کد خبر : 14073
تاریخ درج خبر : 1394/05/16
تغییر اندازه نوشته

امروز و فردا/ برگزاری آزمون مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور

آزمون مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور امروز و فردا در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، آزمون مرحله نهایی بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶ مردادماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

این آزمون با حضور ۷۹۹ نفر برگزار می‌شود که از این تعداد ۲۴۸ نفر از طریق المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد برگزار شده، انتخاب شده‌اند و تعداد ۵۵۱ نفر از قطب‌های ۸ گانه دانشگاهی در ۱۷ کد رشته امتحانی انتخاب شدند.

رشته‌های این دوره از المپیاد شامل زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) و طراحی صنعتی هستند.

۱۵ نفر اول آزمون کارشناسی ارشد در رشته‌های المپیاد بدون احتساب معدل در این مرحله حضور دارند، همچنین از المپیاد غیر متمرکز نیز از هر قطب دانشگاهی تیم‌های ۵ نفره به جزء قطب تهران با تیم ۱۰ نفره، با کسب ۶۰ درصد نمره نفر اول به مرحله نهایی راه یافته‌اند.

دانشجویان ممتاز از ۶۳ دانشگاه دولتی، ۳ واحد دانشگاه آزاد و ۵ واحد دانشگاه پیام نور در این مرحله شرکت دارند.

در المپیاد کشوری در رشته‌های شیمی، ریاضی و آمار ۱۰۹ نفر انتخاب شدند که از این میان ۳۹ نفر در رشته شیمی،  ۳۵ نفر در رشته ریاضی و ۳۵ نفر در رشته آمار هستند که پس از پایان رقابت‌های نهایی از هر یک از این رشته‌ها ۵ نفر انتخاب می‌شوند و در المپیاد بین المللی شرکت می‌کنند.

در المپیاد علمی بین المللی دانشجویان، منتخبان ایرانی با دانشجویان خارجی در روزهای ۲۴ تا ۲۹ مرداد مطابق با ۱۵ تا ۲۰ آگوست در شهر همدان به رقابت می‌پردازند. آزمون این المپیاد به زبان انگلیسی است و در نهایت برگزیدگان مدال‌های طلا، نقره و برنز دریافت می‌کنند.

 تاکنون کشورهای روسیه، گرجستان، تاتارستان، هند، عراق، صربستان، ترکمنستان، عمان، سریلانکا و الجزایر برای شرکت در این المپیاد اعلام آمادگی کرده‌اند.

نتایج مرحله نهایی در شهریورماه از طریق سایت مرکز المپیاد سازمان سنجش اعلام می‌شود.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد