کد خبر : 141964
تاریخ درج خبر : 1396/07/05
تغییر اندازه نوشته

به قلم هدی غفاری؛

کتاب حقوق اساسی کشورهای اسلامی منتشر شد

کتاب «حقوق اساسی کشورهای اسلامی» به قلم عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش عطنا، کتاب حقوق اساسی کشورهای اسلامی «مالزی – مصر – عراق» به قلم هدی غفاری، عضو هیئت علمی گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی و از سوی انتشارات خرسندی منتشر شد.

بر اساس این گزارش، مؤلف در مقدمه خود بر این کتاب که به بررسی حقوق اساسی سه کشور مالزی، مصر و عراق به عنوان‌ کشورهایی اسلامی و با شباهت‌های مذهبی و فرهنگی با کشور ایران پرداخته، آورده است:

«مطالعات مربوط به حقوق تطبیقی یکی از موضوعات ارزشمند و شایان توجه در علم حقوق محسوب می شود. فارغ از برداشت‌های گوناگون درباره ماهیت حقوق تطبیقی که علم است یا روش، فواید گوناگونی  با صبغه‌های حقوقی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که بر مطالعات تطبیقی مترتب است از منظر هیچ محقق فرزانه ای پوشیده نیست.

در زمینه حقوق اساسی تطبیقی پژوهش‌های گرانسنگ و ارزنده‌ای از حقوقدانان صاحب‌نامی به زیور طبع آراسته گشته است  که در غالب موارد به بررسی مبانی و اصول حقوق اساسی در نظام‌های حقوقی بزرگ معاصر و یا کشورهای اروپایی و آمریکایی که به عنوان نظام‌های مرجع در این موارد محسوب می‌شوند، پرداخته‌اند .

هر چند در اهمیت و ارزشمندی تحقیقات انجام شده در راستای معرفی نظام های الگو  و شاخص هیچ تردیدی نیست، با این وجود بررسی نظام‌های حقوقی  با وصف اسلامی که اتفاقاً با مبانی هستی شناسانه نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران و اقتضائات اقلیمی، سیاسی و فرهنگی این مرز و بوم از قرابت و شباهت بیشتری برخوردارند، مغفول واقع شده است.

در همین راستا ما در کتاب حاضر به بررسی جلوه هایی از حقوق اساسی در سه کشور مالزی، مصر و عراق پرداخته ایم.»

چاپ نخست کتاب حقوق اسلامی کشورهای اسلامی «مالزی – مصر – عراق» در ۲۸۰ صفحه به قیمت ۲۴۰۰۰ تومان در پاییز ۱۳۹۶ توسط انتشاری خرسندی منتشر و به جامعه علمی کشور عرضه شده است.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد