کد خبر : 138260
تاریخ درج خبر : 1396/06/16
تغییر اندازه نوشته

بهمن کشاورز در مراسم بزرگداشت امیرناصر کاتوزیان: (2)

با درگذشت کاتوزیان «در جهان رخنه‌ای پدید آمد»

رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه دانشگاه‌ها از منفعت علم دکتر ناصر کاتوزیان محروم شدند، اظهار کرد: با رفتن کاتوزیان رخنه‌ای پدید آمد که گمان نمی‌کنم به این زودی‌ها پر نشود.

به گزارش عطنا، انجمن حقوق شناسی و خانه اندیشمندان علوم انسانی اولین همایش از مجموعه همایش‌های «اندیشمندان حقوق ایران» را همزمان با سومین سالگرد استاد امیر ناصر کاتوزیان روز دوشنبه، ۱۳ شهریور ماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار کردند.

در بخشی از این همایش، بهمن کشاورز، رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران با بیان اینکه زندگی‌اش افسوس چیزی را نخورده است، اظهار کرد: علاقه‌مند بودم که در محضر برخی استادان کسب فیض کنم، تقریبا همه را موفق شدم، تنها افسوسی که برای من ماند این است که متاسفانه هرگز توفیق نداشتم شاگرد مستقیم استاد کاتوزیان باشم هر چند که از کتب ایشان بسیار استفاده کردم.

استاد کاتوزیان یکی از حقوق‌دانان برجسته کشور و استاد تمام حقوق دانشگاه تهران که پدر علم حقوق ایران خوانده می‌شود، شهریور ماه سال ۱۳۹۳ دار فانی را وداع گفت.

او اضافه کرد: آنچه از کلاس ایشان می‌شنیدم بیشتر مرا راغب می‌کرد و بیشتر دچار افسوس می‌شدم، کلاس ایشان آن طور که می‌شنیدم کلاسی بود که اذهان را به هیجان وا می‌داشت و تنها کلاس جزوه نویسی نبود.

کشاورز با تأکید بر اینکه برخی‌ها که می‌روند جایشان پر نخواهد شد و استاد کاتوزیان هم تکرار نشدنی است، گفت: کاتوزیان با کتاب‌هایش در اذهان ما زنده خواهد بود که مصداق این نقل است؛ هرگاه دانشمندی فرمان یابد، در جهان رخنه‌ای پدید می‌آید که هیچ چیز آن را پر نکند دقیقا با رفتن کاتوزیان رخنه‌ای پدید آمد که گمان نمی‌کنم به این زودی‌ها پر نشود.

او در پایان خاطرنشان کرد: من شاهد این بودم اگر کاتوزیان کاتوزیان شد مقدار زیادی حاصل وجود همسری است که مثل کوه پشت سرشان بود. امیدوارم راهشان پر رهرو باشد هرچند که راهی بسیار دشوار است.

گفتنی است در این همایش لعیا جنیدی، استاد دانشگاه تهران و معاون حقوقی رئیس جمهوری، امیر حسن‌آبادی، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، فرشاد رحیمی، عضو معاونت دیوان عالی کشور، محمد حسین ساکت، رئیس هیئت مدیره انجمن حقوق شناسی، مرتضی شهبازی‌نیا، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه تربیت مدرس، بهمن کشاورز، رئیس اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری ایران، محمو صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و جمعی از استادان، وکلا و مسئولان دولتی حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد