: در این نشست پروفسور محمد باقر ساروخانی پدر علم جامعه شناسی ارتباطات ایران، دکتر حسینعلی افخمی مدیر گروه روابط عمومی دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی، استاد میرزا بابا مطهری نژاد رئیس انجمن روابط عمومی ایران، دکتر امیر خجسته نماینده مجلس و نایب رئیس فراکسیون روابط عمومی و رسانه مجلس شورای اسلامی و دکتر مونا رحمانی مدرس و پژوهشگر ارتباطات سخنرانی خواهند‌کرد.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد