کد خبر : 140065
تاریخ درج خبر : 1396/06/28
تغییر اندازه نوشته

حمایت نمایندگان مجلس از رئیس دانشگاه علامه؛

کواکبیان: سلیمی سابقه مدیریتی کافی برای تصدی وزارت علوم را دارد/ فلاحت‌پیشه: حضور سلیمی امتیاز بسیار خوبی برای وزارت علوم محسوب می شود

مصطفی کواکبیان و حشمت الله فلاحت پیشه، دو نماینده سرشناس مجلس انتخاب حسین سلیمی به عنوان وزیر علوم را انتخابی شایسته قلمداد کردند.

به گزارش عطنا، مصصطفی کواکبیان عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده مردم تهران در این زمینه به صدای ایران گفت: از منظر بنده سلیمی فردی است که سابقه اجرایی و مدیریتی کافی را برای تصدی وزارت علوم دارد.

همچنین حشمت الله فلاحت پیشه عضو هیات علمی دانشگاه و نماینده اسلام آباد غرب به صدای ایران عنوان کرد: حضور سلیمی در وزارتخانه علوم به عنوان یک فرد دانشگاهی امتیاز بسیار خوبی برای این وزارتخانه محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری صدای ایران حسن روحانی در زمان معرفی کابینه دوازدهم از معرفی وزیر علوم اجتناب کرد و با تعیین ضیاءهاشمی به عنوان سرپرست این وزارتخانه انتخاب گزینه وزارتخانه علوم را به پایان مهلت سه ماه یعنی اوایل مهرماه موکول کرد.

این روزها که به پایان دوران سرپرستی هاشمی در وزارتخانه علوم نزدیک می شویم نام های متعددی از جمله الهام امین زاده، سلیمی و سرپرست فعلی یعنی ضیاء هاشمی برای حضور در وزارت علوم مطرح است. اما در این میان شاید سلیمی رئیس فعلی دانشگاه علامه طباطبائی از جمله گزینه هایی باشد که شانس بیشتری را برای کسب کرسی وزارت علوم از سوی روحانی داشته باشد، چرا که سابقه وی در عرصه مدیریتی به خصوص حضور در عرصه اجرایی و آموزشی دانشگاه نکته مثبت شخصیت وی در مقایسه با سایر گزینه ها باشد.

مصطفی کواکبیان عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در گفت و گو با خبرنگار صدای ایران درباره معرفی سلیمی به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم اظهار کرد: سلیمی از جمله شخصیت های علمی کشورمان محسوب می شود که سابقه مشخصی در عرصه مدیریتی در دانشگاه ها دارد.

وی تصریح کرد: ما بدون شک از حضور چهره های علمی در وزارت علوم به عنوان یکی از وزارتخانه های مهم کشور استقبال می کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی تصریح کرد: از منظر بنده سلیمی فردی است که سابقه اجرایی و مدیریتی کافی را برای تصدی وزارت علوم دارد.

کواکبیان اظهارکرد: امیدواریم رئیس جمهور با انتخاب یک گزینه اصلح در جهت بهبود وضعیت دانشگاه ها و دانشجویان کشورمان وارد عمل شود.

حشمت الله فلاحت پیشه دیگر عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی با تمجید از رویکرد سلیمی در عرصه مدیریت دانشگاه اظهارکرد: سلیمی در طول مدیریت در دانشگاه علامه طباطبائی رویکرد قابل قبولی را از نظر برنامه کاری و راهبردهای اجرایی اتخاذ کرده است از این حضور وی در بین گزینه های وزارت علوم ناشی از همین رویکرد است.

وی تصریح کرد: وزارت علوم نهاد و مرکز بسیار مهمی در کشورمان محسوب می شود از این رو بدون شک فردی باید در مسند این وزارتخانه قرار گیرد که سابقه حضور در عرصه اجرایی و ارتباط با دانشجویان به عنوان رکن اصلی دانشگاه را داشته باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی تصریح کرد: امیدوارم رئیس جمهور در موعد مقرر گزینه اصلح و کارآمدی را برای تصدی مسند وزارت علوم به مجلس معرفی کرد که در همام مرحله اول بتواند نظر مساعد نمایندگان راجلب و سکاندار این وزارتخانه شود.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: حضور سلیمی در وزارتخانه علوم به عنوان یک فرد دانشگاهی امتیاز بسیار خوبی برای این وزارتخانه محسوب می شود از این رو باید منتظر تصمیم گیری رئیس جمهور دراین راستا باشیم.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد