کد خبر : 141430
تاریخ درج خبر : 1396/07/04
تغییر اندازه نوشته

شریعتی نیاسر تشریح کرد:

رتبه نخست سرعت رشد علمی ایران در دنیا /تحصیل ۹۷ هزار دانشجو در مقطع دکترا

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه دانشجویان به محتویات درسی در کلاس درس بسنده نکنند گفت: سال گذشته ایران رتبه نخست سرعت رشد علمی را در دنیا کسب کرده است.

به گزارش عطنا به نقل از خبرگزاری شبستان ، مجتبی شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز (۳مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دانشجویان سرمایه های ارزشمند جامعه شمرده می شوند گفت: کرسی‌های آزاد اندیشی، ورود نسل دانشجو را در عرصه تصمیم گیری جامعه فراهم خواهد کرد.

 شریعتی اذعان کرد: قانونمندی در دانشگاه ها و ارتقا کیفیت آموزشی و …. از مواردی است که مورد توجه نظام آموزشی قرار دارد.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: دانشجویان فقط به محتویات درسی در کلاس های درس بسنده نکنند بلکه فراگیری علم و دانش را از طرق‌ مختلف مورد توجه قرار دهند.

 وی به مقطع دکترا اشاره کرد و افزود :در حال حاضر ۹۷هزار دانشجو در رشته‌های مختلف در مقطع دکتری مشغول تحصیل هستند.

شریعتی خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی جدید ۲۴هزار و ۴۰۰ نفر در مقطع دکترا در رشته های مختلف در دانشگاه های کشور پذیرش شدند.

وی ادامه داد: ۳۷۵ هزار نفر در مقطع کارشناسی و ۳۲۵هزار نفر در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کشور امسال پذیرش شدند.

شریعتی به اجرای طرح جدید در نظام آموزشی پرداخت و خاطر نشان کرد: رشته های تحصیلی که مورد استقبال کمتر دانشحویان است شناسایی و حذف خواهد شد.

 معاون آموزشی به پرداخت وام به مقطع دکترا روزانه خبرداد اظهار کرد: این طرح امسال با اختصاص اعتبار۱۱۰میلیارد تومان به صورت گسترده تر در کشور اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: با پرداخت وام ماهیانه ۷۰۰هزار تومان به دانشجویان متقاضی مقطع دکترا این طرح اجرایی خواهد شد و دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی این هزینه را پرداخت خواهند کرد.

 شریعتی تصریح کرد: سرعت رشد علمی ایران در دنیا در سال ۹۲ رتبه ۲۵بود که سال گذشته با تلاش و کوشش نظام آموزشی و به رتبه نخست رسیده است.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد