کد خبر : 141061
تاریخ درج خبر : 1396/07/03
تغییر اندازه نوشته

گزارش تصویری/

نشست برنامه‌ریزی علمی-اجرایی دومین «همایش بین‌المللی اربعین»

دومین جلسه برنامه‌ریزی بخش علمی «همایش بین‌المللی اربعین» شنبه یک مهر با حضور رئیس، معاون‌ها و نمایندگان دانشکده‌های دانشگاه علامه‌طباطبائی و ستاد اربعین برگزار شد.

به گزارش عطنا، دومین جلسه برنامه‌ریزی بخش علمی «همایش بین‌المللی اربعین» شنبه یک مهر با حضور رئیس، معاون‌ها و نمایندگان دانشکده‌های دانشگاه علامه‌طباطبائی و شرکت‌کنندگانی از بیت رهبری، وزارت کشور، وزارت ارشاد، وزارت علوم  و ستاد اربعین برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این جلسه به تصمیم‌گیری درباره مسائل اصلی، سخنران‌ها و مقاله‌های مناسب برای ارائه در همایش پرداختند.

تبیین ابعاد علمی اربعین به سه زبان

همچنین به گزارش کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، پیش از این، غلامرضا ذکیان، رئیس دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی در نشست خبری این کمیته ، اظهار کرد: برای ما مایه افتخار است که قدمی علمی در راه اهل بیت(ع) برداریم که اعظم آن در محرم و عاشورا بیان می‌شود و خلاصه شده آن در پدیده جدید و بی‌نظیر اربعین نمود دارد.

وی درباره موارد اجرایی عنوان کرد: اولین همایش اربعین سال گذشته برگزار شد. امسال نیز دومین همایش در سوم و چهارم آبان‌ماه در کربلا برگزار می‌شود. جلسه سوم با حضور استادان دانشگاه‌ها و به منظور برنامه‌ریزی برای این همایش با هماهنگی ستاد مرکزی اربعین برپا و سبب خواهد شد که نسبت به آینده خوشبین باشیم.

ذکیان گفت: دبیرخانه دائمی این همایش در دو دانشگاه کربلا و علامه طباطبایی تشکیل می‌شود. دبیرخانه این همایش محدود به دو کشور نیست و در سومین همایش، ابعاد بین‌المللی به صورت جدی‌تر پیگیری می‌شود. امیدوارم که جامعه علمی بتواند وظیفه خود در این حوزه را تبیین کند و این پدیده را در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … بررسی کند.

وی اظهار کرد: همان گونه که این پدیده جهانیان را نسبت به جهان تشیع آگاه کرد و مبهوت این جریان عظیم شدند، ابعاد علمی خود را در این حوزه به جامعه اسلامی و شیعی در قالب همایش ارائه می‌کنیم. سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برای مقالات در نظر گرفته شده است که در همایش بررسی می شود.

عکس: محمد نظری-عطنا

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد