کد خبر : 139646
تاریخ درج خبر : 1396/06/26
تغییر اندازه نوشته

با حضور رئیس دانشکده علوم ورزشی کومبرای پرتغال برگزار می‌شود؛

کارگاه بین‌المللی استعدادیابی در ورزش و نظام آموزشی-پژوهشی پرتغال

کارگاه بین المللی «استعدادیابی در ورزش و نظام آمورشی-پژوهشی کشور پرتغال» توسط رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه کومبرا  اوایل مهر در دانشگاه علامه برگزار خواهد شد.

به گزارش عطنا، این کارگاه روزهای ۴ و ۵ مهرماه با همکاری معاونت‌های بین‌الملل دانشگاه‌های علامه طباطبائی و دانشگاه کومبرا در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.

دکتر بختیار ترتیبیان، عضو هیئت علمی دانشکده تربیت بدنی و دبیر این کارگاه درباره آن آورده است: «استعدادیابی پروسه‌ای هدفمند است که در آن کودکان به‌وسیله برخی از روش‌ها و آزمون‌های ویژه و استاندارد ارزیابی می‌شوند و به شرکت و حضور در رشته‌های ورزشی مناسب که احتمال موفقیت زیادتری را انتظار می‌رود تشویق و هدایت می‌شوند، به همین خاطر گزینش افراد زبده یا نخبه برای یادگیری و انجام هر نوع مهارت، از گذشته‌های دور یکی از دغدغه و چالش‌های انسان بوده است».

به گفته ترتیبیان، برای بررسی این چالش کارگاه بین المللی «استعدادیابی در ورزش» با حضور «آنتونیو فگیریدو» از دانشگاه کومبرا کشور پرتغال برگزار می‌شود؛ همچنین در ادامه، کارگاه نظام آموزشی-پژوهشی کشور پرتغال با حضور «راموش کاروال هو»، معاونت امور بین الملل  دانشگاه کومبرا ارائه می‌شود.

گفتنی است به شرکت کنندگان در این دوره گواهی بین المللی اعطا می‌شود.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد